Yüzde 51: ikinci darbe olacak

Yüzde 51: ikinci darbe olacak
Sonar Araştırma tarafından 26 ilde 3 bin kişi ile gerçekleştirilen anket çalışması sonuçları Türkiye’de yaşayan insanların FETÖ’ye bakış açısını ortaya koydu.

Türkiye’de yaşayan insanların yüzde 94,2’si FETÖ’nün Türkiye’ye zararlı olduğunu konusunda hemfikir. Yapılan bir anket çalışmasına göre, Türkiye’de yaşayan insanların yüzde 73,2’si FETÖ ile yeterince mücadele edildiğini düşünürken, yüzde 50,9’u“ikinci bir darbe girişiminin” olabileceğini düşünüyor.

Sonar Araştırma tarafından 26 ilde 3 bin kişi ile gerçekleştirilen anket çalışması sonuçları Türkiye’de yaşayan insanların FETÖ’ye bakış açısını ortaya koydu. Bu araştırmanın sonuçlarına göre, katılımcıların yüzde 73,2’si FETÖ’nün Türkiye’ye zararlı olduğunu düşünüyor. FETÖ ile yeterince mücadele edildiğini söyleyen katılımcı oranı ise yüzde 73,2 oldu.

Yapılan anket çalışmasında, “FETÖ şeklinde adlandırılan örgütün Türkiye’ye zararlı olduğunu düşünüyor musunuz?” sorusuna katılımcıların yüzde 94,2’si evet zararlı yanıtını verdi, yüzde 2,1’i zararsız olduğunu ifade etti, yüzde 3,7’si ise cevap vermedi.

“Sizce FETÖ mensupları ile yeterince mücadele ediliyor mu?” sorusuna katılımcıların 73,2’si “Evet, ediliyor” yanıtını verdi, yüzde 21,4’ü edilmediğini belirtti, yüzde 5,4’ü ise soruya cevap vermedi.

“İkinci bir darbe girişimi olabileceğini düşünüyor musunuz?” sorusuna ise, katılımcıların yüzde 50,9’u “Evet, olabileceğini düşünüyorum”, yüzde 42,7’si “Hayır, olacağına inanmıyorum” yanıtını verirken yüzde 6,4’ü cevap vermemeyi tercih etti.

Etiketler: , ,
  • Yorumlar 4
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş