04 Nisan Perşembe Reyting sonuçları açıklandı

04 Nisan Perşembe Reyting sonuçları açıklandı
04 Nisan reyting sonuçları açıklandı mı? Dün akşam ekranlarda, Avlu mu, Bir Zamanlar Çukurova mı, Bizim Hikaye mi, Çarpışma mı, reytinglerde birinci oldu? İşte detaylar.

04 Nisan reyting sonuçları açıklandı. Dizi severler dün akşam ekrana gelen Avlu mu, Bir Zamanlar Çukurova mı, Bizim Hikaye mı, Çarpışma mı? Hangi dizilerde reytinglerde birinci geldi merak konusu oldu. Her hafta olduğu gibi yine bu haftada perşembe gecesi reytinglerde kıyasıya bir mücadele vardı.

REYTİNG SONUÇLARI AÇIKLANDI

04 Nisan tarihinde yayınlanan programların reyting sonuçları açıklandı.

Total'de ATV'de yayınlanan "Bir Zamanlar Çukurova" dizisi 1 .sıraya otururken, 2.sırada "Fatih Portakal ile Fox Ana Haber", 3.sırada ise "Bir Zamanlar Çukurova"nın özeti yer aldı.

AB'de "Bir Zamanlar Çukurova" dizisi 1.sırada yer alırken, 2.'lik "Fatih Portakal ile Fox Ana Haber"in, 3.'lük ise "Bir Zamanlar Çukurova"nın özeti oldu.

REYTİNG NEDİR

Reyting bir programın izleyici oranını ifade eder. Reklam verenler için ölçülmektedir. Reyting ölçümünün toplumsal bir misyonu yoktur. Amaç hangi zamanda, hangi programı, kimlerin seyrettiğini tespit edip hedef kitleye ulaşmaktır. Televizyonların kuruluşlarında belirli bir görüş ve amaçları, ona bağlı olarak da hedef izleyici kitleleri vardır ve pek değişmez. Bu açıdan bakıldığında reyting, televizyoncuların bir meselesi değilmiş gibi görünüyorsa da sonunda televizyon kanalları da birer ticarethanedir. Ayakta durabilmeleri için gelire ihtiyaçları vardır, bu gelirin ana kaynağı da reklamdır.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58