Zehiri balla içmek

A+A-
Altemur KILIÇ

“Kürt Açılımı” sürecinin ilk “perdesi” Habur’da, Diyarbakır’da oynandı; PKK’lıların lider kadrosu da, Avrupa’dan gelince sayı 150’yi bulacakmış! İlk “barış” kafilesini onbinlerce kişi zafer kahramanlarını karşılar gibi karşıladı. Avrupa kafılesi de bir iki güne kadar İstanbul’a gelince, herhalde onlar da bu şehirdeki bombalı-molotof kokteylli  eylemlerin failleri -kahramanları-tarafından aynı coşkuyla karşılanacaklar!
Bu, sözde “barış” fakat aslında teröre, teröristlere teslimiyet “tezgahının” baş ortaklarından Erdoğan’ı, bu manzaralar rahatsız etmiş... Sorarlar; Sayın Başbakan bırakın devlet adamının uzak görüşlülüğünü, bir politikacı “yakın görüşlülüğü” ile bunların olacağını görmedi mi ki, şimdi hayret ediyor “Süreci şovlarla baltalamayın...” diye. Demokratik açılım sürecini akamete uğratmak, önünü kesmek, baltalamak, kardeşliğin, huzurun önüne geçmek için çabalayanlar var... “Her türlü kışkırtma ve tahriklere rağmen süreci tamamlayacağız.. dağdakilerın hepsi gelsin” diyor! Sayın Erdoğan “Hepsi” ve sonra da Apo gelince, dağdakilerin “bağdakileri kovacaklarını” göremeyecek kadar korkusuz bir “kaptan” mı?
Ama herhalde kendisinden çok daha vizyon sahibi Baykal ve Bahçeli, olacakları görmüşler! Baykal’ın, Erdoğan’la “mülakatının” kayıt altına alınmasını neden istediği, şimdi anlaşılıyor; Eğer Başbakan Erdoğan, dürüst davranıp, “açılımın” ilk safhasının, PKK’lıları dağdan, böyle indirmek olacağını söyleseydi, Baykal muhakkak “olmaz böyle şey” derdi, Erdoğan, sonra bunu inkâr edebilirdi! 
Bundan sonra, hele bütün PKK’lılar dağdan inince, neler olacağını, kısaca ben söyleyeyim: T.C. teslim olacak ve Türkiye küçülüp “Büyük Kürdistan” olacak!


Sahibinin sesleri
Yalakaları da, aynı şaşkınlık fakat gaflet ve pervasızlık içindeler... Fehmi Koru operasyonu “Acıyı bal eylemek” diye niteliyor.. Ama itiraf ediyor: “Yıllarca elde tüfek dağlarda gezen militanların törenle sınırdan geçip elini kolunu sallayarak kalabalığa karışması içimi acıttı” diyor! Ancak hemen tesellisini de buluyor: “Dağdan inişler bitip etraf sakinleştiğinde terörden azat olmuş bir ülkeye dönüşeceğiz. Çocuklarımızı askere gönderirken hangi hain kurşuna hedef olacağı endişesini yaşamayacağız; askerdeki çocuğumuzla her görüştüğümüzde bunun son telefon görüşmemiz olabilme ihtimali beynimizi kemirmeyecek. Her taşından ’şüheda’ fışkıran ülkemin topraklarına yeni şehitler vermeyeceğiz. Değerli kaynaklarımızı terörle mücadeleye değil, ülke kalkınmasına ayırabilecek, refahtan hissemize düşenden hepimiz yararlanacağız.”
Öyle bir “cennet”e ancak budalalar inanır... Buna “Zehiri balla içirmek” denir! Koru sonunda herhalde, gene “acıttı” diyecek, ama artık teselliye de imkan ve mahal kalmayacak!


Hukuk hukuk diye..
Bu olayda çok vahim bir durum var: “Hukuk, hak” diyenler, hukuku, adaleti gözler önünde çiğniyorlar... “Pişman değilim” diyenlere birileri “Hayır sen pişmansın, etkin pişmanlık yasasından faydalanacaksın” diyorlar... Yasa gereği terör suçu işleyip işlemediklerini sorup tahkik etmeden, iki üç dakikada salıverildiler. İktidardaki siyasi iradenin emrivakisi bu...
Aynı kolaylık Ergenekon sanıklarına neden gösterilmedi? Başbakan ve Adalet Bakanı eğer bunu şimdi, izah etmeseler de, hesabı muhakkak ilerde onlardan sorulur!


Kahraman Erdoğan
Yalakalar Erdoğan’ı, Türkiye Cumhuriyetinin, Türklüğün, geleceği ve var oluşu pahasına göstermiş olduğu “cesaretten” (!) dolayı, yere göğe koyamıyorlar. Mesela Ahmet Altan:  “Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye tarihinin en önemli ’liderlerinden’ birine dönüştü... Şu anda Türkiye’de Erdoğan’ın çapında bir politikacı yok”  diyor!
Motosiklet kullananlardan bile ehliyet istenir; Erdoğan’ın bu büyük milleti idare etmek için  “ehliyeti”  var mı?... Recep Tayyip Erdoğan hakkında son hükmü en sonunda tarih ve Türk milleti verecek!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları