128 ülke lideri Erdoğan'a çağrı

A+A-
Orhan UĞUROĞLU

Amerika Birleşik Devletlerinin ve Başkan Donald Trump'ın Kudüs kararı Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda hezimete uğrayarak reddedildi. Bizim yandaş medya Amerika'ya ve Trump'a 128 ülkenin karşı çıkmasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliği ile sağlandığını yazdı.

Elbette Türkiye Cumhuriyeti Devletinin iktidarı ve muhalefeti ile Filistin Devletine sahip çıkmasını, Doğu Kudüs'e Büyükelçiliklerini taşıma kararlarına ve Başkan Trump'ın Amerikan Büyükelçiliğini Tel Aviv'den Doğu Kudüs'e taşımasına tepki göstermesini alkışlıyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu konudaki açıklamaları da yandaş medyadan öğrendik ki Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda 128 ülkeye önderlik ve hatta liderlik etmiş. Bu önderliği de alkışlıyoruz elbette.

Madem dünyanın en önemli kararı için 128 ülke Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde Amerika'ya Trump'a ve İsrail'e çok önemli bir tokat attı, o zaman Türk Milleti adına benim de dünya lideri Erdoğan'dan iki önemli ricam olacak:

1- AB üyesi olalım

2- KKTC tanınsın

Önce Avrupa Birliği

İngiltere, Almanya, İspanya, İtalya, Hollanda, Belçika, Avusturya gibi Avrupa Birliğinin kurucu ve ağırlıklı üyeleri Türkiye'ye ve Erdoğan'a geçmişte yaptıkları hataları, iftiraları unuttular ve O'nun liderliğinde Amerika'ya karşı Türkiye'nin yanında yer aldılar o zaman bu fırsatı lehimize çevirmenin tam zamanıdır. Avrupa'nın ve 128 ülkenin lideri, Cumhurbaşkanı Erdoğan en kısa sürede Avrupa ülkeleri turuna çıkmalı, Almanya'dan başlayarak;

- Türkiye'nin acilen en kısa sürede Avrupa Birliğine tam üye alınmasını,

- Schengen vizesinin derhal kaldırılmasını,

- AB ülkelerindeki kaçak PKK ve FETÖ mensuplarının Türkiye'ye iadesini,

- Suriyeli mülteciler için söz verilen ancak bahşiş gibi cüzi miktarda ödeme yapılan 6 milyar doların ödenmesini istemelidir.

Türkiye'nin geleceği milletimizin refahı için bu adımlar Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da 2019'da yeniden seçilme yolunu açacaktır.

KKTC'nin tanınması

Hatırlatmak isterim ki KKTC, 15 Kasım 1983'te bağımsızlığını ilan etmiş, BM Güvenlik Konseyi ise 18 Kasım'da bağımsızlık kararını kınamıştı.

O günden bu yana kardeş ve/veya Müslüman kardeş dediğimiz ülkeler dahil Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetini tanımadılar.

Şimdi KKTC için tarihi bir fırsat ortaya çıktı.

Trump'ın Amerikan Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde ve önderliğinde 128 ülke tarafından Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'nda reddedildi ve çok önemli bir tokat atıldı ya.

Şimdi sıra KKTC'yi tanımayan Amerika ve emperyalist ülkelere KKTC tokadı atmaya, KKTC'nin tanınmasını sağlamaya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde Türkiye iktidarı ve muhalefeti ile tek yumruk olarak BM Genel kuruluna "KKTC tanınmalıdır" başvurusu yapmalı, 34 yıldır çile çeken bu devletin de özgürlüğünü tescil edecek "tanınma" kararı Erdoğan'ın liderliğinde 128 ülke tarafından acilen sağlanmalıdır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bunu da sağlarsa değil 2019, 2024 Cumhurbaşkanlığı seçimini de garantiler.

Peki, ya Türkiye AB üyesi olamaz, KKTC'de 128 ülke tarafından tanınmazsa ne olacak?

Bu durumu da Erdoğan düşünsün.

  • Yorumlar 5
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları