Yeniçağ'ın manşeti Meclis'te

Yeniçağın manşeti Mecliste
Yeniçağ'ın manşeti Meclis'te

Yeniçağ’ın manşeti Meclis’te
TMSF dansöz oynattı
CHP’li Mustafa Özyürek, Şırnak’ta 13 askerin şehit edildiği haberinin verildiği sırada, TMSF’nin kontrolündeki atv’de eğlence programının kesilmemesine isyan etti. Özyürek, Erdoğan’a, “Bu durum ülkemizin bütünlüğünü borçlu olduğumuz şehitlerimizin hatırasına saygısızlık değil midir?” diye sordu.

YENİÇAĞ, ulusal yayın yapan kanalların duyarsızlığını bu manşetle gündeme taşıdı.

Yeniçağ’ın manşeti TBMM gündeminde
CHP’li Özyürek, “Şehit haberlerinin verildiği sırada, eğlence programlarına devam edilmesi saygısızlık değil mi?” diye sordu.

CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Özyürek, Şırnak’ta 13 askerin şehit edildiğine ilişkin haberlerin verildiği sırada, televizyonlarda magazin programlarının kesilmemesini TBMM gündemine taşıdı. Özyürek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın cevaplandırması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, “Şırnak’ta 13 askerin şehit olduğuna dair üzücü haberin televizyon ekranlarından halka duyurulurken, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) bünyesinde bulunan ATV televizyonunun, dansözlü magazin programını kesmek lüzumunu görmediğini” ifade etti.

Terör kanıksandı mı?

Eğlence programlarının diğer bazı kanallarda da devam ettiğini belirten Mustafa Özyürek, “Böyle bir durum ülkemizin bütünlüğünü borçlu olduğumuz şehitlerimizin aziz hatırasına saygısızlık değil midir? Böyle bir durum, söz konusu bazı televizyonlar tarafından artık terörün kanıksandığı ve aziz şehitlerimizin boşuna öldüklerinin düşünüldüğünü mü göstermektedir?” diye sordu. CHP’li Özyürek, bir kamu kurumu olan TMSF bünyesinde yer alan ATV yöneticileri hakkında herhangi bir işlem yapılıp yapılmayacağının açıklanmasını istedi.

MHP: Televizyon kanallarını kınıyoruz
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aydın Milletvekili Recep Taner, “Hrant Dink öldürüldüğünde yayın akışını değiştiren, 13 vatan evladı şehit olduğunda ise normal yayınına devam eden televizyon kanallarını kınıyoruz” dedi. Taner, MHP Aydın İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, hükümetin teröre karşı kararsız tutumu nedeniyle son 24 saatte 15 vatan evladının şehit olduğunu söyledi. Terör olaylarının ardından hükümet yetkililerinin lafta kalan beyanatlarının tatmin edici olmadığını vurgulayan Taner, “Bugün Türkiye, Malezya olur mu tartışmaları yapılmakta. Üzülerek söylüyorum, ama bugün Türkiye, Irak olmaya doğru gidiyor” dedi. Taner, “Türkiye’de bir mahalle baskısı olması gerekiyorsa bunun teröre ve teröristlere karşı yapılması gerektiğini” ifade etti.

Sinir ötesi haline geldi
Türk televizyonlarının yaptığı saygısızlığa ATO Başkanı Sinan Aygün de tepki gösterdi. Türkiye Cumhuriyeti’nin bir erinin bile paha biçilemeyecek değerde olduğunu vurgulayan Aygün, şunları kaydetti: “Sınır ötesi sinir ötesi haline geldi. Bir günde 15 erimiz ölüyor.Televizyonlar eğlence yayınlarına devam ediyor. Her şeyi bu kadar kanıksayamayız. Ancak amacını aşan tepkiler de vermememiz lazım.”

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.