"15 Temmuz 'resi sana canım feda'nın kanıtıdır"

"15 Temmuz 'resi sana canım feda'nın kanıtıdır"
Kars'ın Arpaçay ilçesindeki partisinin seçim irtibat bürosunun açılışında konuşan Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, "15 Temmuz'da dünya gördü ki vatandaş gerçek anlamda 'reisim uğruna canım feda' diyor.251 şehit, 2 bin 193 gazi bunun ispatıdır" dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Son yüzyılın lideri Recep Tayyip Erdoğan'dır. Rabbim ona sağlık, afiyet, güç, kuvvet versin, bize lazım olduğu gibi dünyanın birçok yerinde görüyorum ki Cumhurbaşkanımız onlara da lazım. O yüzden güçlü şekilde ona destek olmaya devam edeceğiz. 24 Haziran'da inşallah güçlü şekilde Cumhurbaşkanımızı seçeceğiz, buna hiç ama hiç şüphemiz yok." dedi.

"SON YÜZYILIN LİDERİ RECEP TAYYİP ERDOĞAN'DIR"

Arslan, yıllardır ülkenin dertleriyle dertlenen ve bugüne kadar taş üstüne taş koyarak millete hizmetkar olduğunu ispatlayan bir adaylarının bulunduğunu belirterek, dünyadaki mazlumlar ve mağdurların Cumhurbaşkanı Erdoğan konusunda şanslı olduğunu bildirdi.

Bakan Arslan, "Son yüzyılın lideri Recep Tayyip Erdoğan'dır. Rabbim ona sağlık, afiyet, güç, kuvvet versin, bize lazım olduğu gibi dünyanın birçok yerinde görüyorum ki Cumhurbaşkanımız onlara da lazım. O yüzden güçlü şekilde ona destek olmaya devam edeceğiz. 24 Haziran'da inşallah güçlü şekilde cumhurbaşkanımızı seçeceğiz, buna hiç ama hiç şüphemiz yok." diye konuştu.

AKYAKA İLÇESİNDE PARTİLİLERLE BULUŞTU

Daha sonra beraberindeki AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, AK Parti Kars milletvekili adayları Yunus Kılıç, Abdulfettah Çetinkaya ile Akyaka ilçesine geçen Arslan, buradaki AK Parti Akyaka Seçim İrtibat Bürosu'nun açılışını gerçekleştirdi.

Akyaka ilçesine geldiğinde bu kadar yoğun ilgi beklemediğini anlatan Arslan, şunları söyledi:

"Bizim Akyaka'ya, Akyakalı'ya sevdamız var, Cumhurbaşkanımızdan aldığımız dersle milletimizin derdiyle dertlenmek gibi derdimiz var. Biz sizin dertlerinizi çözdükçe emin olun ki o kadar mutlu oluyoruz ki. Milletvekilliğinin tadı milletine hizmet edersin, biri gelir der ki ceddine rahmet. İşte o zaman eziyet unutulur, o zaman yorgunluk unutulur, bundan daha güzel bir şey olmaz dersin. Onun için Akyakalılar size söz verdik, sözümüzü yerine getiriyoruz."

"15 TEMMUZ, 'REİSİM UĞRUNA CANIM FEDA' SÖZÜNÜN İSPATIDIR"

Bazı vatandaşların cumhurbaşkanına "Reis, senin uğruna canım feda" diye seslendiğine değinen Arslan, "Millet zannediyor ki vatandaş bunu laf olsun diye söylüyor. 15 Temmuz'da dünya gördü ki vatandaş gerçek anlamda 'reisim uğruna canım feda' diyor. Vatandaş ülkesinin istiklali ve istikbali söz konusu olduğunda canımız feda diyor, bunu demekle kalmıyor meydana iniyor. 251 şehit, 2 bin 193 gazi bunun ispatıdır, meydanlara inen milyonlar bunun ispatıdır. Niye, çünkü biliyor ki bu milletin derdiyle dertlenen bu milletin geleceğini düşünen, dünyadaki mazlumların ve mağdurların geleceğini düşünüp kendi canını feda etmeye hazır olan bir reisin, bir liderin arkasından gidiyor, Allah o liderin eksikliğini vermesin." değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Arslan konuşmasının ardından kurdele keserek, seçim irtibat bürosunun açılışını gerçekleştirdi.

Arslan daha sonra ilçe esnafını ziyaret ederek, sorunlarını dinledi.

  • Yorumlar 29
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş