18 Ağustos 2022 Perşembe
İstanbul Hava durumu İstanbul 28°C
Doviz verileri
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN

Akşener, "Bu garibana neden 'eyyt' diyemiyor"

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçim çalışmalarına Isparta ve Burdur'dan devam etti.

Haber Giriş: 23 Mayıs 2018 Çarşamba - 14:29
Son Güncelleme: 23 Mayıs 2018 Çarşamba - 19:05
Takip Et

Akşener, ''Bu garibana neden 'eyyt' diyemiyor''
+
Aa
-

Bünyamin Öztürk / Yeniçağ

Fotoğraflar: Alp Eren Kaya

Cumhurbaşkanlığı seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden İYİ Parti Genel Genel Başkanı Meral Akşener, Isparta Hükümet Meydanı'nda vatandaşlarla bir araya geldi.

Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği programda açılış konuşmasını İYİ Parti Isparta Milletvekili Nuri Okutan yaptı. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Okutan, "Sizleri temsil ettim hak hukuk geçmiş olabilir. Benim hakkım geçmişse hoş olsun ama sizden de helallik isterim. Biz Isparta'nın çocuğuyuz" ifadelerini kullandı.

“Cumhurbaşkanı Meral Akşener” sloganlarıyla sahneye çıkan Akşener, “Sizin gayretinizle inşallah” dedi.

Akşener’in açıklamaları şöyle:

"DOLAR 6 TL'Yİ GEÇECEK"

"Size babanın kızını emanet etmeye geldik. Bambaşka bir konuşma hazırlamıştım ama sabah kalktık dolar 4.88 olmuş. Büyük bir endişe var. Ekonominin alarm verdiği, sanayicilerin yeniden yapılandırmaya gitme endişesi taşıdığı. Bırakın yatırım yapmayı, yatırımların geri çekildiği bir güne uyandık. Ekonominin patronu güvendir güven. Eğer siz ekonomiyi kendi gönlünüzün hoş edildiği bir şeye çevirirseniz ülkeyi batırırsınız.

'24 Haziran’dan sonra doları düşüreceğim' diyor. Hadi oradan… Şimdi düşürün milleti perişan etmeyin. Gencecik çocuklar, evlatlarımız işsizken, sizler 'Çoluk çocuğum keyif sürsün' diye saraya at padoku yaptırıyorsun. Yazıklar olsun. Hemen OHAL’i kaldırın. Ekonominin ellerini kollarını serbest bırak. Nobel Ödülü verecekler mübareğe. Ekonomiyi düzenleyecek doları düşürecek. Bunu yapabilirsen Ekonomi Nobeli’ne seni ben aday göstereceğim.

Bir arkadaşımla konuştum. Dedi ki 'Meral Hanım milleti uyar. Dolar böyle giderse 6 TL’yi bulur.' Dolar toto oynuyoruz şu an. Her konuda zam kapıda.

Süleyman Demirel Üniversitesi’ni bölmeye kalktılar. Atatürk’e düşmanlardı, anladık ki Baba’ya da düşmanlar.

Isparta, gülüyle dünya markası. Hizmet getiremiyorlar buraya. Zorlarına gider çünkü. Biz buraya fabrikaları ve gerekli AR-GE merkezlerini kuracağız. Isparta’yı İspanya ve Fransa’ya kafa tutacak hale getireceğiz. Çiftçiyi de sevmezler zaten bunlar.

Biz iktidar olduktan sonra 5 yıl içerisinde ithal eden ülke olmaktan çıkacak. Çiftçi Türkiye’yi kendine yeter bir hale getirecek. Seçildiğimde tarlayla çiftçiyi barıştıracağız.

“İSRAFI HAD SAFHAYA GETİRDİLER”

Gençlere gelince, öğretmenler, sağlıkçılar atanamıyor. AKP’den kâğıt getirmeyen hiç kimse bir yerde işe giremiyor. Hah bu yuhalanır işte. Ama siz yuhalamayın yine de. Kendi çocuklarınız utanmadan kaymakam, vali yanında bir ay çalışıyor en ballı maaşlara gidiyorlar. Ama bir şey daha var, sizin evlatlarınızı ya sözleşmeli çavuşluğa, ya sözleşmeli erliğe, ya da taşerona mecbur bırakan bir iktidar gidecektir gitmelidir. İsrafı had safhaya çıkardılar. O çiftlik haline getirilmiş kurumlar var ya onların hepsini gözden geçirip hepsine son vereceğim. YÖK’ü kapatıp yetkilerini üniversitelere vereceğim. Vereceğim ki bilim olsun.

“HAKSIZ MAL EDİNENİN ELİ YANACAK”

Öyle ağır yasalar çıkaracağım ki rüşvete eli uzananın eli yanacak. Haksız mal mülk edinenlerin eli yanacak. İtibarı israfa bağlayanlara buradan seslenmek isterim. Bir tarafta helal ekmek peşindeki insanlar bir yanda “itibarda israf olmaz” diyen biri. Müslüm Gürses’in dediği gibi “Bu ülkeyi yakarsa garipler yakar.” Ekonomi güvendir güven. Durmuş Yılmaz bizimle, 95 krizini çözen Ayfer Yılmaz bizimle.

Yabancı yatırımlardan ayak bastı parası alıyorlarmış, yatırım gelir mi? Gelmez. 450 milyar borcu var Türkiye'nin ödemesi gereken. 2 trilyon dolar vergi toplandı 70 milyar dolar özelleştirme geliri elde edildi. Peki Isparta’ya ne yapıldı bu parayla?

“AKŞENER’E NEDEN “EYYT” DİYEMİYOR?”

İş buluncaya kadar bütün gençlere vatandaşlık maaşı bağlayacağız. Sayın Erdoğan dünyaya “eyyt” diyor da bir tek şu gariban Meral Akşener’e “eyyt” demiyor. Niye demiyor biliyor musunuz? Çünkü “eyyt” derse vatandaşın göz bize döner. Erdoğan bugüne kadar rakiplerini kendi seçti. Ama şimdi karşısına öyle bir rakip geçti ki. Hem rahmetli Türkeş’in hem de Demirel’in çırağı.

Başbakan Meral Akşener dediler 2 Başbakan gitti. Şimdi Cumhurbaşkanlığına çalışmaya başladık bir baktık Milli ve yerli ittifak kurulmuş. Bunlar nasıl milli ki Milliyetçiliği ayaklar altına almış biri ile yan yana geliyorlar. Tam 29 Ekim’de peşmergeye davullu zurnalı yol verenler. Hendekler kazılırken valiye jandarmaya başını çevir diyenler yerli milli biz gayri milliyiz öylemi? Hadi oradan be…"

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ve Isparta milletvekili adaylarını sahneye davet eden Akşener, “Yüzünü Güneşe Dön Türkiye güneş yandığında ampuller söner” diyerek konuşmasına son erdi.

BURDUR

Burdur Cumhuriyet meydanında binlerce kişiye hitap eden Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kürsüye Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ile birlikte çıktı. Akşener’e yönelik, “Ne Mutlu Türk’üm diyene” ve “Dik dur eğilme millet seninle” sloganları atıldı.

Yola çıkarken kadınlara ve gençlere güvendiklerini söyleyen Meral Akşener, “Allah bin kere razı olsun. Beni hiçbir yerde yalnız bırakmadınız. Her gittiğim yerde kadınlarımız çeyizlerinden yazmalarını hediye etti. Bunlar Anadolu’nun birleştirici sembolleridir. İnşallah cumhurbaşkanı seçildiğimde Çankaya köşkünde bunları sergileyen müze açacağım” dedi.

"MİLLİYETÇİLİĞİ AYAKLAR ALTINA ALMADIN MI?"

Bize gayri mille diyorlar. Sayın Erdoğan milliymiş. Milliyetçiliği ayaklar altına almadın mı? Megri megri ağlamadın mı? Süleyman Şah türbeni kaçırtmadın mı? Sen nasıl millisin? Hadi ordan.

Bana FETÖ’cü diyorlar. Pensilvanya’ya gitmişliğim yok. Amerika’ya 1995’de milletvekili değildim Başbakan Tansu Çillerle birlikte gittik bir daha da Amerika’ya gitmişliğim yok. Bugün MHP Genel Başkan yardımcısı olan Celal Adan tarafından o arkadaşla tanıştırıldım onun dışında tanışmışlığım görüşmüşlüğüm yok. Ben FETÖ’cü oluyorum, Osman Kaçmaz, Gültekin Uysal FETÖ’cü oluyor bu arkadaşlar FETÖ’cü olmuyor böyle bir şey var mı? FETÖ’cüler bu kadar yere sızarken sen bostan korkuluğu muydun. Böyle bir ciddiyetsizlik olur mu? Ben de diyorum ki bakın aynaya. Bu arkadaşlar sağına baktığında, soluna baktığında görecek, aynaya baktığında da kendini görecek.

Biz bu işi haledeceğiz. Biz 24 Haziran’da İYİ parti olarak, Millet ittifakı olarak Mecliste 301’i bulacağız inşallah. Sonra ikinci tura ben kalacağım bu arkadaşı evine dinlenmeye yollayacağız.

"BALTAYA SAP OLAMAMIŞ BAKAN ÇOCUĞUNUN EVİNDEN 2 TRİLYON ÇIKIYOR"

Bir baltaya sap olamamış bir bakan çocuğunun evinde bugünkü parayla 2 trilyon para çıkıyor. Burada cebinde parası olmayan pek çok genç gördüm. Buradan şu kararı vereceksiniz. Ya yan gelip yatan bakan çocukları mı, parasız geçen vatan çocukları mı? Ballı maaşlara giden siyasetçi çocukları mı sadece iş olarak uzman çavuşlukla taşeron yanına mahkum edilmiş orada bile torpile ihtiyaç duyan vatan çocukları mı? 24’ünde bir karar vereceksiniz. Yolsuzlukların, hırsızlıkların, rüşvetin, yandaş müteahhitlerin kayrılmasının önüne geçeceksiniz. Bu genç çocukların iş sahibi olmasını sağlayacaksınız ve oyunuzu İYİ Partiye Millet ittifakına ve Cumhurbaşkanlığında da Meral Akşener’e vereceksiniz.

Şeker fabrikasını Burdur’a iade edeceğiz, yenileceğiz fabrikayı ve işçi alımı yapacağız. Yüzünü güneşe dön Türkiye çünkü güneş doğduğunda ampuller söner.”

 

 

HABERE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

Erzurum'da 3,7 büyüklüğünde deprem
Erzurum'da 3,7 büyüklüğünde deprem
Erzurum'da 3,7 büyüklüğünde deprem
Elon Musk: Bir spor takımı satın alma planım yok
Elon Musk: Bir spor takımı satın alma planım yok
Elon Musk: Bir spor takımı satın alma planım yok
İngiltere’yi sel vurdu
İngiltere’yi sel vurdu
İngiltere’yi sel vurdu
Cezayir’deki orman yangınlarında 26 kişi hayatını kaybetti
Cezayir’deki orman yangınlarında 26 kişi hayatını kaybetti
Cezayir’deki orman yangınlarında 26 kişi hayatını kaybetti
İkinci el otomobil satışında 6 ay sınırlaması yargıya taşınıyor
İkinci el otomobil satışında 6 ay sınırlaması yargıya taşınıyor
İkinci el otomobil satışında 6 ay sınırlaması yargıya taşınıyor
Beşiktaş'a büyük şok! Transfer kördüğüm oldu
Beşiktaş'a büyük şok! Transfer kördüğüm oldu
Beşiktaş'a büyük şok! Transfer kördüğüm oldu
Dele Alli bombası: Tek şansı Beşiktaş
Dele Alli bombası: Tek şansı Beşiktaş
Dele Alli bombası: Tek şansı Beşiktaş