26 Eylül 2021 Pazar
İstanbul Hava durumu İstanbul 27°C
Doviz verileri
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
YAZARLAR
Altemur KILIÇ
Altemur KILIÇ

301. Madde bağımlıları

[email protected]
+
Aa
-
16 Ocak 2008 Çarşamba

“Uyuşturucu bağımlılarına” genel olarak,  “madde bağımlısı” denir... Bizde, “301. Madde bağımlıları” var! Bu entel ukalalar, Türklüğü, değerlerimizi aşağılayarak milleti  “uyuşturmak”  istiyorlar! Onların lügatlerinde  “milliyetçilik-ulusalcılık” ayıp kelimeler, TSK baş düşman! Bu “maddenin” başlıca  “satıcısı” da “AB” !
Türk Ceza Kanunu’nun “Türklüğe hakareti” suç sayan 301. maddesi; “Türklüğün”  değerlerinin ve kurumlarının, daha açık seçik tarif edilmesi ve Anayasanın “değiştirilemez” maddelerinden biri olarak, -sulandırılmadan- muğlâk hale getirmeden, somut bir şekilde ifade edilmesi gerekir! Ama 301. maddeyi tamamen kaldırmak istemi acep nedendir? Bilumum “enteller” bu 30l. maddenin kaldırılmasını neden bu kadar ısrarla isterler? Neden “301. madde bağımlısıdırlar?”
Bunu isteyenlerin başlıca gerekçeleri, başka bir bağımlılığa, Türk kamuoyunu bir türlü kurtarmadıkları “Hrant Dink bağımlılığına” dayanıyor. Güya, Dink bu madde yüzünden “Türklüğe” hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı için öldürülmüş ve “Türklüğe”  hakaretleri sabit Orhan Pamuk, Elif Şafak da, bu yüzden tehdit altında imişler... Önce sormalı; bu adamlar, bu kadınla milli hassasiyetlerimizi bilmelerine rağmen “roman icabı” da olsa Türklüğü, kendi milletlerini aşağılamak zorundalar mı? Neden kaşınırlar, eski yaralarını düşmanlarla birlikte, neden kaşırlar?
İçlerinde ne olurlarsa olsun, “çenelerini, kalemlerini”  tutamazlar mıydı? Hayır. Çünkü  “düşünce ve ifade özgürlüğü”  kahramanı olmak, Nobel Ödülü vb. almaktır asıl amaçları!
 Güya 301. madde kalkarsa, bu tehditler olmayacakmış! Aksine; asıl bu madde kaldırılır da bu  “kahramanlar” , Türklüğe hatta Atatürk’e bile pervasızca saldırırlarsa, siz seyredin maruz kalacakları haklı tepkileri. Aslında, 30l. madde ve cezaları bunları önleyici bir sübap, fakat onlara göre düşünce ve ifade özgürlüğünü kısıtlayan anti-demokratik hükümler! Avrupalılar, AB bu “maddenin satıcılığını” neden yaparlar? Cevap; “kâr” için. Kârları, ezeli “Türk tehlikesine” karşı bizi, milli değerlerimizden arındırmak! Geleneksel milli değerleri olmayan ülkeler, daha kolay egemenlik altına alınır. Ezeli, emperyalist yöntemidir bu! 

Ya Avrupa’da?

“301. maddeye benzer maddeler, Avrupa ülkelerinde de var” dendiğinde, “Belki var, ama kullanılmıyor” diye yanıtlarlar. Kısacası, silah konusunda olduğu gibi, “bulundurma” ruhsatı var ama  “taşıma, kullanma ruhsatı” yokmuş! Eğer o ülkelerde değerler yozlaşmışsa ve bayraklarından kadın külotu yapıyorlar, “sapık” demek iltifat olmuşsa ve kendi değerlerini, geleneklerini fütursuzca aşağılayabiliyorlarsa, biz de “çağdaş uygarlık düzeyine” ulaşmak için, “Kopenhag Kriterlerini”  uygulamak zorunda mıyız?
Biz Türkler anamıza, vatanımıza, milletimize hakaret edilince, silahımıza sarılan bir milletiz. İyi ki de, böyleyiz! 
Entel bir yazar, Türkiye’de her yerde bayrakların artması ve Genelkurmay Başkanı’nın bayrağı övmesinin “medeniyet kaybı”  olduğunu yazıyor. Aynı “Taraf”ta,“Gay” yerleşim mahallelerinin ne kadar “daha medeni”  olduğu övülüyor!  “301. maddenin”  kaldırılması için, Radikal başyazarı İsmet Berkan’ın gerekçesi müthiş! Bu madde olduğu için, özgür yaratıcı ortamın var olmadığı için, ülke ve ordumuz için gerekli teknolojiyi üretemiyor ve dışarıdan ithal ve transfer etmek zorundaymışız! 301. maddeyi değiştirmemekte, hatta tamamen ortadan kaldırmamakta direndiğiniz sürece, aslında kendi teknolojinizi üretecek beyinlerin, düşüncelerin ortaya çıkmasını da engelleniyormuş!
Berkan’a göre, “301. Madde” kaldırılır Türklüğe küfretmek serbest olunca,  “Türklüğe hakaret” sendromundan kurtulacak, hemen  “teknoloji patlaması”  olacak,  “hür”  beyinler hemen teknoloji üretecekler. Milli teknoloji tabii ki gerekli, hatta geç de kaldı. Asker ve diğer teknolojileri yabancılara muhtaç olmadan kendimiz üretmeliyiz! Dışarıdan ithalatı asgariye indirmek gerekli. Bunun şimdiye kadar neden olmadığı da, tartışılabilir, girift bir soru!
Ancak milli savaşlarda teknoloji olmuş ama “yürek” olmamış son tahlilde, neye yarar? “Yürek”  de; Berkan’ın vb.. anlamadıkları, bayrak,  vatan sevgisi, ordu millet anlayışıdır. PKK ile mücadelede askerlerimiz, havacılarımız, dışarıdan transfer teknoloji kullanmış olsalar da  “yürek ve inanç” olmasa, neye yarardı?
Yıllarca önce Kongo Hava Kuvvetleri’ne danışmalık yapan bir Hava Generalimiz;  “Bu adamların -Kongoluların- altına, en modern uçakları verseniz de, milli şuurları, yürekleri yok” demişti!  Bizim enteller şimdi, o silah ve teknolojiden de önemli “yüreği” yok etmeye çalışıyorlar! 

DİĞER YAZILARI
TÜM YAZILARI
DİĞER YAZARLAR
Muhatap
Muhatap
Ahmet B. ERCİLASUN
Muhatap
28 Şubat'a içeriden bakış
28 Şubat'a içeriden bakış
Arslan TEKİN
28 Şubat'a içeriden bakış
Bilinçli kur tuzağı mı?
Bilinçli kur tuzağı mı?
Esfender KORKMAZ
Bilinçli kur tuzağı mı?
Gençleri sokakta bırakan plansızlık
Gençleri sokakta bırakan plansızlık
Fatma ÇELİK
Gençleri sokakta bırakan plansızlık
Aşıda kafalar karışık!
Aşıda kafalar karışık!
Gülay TUNÇEL
Aşıda kafalar karışık!
Terörün arkası, Erdoğan'ın resti!..
Terörün arkası, Erdoğan'ın resti!..
Mehmet FARAÇ
Terörün arkası, Erdoğan'ın resti!..
MHP de AKP ile birlikte çöküyor
MHP de AKP ile birlikte çöküyor
Orhan UĞUROĞLU
MHP de AKP ile birlikte çöküyor
Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş
Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş
Mehmet YARDIMCI
Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş
MHP misyonunu yitirmiştir...
MHP misyonunu yitirmiştir...
Yavuz Selim DEMİRAĞ
MHP misyonunu yitirmiştir...