100 bin imzaya ulaşamayan Vecdet Öz: Tayyip size müstahak

100 bin imzaya ulaşamayan Vecdet Öz: Tayyip size müstahak
Cumhurbaşkanlığı adaylığı için 100 bin imza toplayamayan Adalet Partisi genel Başkanı Vecdet Öz, “Bu millet kaliteli cumhurbaşkanı istemiyor. Tayyip size müstahak.” İfadelerini kullandı.

16 Nisan referandumuyla birlikte, Cumhurbaşkanlığı adaylığı için Meclis'te bulunan 20 vekilin imzası gerekliydi. Meclis'te grubu olmayan partiler için ise 100 bin imza şartı vardı.

24 Haziran seçimlerinde Adalet Partisi, Doğru Yol Partisi ve Anavatan Partisi’nin ortak adayı olarak gösterilen Adalet Partisi genel başkanı Vecdet Öz, ye. Bu hayal kırıklığının ardından sosyal medya hesabından açıklamalar yapan Öz, “Olmadı, 100 bin imzayı toplayamadık. Demek ki bu millet kaliteli cumhurbaşkanı istemiyor. İnşallah %70 oyla seçilir AKP.” İfadelerini kullandı.

İmza süreci bitmeden bir gün önce Öz yaptığı açıklamada  “Kalan sürede 100 bini geçeceğimizi düşünüyorum.” açıklamalarını yapmıştı.

Vecdet Öz daha önce de ilginç vaatleriyle gündeme gelmişti.

"HESAP GERÇEK DEĞİL"

Adalet Partisi'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre Vecdet Öz adına açılan Twitter hesabının gerçek olmadığı belirtildi. Açıklamada, "İtibar edilmemesi ve şikayet edilmesi rica olunur"  ifadeleri yer aldı.

İşte o açıklama:

1-20180510150205.jpg

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş