19 Ağustos 2022 Cuma
İstanbul Hava durumu İstanbul 28°C
Doviz verileri
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN

Meral Akşener anket sonuçlarını açıkladı

KRT'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan İYİ Parti lideri Akşener, son anket sonuçlarını açıkladı. Akşener, "24 Haziran akşamı çok etkili bir dip dalga geliyor. Sandığa öyle bir çarpacak ki hepiniz şaşıracaksınız" dedi.

Haber Giriş: 28 Mayıs 2018 Pazartesi - 21:42
Son Güncelleme: 29 Mayıs 2018 Salı - 00:07
Takip Et
Meral Akşener anket sonuçlarını açıkladı
+
Aa
-

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, KRT'de Ferit Atay ve Çağlar Cilara'nın sorularını yanıtladı.

24 Haziran seçimleri için çok etkili bir dip dalga olarak geldiklerini söyleyen Akşener, "O dip dalga sandığa öyle bir çarpacak ki hepiniz şaşıracaksınız" dedi.

Yaptırdığı anketlerle ilgili de konuşan Akşener, İYİ Parti'nin durumunun çok iyi olduğunu ifade etti ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. tura kalacağını savundu.

Meral Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Biz 7 aylık bir partiyiz. 81 ilde teşkilatlarımız var. 81 ilde milletvekili listelerimiz oldu. Ve 7 aydır 72 il gezmişim. Daha ilginci referandumda da 37 il bireysel olarak gezmiştim. Ben Türkiye'yi 2 defa zaten dolaştım. En hazırlıksız zannedilen parti en hazırlıklı parti çıktı.

Market korun. 7 ay sonra o market kar elde edebilir hale gelebilir mi? Bir işletme kurun. O işletmenin 10'dan fazla çalışanı olsun. O işletme 7 ay sonra kar elde eder konuma gelebilir mi? İYİ Parti bunları başardı. 

"YSK'YA TALİMAT VERİLDİ"

Biz grup kurmaya çalışmadık isteseydik kurardık. Sayın Kılıçdaroğlu’ndan gittim, bizim seçime sokulmamaz üzerine YSK’ya talimat verildiği duyumunu aldık. Sayın Kılıçdaroğlu'ndan ricada bulundum, seçime sokulmamamız üzerine 15 milletvekilimizi bizim partimize gönderdi. Milletimize söz vermiştim, grup ile değil 100 bin imza ile aday oldum. 

"GİRİŞİMCİLERE PARA VERİLİYOR AMA SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK YOK"

Devletin itibarı siyasetçilerin itibarıyla eşdeğerdi. Bir devletin parasının itibarı o devleti yönetenlerin itibarıyla eşdeğerdir. Mühür Meral Akşener ve İYİ Parti'nin eline geçtikten sonra o ateş düşer. İkincisi, üretim amaçlı bir politika dengelerseniz siz o ateş yine düşer.

Yatırımcı açısından ilk iş olarak OHAL kaldırılmalı. OHAL bulunan bir ülkede, KHK'lar ile yürütülen bir ülkede yatırımcılar yatırım yapar mı bu ülkede? Yapmaz.

Türkiye çok erken sanayisizleştirildi. 10 milyon insan işsiz. Şimdi internet ekonomisi diye bir şey gelişti. Türkiye'de girişimcilere para veriyorlar ama sürdürülebilirlik açısından destek yok.

"YANDAŞLARIN CEPLERİ DOLUYOR"

Elbette Türkiye borçlanacak. İki köprüyü kendisinden önce yaptılar, 4 liraya geçiyorduk. Şimdi 8 liraya çıktı. Bu köprüler devletin. Onlara araç geçme garantisi verildi mi? Hayır. Çünkü o köprüler bizim. Şimdikiler nasıl? Araç geçme garantisinin verildiği, geçmediği takdirde hepimizin cebinden temin edildiği ve yandaşların ceplerinin dolduğu bir durum var.

İkincisi israfı keseceğiz biz. Ankara şehir hastanesinin 'hasta garantisi' var. Hastalanmadı mı insanlar onu yine biz ödeyeceğiz. Türkiye'ye bir yıllık maliyeti 800 milyon TL. İsrafı önleyeceksiniz.

"BİR İNSAN KOMŞUSUNUN KAPISINA HACİZ MEMURU İSTEMEZ"

Çok iyi bir ekonomik kadromuz var. Ayfer hanım gibi, Durmuş bey gibi tanıdıklarınız var bir de tanımadıklarınız var. 

Türkiye'de maddi olan her şey pahalandı. Ama manevi olan her şey ucuzladı. Bizim toplumlarımız çözülüyor. O insanların tekrar topluma katılmasının, üretime katılmasının önünü açmak zorundayız. Bir insan komşusunun kapısına haciz memuru gelmesini istemez. Bunu insanlara doğru şekilde anlatmak zorundayız.

Ben iş adamlarına, gazetecilere, medya sahiplerine acıyorum. Türkiye'de maalesef medya sermaye ile iç içe. O gazeteler içinde gazetecilik yapmak isteyen, ama akşam da evine ekmek götürmek zorunda olan gazetecilere acıyorum. 

"DEVLET TELEVİZYONU İKTİDARIN BORAZANI OLAMAZ"

TRT'yi satacağım. Bugünün şartlarında devletin televizyonu olmaz. İktidarın borazanı hiç olamaz. Türkiye'nin bütün kurumlarını gözden geçireceğiz. YÖK'ü kapatacağız. TOKİ ile ilgili sadece dar gelirli ailelere sosyal konut dışında hiçbir şey yapamayacak. Yani kupon üzerine al gülüm ver gülüm işler olamaz.

Ben uzun yıllardır medya ile başı belada olan bir politikacıyım. Medya ile sermaye iç içe olamaz. Medya kurallarına uygun bir medya bakış açısı olması lazım. Gazeteci denilen insan başka bir şey. Aldıkları eğitim, hayat tarzları, bu insanların özgürleşmesi lazım. Bunun yolu da özgür bir şekilde gazetecilik yapmalarından geçiyor.

Meral Akşener'i övmek zorunda değil kimse. Namusuma laf atılana kadar ben bugüne kadar hiçbir gazeteciyi dava etmiş bir insan değilim. Siyasetçiyi medya eleştirecek. 

17 Nisan 6 Mayıs arası AKP ve MHP'ye 2260 dakika, bize ise 9 dakika verilmiş. 6 Mayıs ile günümüze kadar bize yine 9 dakika verildi. Kayseri mitingime, on binlerce kişinin katıldığı mitinge sadece 38 saniye verdiler.

"ANKETLER MİLLET İTTİFAKINI ÖNDE GÖSTERİYOR"

24 Haziran akşamı çok etkili bir dip dalga geliyor. Sandığa öyle bir çarpacak ki hepiniz şaşıracaksınız.

Anket yaptırıyorum. Durumumuz çok iyi. Bizim partimizin durumu iyi, Millet ittifakı, Cumhur İttifakı'nı geçiyor. Anket sonucu olarak söylüyorum bunu. Tayyip Bey ikinci tura kalıyor.

Ben 81 milyonun Cumhurbaşkanı olmak gibi bir iddianın sahibiyim. İşte 'ikinci tura Meral Akşener kalırsa Kürtler oy vermez' gibi incitici bir cümleyi şiddetle reddediyorum. Kimsenin oyu cebinde keklik değil. Biz şu an birinci turdan ikinci tura geçmek üzere bir kampanyanın içindeyiz. Erdoğan'ı göndermek konusunda hemfikiriz ancak diğer Cumhurbaşkanı adayları ile rakibiz aynı zamanda biz. O yüzden birbirimizi incitmeden hareket etmeye çalışıyoruz. 

RUHAT MENGİ VE YUSUF HALAÇOĞLU

İnsanların hedefleri var, hayalleri var, istedikleri var. Bu çok saygıdeğer bir şey. Ruhat hanımı ben listeye alamadım. Sebebi çok doluydu başlangıcı. Arka sıraya koymanın kendisine saygısızlık olacağını düşündüm. Dolayısıyla Ruhat hanımı 6. veya 8. sırada değerlendirmeyi gerçekten kendisine saygısızlık olarak gördüm.

Yusuf Halaçoğlu hoca benim hocamdır. Çok değerli bir bilim adamıdır. İzmir'de genel başkan yardımcıları var. Yusuf Hoca gibi bir ismi ya birinci sırada değerlendireceksiniz, ya da değerlendiremezsiniz. İzmir'de birinci sıra dolu idi, ben de Kayseri'yi teklif ettim. O da 'beni sıralamadan affet' dedi. Hocam sonra açıklama yaptı ve 'beni kırdı' dedi. Şimdi hocam burada haksız.

İLGİLİ HABERLER
Etiketler

 

 

HABERE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

Tuha Nehri’nden 2. Dünya Savaşı’nda batan gemi çıktı
Tuha Nehri’nden 2. Dünya Savaşı’nda batan gemi çıktı
Tuha Nehri’nden 2. Dünya Savaşı’nda batan gemi çıktı
Mermerin ağırlığına dayanamayan merdiven çöktü
Mermerin ağırlığına dayanamayan merdiven çöktü
Mermerin ağırlığına dayanamayan merdiven çöktü
Sivrisineklerin insanı nasıl ayırt ettiği belli oldu
Sivrisineklerin insanı nasıl ayırt ettiği belli oldu
Sivrisineklerin insanı nasıl ayırt ettiği belli oldu
Melih Gökçek sosyal medyanın eline düştü bir kere
Melih Gökçek sosyal medyanın eline düştü bir kere
Melih Gökçek sosyal medyanın eline düştü bir kere
Yeni Zelanda'da sel nedeniyle 400 ev tahliye edildi
Yeni Zelanda'da sel nedeniyle 400 ev tahliye edildi
Yeni Zelanda'da sel nedeniyle 400 ev tahliye edildi
Antik kentteki kazılarda Apollo heykeli bulundu
Antik kentteki kazılarda Apollo heykeli bulundu
Antik kentteki kazılarda Apollo heykeli bulundu
Atla nehre giren Can'dan kara haber
Atla nehre giren Can'dan kara haber
Atla nehre giren Can'dan kara haber