23 Ocak 2022 Pazar
İstanbul Hava durumu İstanbul 6°C
Doviz verileri
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN

Meral Akşener, "Kimin ne olduğu belli oldu"

Andımız için verdikleri önergenin AKP, MHP ve HDP oylarıyla reddedildiğini söyleyen İYİ Parti lideri Meral Akşener, “Kimin ne olduğu belli oldu” dedi.

Haber Giriş: 12 Şubat 2019 Salı - 09:10
Son Güncelleme: 12 Şubat 2019 Salı - 19:00
Takip Et
Meral Akşener,
+
Aa
-

31 Mart yerel seçimlerine kısa bir süre kala İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Sebze ve meyve fiyatlarının yüksekliğinin sebebinin aracı değil iktidar olduğunu söyleyen Meral Akşener, Erdoğan'ın mermi fiyatları açıklamalarına tepki gösterdi. Akşener,"'Biz düşmana mermi atıyoruz bir merminin fiyatı nedir biliyor musunuz?' diyorlar. 40 yıl düşünsek merminin meyve sebze ile aynı cümle içinde kullanılacağı aklımıza gelmezdi. 3 belediye için bu kadar aciz duruma düşmek olur mu? Mermiyi sivri biberden, çekirdeğini domates çekirdeğinden mi yapıyorsun? Suriyeliye harcadığın 45 milyar dolar ülkeyi batırmıyor da düşmana sıktığın mermiler mi ülkeyi batırıyor? Saray'da ejder meyvesi ile beslenenlerin aklına birden Çanakkale ruhu geldi. Bu millet sıkılan merminin hesabını tutmaz." ifadelerini kullandı.

Tanzim satış mağazalarının önündeki kuyruğa da değinen Akşener, "Ülke ekonomisi Damata teslim. Tanzim satış işine karşı değiliz. Hani bunlar eski Türkiye deyip de eskiyi beğenmiyordu. Buldukları çözüm pahalı olan her şeyi devlet eliyle ucuza satacaklarmış. Devletin en stratejik fabrikasını özel sektöre devrediyorlar. Patatesi, domatesi devlete sattıracaklar. Bu gidişle domatesi, biberi karneye bağlarlarsa şaşırmayın" şeklinde konuştu.

Kartal'da çöken binanın peşini bırakmayacaklarını belirten Akşener, "Bu olaydan alacak çok dersimiz var diyorlar. 25 senedir ders alsaydınız bunu yaşamazdık. Can kaybı var, yaralı var enkazın etrafında bir de nutuk çeken çevre ve şehircilik bakanı var. Bunu da geçiştirecekler. Bakın kardeşim siz siyaseti, para pul ranttan ibaret sanıyorsunuz. Akıllarınca rantın faturasını yine halka kesecekler" dedi.

Doğu Türkistan'da yaşanan zulme karşı cumhur İttifakı'nın sessiz olduğunu vurgulayan Akşener, "Devletimizin Doğu Türkistanlı kardeşlerimizden haberi yok. Ozanımız Abdürrehim Heyit öldü denildi. Çalmadık kapı bırakmadık. Ama haber alamadık. Sonra öğrendik ki ozanımız yaşıyor. Sağlık sorunları var denildi. Arkadaşlarım aracılığı ile kendisini Türkiye’ye getirip tedavi ettireceğiz inşallah. İnsan utanır be evlere Çinli erkekler yerleştiriliyor. Başkaları ses vermezken Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz için buradan çok haykırdım. Çin’den gelecek 3-5 milyar dolar için sessiz kalındı. Doğu Türkistanlı kardeşlerimizi AKP’si de unuttu MHP’si de unuttu" diye konuştu.

Meral Akşener'in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"Esnafımıza, öğrencilerimize, sabaha kadar taksicilik, bekçilik, otoparkçılık yapan emekçilerimize de hayırlı istirahatler diliyorum. Mesleğin hakkını veren birkaç TV kanalı grup toplantılarımızı canlı yayınlıyor. O televizyonlardan biri olan ve yayın hayatına geri dönen Türkiyem TV’ye de yayın hayatında başarılar diliyorum. Helikopter kazasında vefat eden şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Son günlerde helikopter kazaları artıyor. Bu konun da araştırılacağına inanıyorum."

"Bütün tuzakları aşıp hedefe ulaşabilenlere Zümrüt-ü Anka denir. İYİ Parti Türk milletinin Zümrüt-ü Anka'sıdır. Elbet de menzile varana kadar sendeleyenler geriye dönenler olacak nefsine yenilenler olacak ama bu yürüyüş durmayacak. Zor günlerden geçen milletimiz bizimle küllerinden doğacak. Belki paramız Sarayımız yok. Biz saraylara değil hakka talip olmuşuz. Şükürler olsun şimdiye kadar yüzümüz kara çıkmadı. Ya ben İstanbul’u alırım ya da İstanbul beni diyen Fatih kadar kararlı olacağız. Geldikleri gibi giderler diyen Mustafa Kemal gibi inançlı olacağız. Ve Allah'ın izniyle başaracağız, başaracağız, başaracağız"

"ÇUKURA DÜŞMEYECEK KADAR DEVLET TECRÜBEMİZ VAR"

"Bizi çekmek istedikleri çukura düşmeyecek kadar devlet tecrübemiz var çok şükür. Doğru gördüğümüz yolu kimseyi kırmadan önermeye devam edeceğiz. Evet ekonomideki kötü gidişata, yargıdaki haksızlıklara öfkeleniyoruz. Sınırımızdaki güvenlik problemlerine şahit olduğumuz zaman öfkeleniyoruz ve bu sorunları çözmek istiyoruz. Vatanını seven herkes aynı duyguları yaşıyor. Hislerimiz bizi ayrıştırmamalı aksine birleştirmeli. Buradan ülkemin her köşesine sesleniyorum. Bu nezaket dilini devletin en tepesinden başlayarak 82 milyon vatandaşımızın da benimsemesini istiyoruz. Birbirimizi anlamak için adımlar atarsak sorunlarımızın çözümü de kolaylaşacaktır."

"ZAMLARIN SORUMLUSU DEDİĞİ ARACI İKTİDAR OLMASIN?"

"Domates, biber ve patlıcanın fiyatı aracılardan artıyormuş. Kim bu aracılar? Fırsatçıların tepesine çökün diyoruz. İktidar şikayet edecek makam değildir. Ama bunlar sürekli şikayet ediyor. E yapamıyorsanız gidin kardeşim yapanlar gelsin. Ama mesele bu zamanları kollayan fırsatçılar değil ki. Her kriz döneminde illaki fırsatçılar olur. Devlet gereğini yapar. Biberi, patlıcanı, patatesi almak zorunda kalan vatandaş, bunları üreten de satan da feryat ediyor. Bu işte bir gariplik yok mu? Zamların sorumlusu dediği o aracı iktidar olmasın? Sonuçta ürünün pahalı olmasına neden olan o aracı fırsatçı demekki iktidar siz yapıyorsunuz. Bunu üzerine Damat Berat diyor ki, sebze meyvenin fiyatı taşımacılık yüzünden artıyormuş. Yani patlıcanın, biberin pahalılığının sebebi, Muğla'dan Trakya'dan Nevşehir'den yola çıkan kamyonların şoförleriymiş. İyice şaşırmış bu adam. Gerçekten böyle diyor. Fiyatlar taşımacılıktan artıyormuş. Fiyat artışı taşımadan geliyor ama bunu düzeltmek için tek bir adım yok. Bunu düzeltmenin yolu bütün dünyada petrol fiyatları düşerken mazota benzine zam yapmak değildir."

"ÜRÜNLERİN FİYATINI YÜKSELTEN KAMYONLARIN OTOYOLLARA ÖDEDİKLERİ PARALAR"

"Pahalı mazotu aldı ama daha köprülere verecek. Osmangazi mi dersiniz, paralı otoyollar mı dersiniz. Hangi müteahhidin yaptığı köprüyse. Köprü otoyol derken, alınan paralar da bu 5 müteahhide gidiyor. İşte ürünlerin fiyatını yükselten, kamyonların yaktığı mazotun fiyatı, o kamyonların otoyollara ödedikleri paralar olmasın sakın."

"SUÇLU SİZSİNİZ"

"24 Haziran’da çıktığımız her seçim kampanyası boyunca sizi uyarmadık mı? Çiftçi rahatsız düşürün bu maliyetleri demedik mi. Üretici dağınık kooperatifler kurun güçlensinler dedik. Ciddi ürün kaybı var, verim düşüyor dedik. Kendi çıkardığınız tarım kanununu bile uygulamıyorsunuz. Verilen hibe ve destekler doğru adrese gitmiyor denetleyin dedik. Velhasıl dedik de dedik. Hiç kulak asmadınız. Nasılsa 5 müteahhitinizin keyfi yerinde yazıktır. Ne hale geldik. Bunları yapmadıkça mutfaktaki yangın sönmez. Sadece günü kurtarmak için adım attığınızda oy almak için adım attığınızda bu iş yürümez. Kimseye suç atmaya kalkmayın suçlu sizsiniz kardeşim sizsiniz."

"BUNLARIN SAĞINA BAK AKRABA, SOLUNA BAK 5 MÜTEAHHİT"

"Sayın Cumhurbaşkanının anlayabileceğini düşünüyorum. Bu işi yapabilmek için iyi bir tedrisattan geçmeleri gerekir. Gece gündüz bu işlere kafa yormaları, milletin dertleriyle dertlenmeleri gerekir. Bunların sağına bak akraba soluna bak o 5 müteahhit. İYİ Parti’de vatanına milletine sadık kadrolar var çok şükür. Milletimiz de bunu görüyor ki, her geçen gün bize teveccühleri artıyor. Milletimiz sandığı bekliyor sandığı. Yerel seçimler iktidarın değiştirileceği bir yerel seçim, koltukların bekasının tehlikede olduğu bir seçim değil. Bizim İYİ Parti olarak iyi belediyecilik anlayışımız var. İYİ belediyecilik, vatandaşın alması gereken hizmeti ona en uygun bir şekilde sunacaktır. Benim belediye başkanımın ilinde, ilçesinde, beldesinde sorunları çözmesidir."

İYİ BELEDİYECİLİK KİTABI

"Bakın bu kitapta bir ant var.. Seçimden önce her adaya imzalatmak üzere bir yemin imzalattık. Adaylarımız buraya attıkları imzayla kendilerini milletimize bağlayacaklar. Belediyeyi kazandığımızda 5 yıl boyunca adım adım ne yapacağımız belli. Bir an evvel hızlıca uygulamaya koyacağız. Milli duruştan ortak akla, akıllı iyi kentlerden dar gelirliye verilecek desteklere. Yaş almışlarımız için iyi yaşam evlerine hatta komşu ve mahalle kültürüne kadar birçok projemiz hazır. Göreceksiniz milletimiz İYİ Parti’nin illeri, ilçeleri nasıl yönettiğine bakıp iktidarı da bize verecek."

"Bu kimlik 82 milyon kişini ortak tapu senedir. İYİ Partili bir belediye başkanının yönettiği yerde torpilde budur ağa da budur paşa da budur. Göreceksiniz vatandaşımıza bu güveni, bu huzuru yaşatacağız. İYİ Belediyecilik kitabında İYİ Başkan ne yapmaz lüks içinde yaşamaz, lüks makam araçları kullanmaz. Kendisi ya da yakınları sebepsiz yere zenginleşmez personel alımında hısım akraba olmaz. TC’nin değerleriyle ters düşenlerle işi olmaz olamaz. Dini inançları siyasi malzeme yapmaz. Bunun yerine mukaddes dinimizin ışığında her işinde hakkaniyet arar. Hayvan haklarını ihmal etmez. Kimseyi küçümsemez. Halkın yararına olmayan cukkayı dolduran yatırımlar yapmaz yapamaz. Bunlar sadece özeti."

Meral Akşener, Konuşmasının arasında Tokat Belediye Başkan adayı Hüseyin Yarıcı'yı da tanıttı.

"BUNLARINKİ GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ DEĞİL, CÜZDANLARININ GÖNLÜ"

"Bu kentleri nasıl bu hale getirdiniz. 'Bu şehirlere nasıl ihanet ettik' diye kendiniz söylüyorsunuz. Ben size söyleyeyim bunların gönül belediyeciliği, vatandaşın derdiyle dertlenmek değil cüzdanlarının gönlü."

"DEVLET YÖNETİMİNDE BÖYLE CİDDİYETSİZLİK GÖRMEDİK"

(Oğlum kızım hatırlatıyorsunuz yapmayın. Hepsi yaşlı başlı adam yapmayın üzmeyin. Sonra uykuları kaçıyor….) Ekonomide, devlet yönetiminde böyle bir ciddiyetsizlik görmedik. Erbakan, Tansu Hanım, Mesut Bey, Demirer, Özal’ı gördük. Böyle bir yetersizlik, böyle kifayetsiz kadrolar görmedik. Belediye seçimlerinde bunları da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Belediyecilik sadece çöp toplamak değildir. Alınan yanlış bir imar kararı bile sofralara gelen biberin fiyatının 16 liraya yükselmesine neden oluyor.

"TV'LERDE TÜRK BAYRAĞINA SALDIRANLAR, ŞU ANDA SİZE METHİYELER DÜZÜYOR"

Evet bu hırsız ama bizim hırsızımız. Utanmadan bunlar söyleniyor ülkemizde. Sonra o hırsızlığı örtmek için birkaç kişi daha işe ortak oluyor. Milletimize gelmesi gereken paralar bunların cebine giriyor. O dönem bizzat uyarmama rağmen 2010’da şahsen uyarmama rağmen yanlışlarından dönmediler. Yaptıkları yanlışın bedeli, 15 Temmuz hain darbe girişimi oldu. Sütü bozuk kumaşı bozuk olandan adam olmaz. Hatırlayın TV’lerde Türk bayrağına saldıranlar, okyanus ötesine yalakalık yapanlar ne hikmetse şu anda size methiyeler düzüyorlar. Bunlar paralı asker kardeşim paralı asker. Bir an önce gereğini yap. Yok beklersen tembellik yaparsan zaten biz geliyoruz. Türk devlet hafızası unutmaz. Devlet tecrübesi olan bir insan olarak biz de unutmayız.

"FİYATLAR ALDI BAŞINI GİDİYOR, DAMAT BEY DENGEMİZİ BULDUK DİYOR"

Düşün şu milletin yakasından. 2002'de 60 milyar vergi toplanıyordu. Siz geldiniz bu yıl 760 milyar vergi toplanıyor. Bu Allah’tan reva mıdır? Nereye harcıyorsunuz Allah aşkına. Gerçi milletimiz de biliyor nereye harcadığınızı. 600 milyar da para girmiş bu ülkeye nereye gitti bu paralar? Ne var ne yok satıldı nereye gitti bu paralar? Hadi onları da geçtik bütün bankalar zarar yazıyor. Nereye gidiyor bu paralar? Benim soframa gelen ürünün fiyatı inmiyorsa…. Memleketin geldiği yer belli. Fiyatlar aldı başını gidiyor Damat bey dengemizi bulduk diyor. Neyin dengesi. İşim gerçeği şu ki, sizinle ne Türkiye dengesini bulabildi ne de siz dengenizi bulabileceksiniz. Türkiye'nin dengesi de İYİ Parti denginiz de İYİ Parti elhamdülillah İYİ Parti var.

"DOMATESİ, BİBERİ KARNEYE BAĞLARLARSA ŞAŞIRMAYIN"

Emin olun esnafın hiçbiri bu ekonomi yönetimine güvenip de büfesini teslim etme. Büfeyi teslim edemeyeceğiniz kişiler ülkeyi yönetiyor. Ülke ekonomisi Damata teslim. Tanzim satış işine karşı değiliz. Hani bunlar eski Türkiye deyip de eskiyi beğenmiyordu. Buldukları çözüm pahalı olan her şeyi devlet eliyle ucuza satacaklarmış. Devletin en stratejik fabrikasını özel sektöre devrediyorlar. Patatesi, domatesi devlete sattıracaklar. Bu gidişle domatesi, biberi karneye bağlarlarsa şaşırmayın. Allah insanları en beğenmediği alanlarla imtihan edermiş. Bir hesapsızlığın sonu bu. Gerçekten merak ediyorum. Otomotiv fiyatları da katlandı. Diyelim ki otomotiv esnafı sesini çıkarsa oto galeri mi açacaksınız. 6 aydır bağırıyorsun neden düşmüyor bu fiyatlar. Çalışmayacaksın, üretmeyeceksin, bütün bulduğunu betona gömeceksin. Bağırarak Türkiye’de ekonomiyi çözerseniz Nobel ödülü almalısınız. Böyle bir dünya yok.

"TÜRKİYE'NİN BEKASIYLA NE ALAKASI VAR"

İstiyorlar ki sandığa beka diye gidelim. Diyorum ki ‘korkmayın’, koltukların bekası tehlikede değil. Biriniz için 4 yıl sonra seçim var. Sandığa giderken koltukların bekası tehlike altında değil. Sandığa ekonomi ile gideceğiz tencere kaynamıyor diye gideceğiz. Sandığa milletin gündemiyle gideceğiz. Muhtar, belediye başkanı seçerken bunun Türkiye’nin bekasıyla ne alakası var. Ülkemizin gerçek gündemini unutturmadan seçime gideceğiz.

KARTAL'DA ÇÖKEN BİNAYA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Bir ahlaki tükenmişliğin, Allah’ın yarattığı canı bile hiçe sayanların yarattığı bir olaydır. İYİ Parti bu olayın peşini bırakmayacak. Bu olaydan alacak çok dersimiz var diyorlar. 25 senedir ders alsaydınız bunu yaşamazdık. Can kaybı var, yaralı var enkazın etrafında bir de nutuk çeken çevre ve şehircilik bakanı var. Bunu da geçiştirecekler. Bakın kardeşim siz siyaseti, para pul ranttan ibaret sanıyorsunuz. Akıllarınca rantın faturasını yine halka kesecekler.

Kesin suçu bir başkasına atacaklar. Ormanları gizlice yedi cüceler mi kesti, deniz kenarlarını orglar mı istila etti?Zeytinburnu’nda en yakın arkadaşınız değil miydi o binaları dikip de İstanbul’un silüetini bozan? Siz değil miydiniz İstanbul’un üzerinde helikopterle gezerken, şu arsa şu vakıfa devredilsin diyen? Osmanlı döneminde minare silüetini kapatacak bina yapmak yasaktı İstanbul’da. Ecdat bugün vücut bulsa hepsini pala ile kovalar. İstanbul’u şehir olarak katlettiniz. Şimdi çöken binalarla insanlar bedelini ödüyor.

"SARAY'DA YEDİĞİNİZ EJDER MEYVELİ SMOTHİE'Yİ ANLATIN"

AKP kadrolarına sorarsanız Türkiye güllük gülistanlık. Kimsenin pazardan çarşıdan bahsettiği yok. Beyefendi soruyormuş her şey normal diyorlarmış. 300 koruma ile vatandaşın tepesine dikilirsen vatandaşın diyeceği o tabi. Muhalefet domates, biber diyormuş. Biz ne diyelim. Bizim yediklerimiz bunlar. Sizde Saray'da yediğiniz ejder meyveli smothie'yi anlatın.

"SURİYELİYE HARCADIĞIN 45 MİLYAR DOLAR ÜLKEYİ BATIRMIYOR DA DÜŞMANA SIKTIĞIN MERMİ Mİ BATIRIYOR?"

Bunlar alışmışlar evet efendimci muhalefete. Bizden de aynısını bekliyorlar. 'Biz düşmana mermi atıyoruz bir merminin fiyatı nedir biliyor musunuz?' diyorlar. 40 yıl düşünsek merminin meyve sebze ile aynı cümle içinde kullanılacağı aklımıza gelmezdi. 3 belediye için bu kadar aciz duruma düşmek olur mu? Mermiyi sivri biberden, çekirdeğini domates çekirdeğinden mi yapıyorsun? Suriyeliye harcadığın 45 milyar dolar ülkeyi batırmıyor da düşmana sıktığın mermiler mi ülkeyi batırıyor? Saray'da ejder meyvesi ile beslenenlerin aklına birden Çanakkale ruhu geldi. Bu millet sıkılan merminin hesabını tutmaz. 2,5 katrilyon liraya aldığın o lüks uçak kaç mermi eder? Önce bunu hesapla da ondan sonra millete ahkam kesersin. Senin o uçağının masrafıyla 158 F-16 pilotu 40’ar saat operasyon yapar. Mehmetçiğin tüfeğine 1 milyar tane mermi alınır. Millet ordusunun muhasebesini tutmuyor ama bil ki senin şatafatının hesabını tutuyor.

"AKP, HDP'NİN ORTAĞIDIR"

Geçen yıl 1 milyon kişi daha işsiz kaldı. İşsiz sayısı 4 milyonu geçti. Bunlar rakam değil bunlar insan. Bu 4 milyonun her biri bir insan. Her biri bir öykü. Türkiye’nin yeni bir atılıma ihtiyacı var. İYİ Parti milletimize hizmet etmeye hazır ve kararlıdır. Türkiye dünyanın lider ülkesi olmalıdır. Geçen hafta Yunanistan Başbakanı ülkemize geldi. Ayağının tozuyla Ayasofya’ya, Ruhban Okulu’na sonra Patrikhane’ye gitti. Peki nereye gitmedi? Anıtkabir’e. Oysa bizim devlet protokolümüzde bu şarttır. Yunanistan ekonomik krizdeyken 'Yunanistan’ı satın mı alak?’ diye gevrek gevrek espri yapıyordunuz. Türkiye’ye sığınan bir genci Mısır’a iade ediyorlar. Hani Rabia yapıyordunuz? Geçen hafta verdiğimiz Andımız teklifi, HDP ve AKP’nin oylarıyla reddedildi. Şunu söylüyorum. AKP, HDP’nin ortağıdır.

"DOĞU TÜRKİSTANLI KARDEŞLERİMİZİ AKP'Sİ DE MHP'Sİ DE UNUTTU"

Devletimizin Doğu Türkistanlı kardeşlerimizden haberi yok. Ozanımız Abdürrehim Heyit öldü denildi. Çalmadık kapı bırakmadık. Ama haber alamadık. Sonra öğrendik ki ozanımız yaşıyor. Sağlık sorunları var denildi. Arkadaşlarım aracılığı ile kendisini Türkiye’ye getirip tedavi ettireceğiz inşallah. İnsan utanır be evlere Çinli erkekler yerleştiriliyor. Başkaları ses vermezken Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz için buradan çok haykırdım. Çin’den gelecek 3-5 milyar dolar için sessiz kalındı. Doğu Türkistanlı kardeşlerimizi AKP’si de unuttu MHP’si de unuttu.

 

 

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.

Burdur Belediyesi personel alacak
Burdur Belediyesi personel alacak
Burdur Belediyesi personel alacak
Diyarbakır Belediyesi zabıta memuru alacak
Diyarbakır Belediyesi zabıta memuru alacak
Diyarbakır Belediyesi zabıta memuru alacak
Türk Kızılay personel alacak
Türk Kızılay personel alacak
Türk Kızılay personel alacak
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü memur alacak
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü memur alacak
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü memur alacak
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı personel alacak
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı personel alacak
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı personel alacak
Arnold Schwarzenegger trafik kazası geçirdi
Arnold Schwarzenegger trafik kazası geçirdi
Arnold Schwarzenegger trafik kazası geçirdi
İzmir Büyükşehir Belediyesi 50 güvenlik görevlisi alacak
İzmir Büyükşehir Belediyesi 50 güvenlik görevlisi alacak
İzmir Büyükşehir Belediyesi 50 güvenlik görevlisi alacak