Yılmak, küsmek, susmak balkonlara çekilmek yok!

İsrafil K.KUMBASAR

Meydanlar, aslında herşeyi anlatıyor.
Bir zamanlar, insanlar mitinge giderken, sanki bir ‘düğün evine’ gider gibi hareket ederlerdi. Kalabalıkların sayısı belki daha azdı, ama ‘yüreklerde’ büyük bir ‘coşku’ ve ‘heyecan’ vardı, ‘gözler’ ışıl ışıl ışıldı, ‘yüzler’ aydınlıktı.
Bugün ya bugün?
Meydanlar, sanki ‘cenaze evini’ andırıyor, insanlar ‘suratları beş karış’, ‘boyunları bükük’ bir halde ‘boş gözlerle’ kameralara poz veriyor.
Karşısınızda ‘iktidar adayı’ bir parti genel başkanını dinlemeye gelen ‘seçmenler’ değil de, ekonomik kriz karşısında ‘iflas bayrağı’ çeken bir patron tarafından işten çıkarılmayı bekleyen ‘işçiler’ var.
Neden?
Çünkü ‘varlık sebepleri’ olan ideolojik kimliklerine uygun politikalar üretemeyen partiler, çıkış yolu olarak ‘pragmatik’ ve ‘popülist’ politikalara sarılıp ‘merkeze’ doğru yelken açınca, zaman içerisinde tamamen birbirilerine benzemeye başladılar.
Bir tarafta ‘ABD/AB/İsrail’ ekseninde uygulamaya geçirdiği ‘teslimiyetçi’ politikalar ile Türkiye’yi felakete sürükleyen bir iktidar...
Diğer tarafta o politikaları ‘daha sinsice’, ‘daha onurlu’ yürütmeyi taahhüt eden bir muhalefet.
Parti programlarında herhangi bir ‘fark’ göremeyen vatandaş, geleceğe yönelik ‘umutlarını’ kaybetti.
Coşku ve heyecan yerini ‘karamsarlığa’ bıraktı.

***

Ve ‘hesap günü’ bir kez daha gelip çattı.
29 Mart Pazar günü (yarın) yapılacak olan yerel seçimler, aynı zamanda parti genel başkanlarının ‘kaderlerini’ tayin açısından büyük önem taşıyor.
AKP, oylarının ‘yüzde 40’ın altına’ inmesi halinde, yıl sonunda erken seçime gitmek zorunda kalacak, ancak kriz ortamına rağmen ‘yüzde 40’ın üzerinde’ alacağı her oyu ‘güven’ hanesine yazacak.
CHP, oylarını yüzde 25’in üzerine çıkarabilirse eğer, ‘kabuğunu’ kıracak, aksi taktirde Deniz Baykal bir kez daha tartışmaya açılacak.
SP,  oylarını yüzde 5’in üzerine taşıyabildiği taktirde, Numan Kurtuluş önümüzdeki ilk seçimde AKP’nin korkulu rüyası haline gelecek.
DP, yüzde 5’in üzerinde oy alabilirse, Süleyman Soylu, parti içerisinde liderliğini garantiye alacak.
Peki ya MHP?
Dünyada ‘milliyetçilik’ rüzgarlarının estiği, Türkiye’de ‘şartların’, ‘konjonktörün’ ve ‘zeminin’ en müsait olduğu bir dönemde MHP’nin alması gereken oy yüzdesi en az ‘yüzde 20’dir.
Yüzde 20’nin altında alınacak her sonuç, ülkücüler tarafından ‘hezimet’ olarak kabul edilip, ‘milli kurtuluş’ süreci için düğmeye basılacak.

***

Hayatımızda bir ‘seçim öncesi’ yazı yazmak için hiç bu kadar zorlandığımızı hatırlamıyoruz.
Tabii ki tercihimiz her seçimde olduğu gibi yine ‘ülkücü’ adaylardan yana olacak.
Eskiden olsa, hiç tereddüt etmeden, büyük bir ‘inanç’ ve ‘huşu’ içerisinde ‘yüreğimizin’ götürdüğü yere doğru yelken açar, “Her şeye rağmen bir kez daha oylar MHP’ye...” diye kesin bir tavır koyardık.
Eğer bulunduğumuz zemin müsait değilse, en azından S. Ahmet Arvasi’nin yaptığı gibi “Üç hilalin göklerde mahzun dalgalanmasına gönlüm razı olmuyor” diyerek vaziyeti kurtarmaya çalışırdık.
Ama artık yapamıyoruz.
Ellerimiz titriyor.
Çünkü, ‘bozuk sistemin’ dayatmaları karşısında ‘teslimiyet’ bayrağını çekip, ‘merkeze’ yelken açan ‘dönüştürülmüş’ mankurtlar tarafından, ‘kutlu’ bir davanın sembolü olan o ‘üç hilalin’ nasıl ‘içinin boşaltıldığını’ biliyoruz.
Peki, ya ne yapacağız?
‘Sevdamızdan’ vaz mı geçeceğiz?
Hayır, hayır, hayır!..

***

‘Susmak’, ‘yılmak’, ‘yıkılmak’, ‘küsmek’, ‘balkona çıkmak’, ‘kenara çekilmek’ yok.
‘Son nefese’, ‘son damla kana’ kadar, o ‘üç hilalin’ yeniden içini dolduruncaya, Milliyetçi Hareket Partisi’ni yeniden ‘ideolojik’ kimliğine kavuşturuncaya kadar mücadeleye devam edeceğiz.
Allah’ın (c.c.) 99 adı ile...

...........  

ÜLKÜCÜLERE BAŞSAĞLIĞI
Geçirdikleri ‘tartışmalı’ kazadan sonra, ‘tam 48 saat’ kendilerine ulaşılamayan Türk-İslam Ülküsü hareketinin efsane liderlerinden BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarını ne yazık ki kaybetmiş bulunuyoruz.
Acımız ve üzüntümüz sonsuzdur.
Merhum Yazıcıoğlu ve arkadaşlarına Cenab-ı Allah’tan (c.c.) sonsuz rahmet, ailelerine, yakınlarına, dava arkadaşlarına, Türk dünyasına ve İslam âlemine başsağlığı dileriz.
Aziz ve mübarek ruhları için El-Fatiha!..

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş