21 mahkum ölüme meydan okudu

21 mahkum ölüme meydan okudu
ABD'nin Los Angeles Kenti'ndeki bir hapishanede, 21 mahkumun, erken tahliye edilebilmek umuduyla kendilerine korona virüs bulaştırdığı açıklandı. Virüsü birbirlerine bulaştırmak için ellerinden geleni yapan mahkumların hevesleri kursağında kaldı.

Korona virüsün merkez üssü haline gelen ve 1.3 milyon kişiye bulaşıp 80 binden fazla insanın da hayatını kaybettiği ABD’de salgının bilançosu ağırlaşmaya devam ediyor. Hastalığın yayılmasını engellemek için alınan önlemler kapsamında cezaevlerinden erken tahliye kararlarının verilmesi bazı mahkumları harekete geçirdi. 
Los Angeles Kenti'nde bir hapishanedeki mahkumlar virüsü birbirlerine bulaştırmak için ellerinden geleni yaptı. Mahkumlar aynı bardaktan su içti, birbirlerinin maskesini taktı.
Euronews'in haberine göre, konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Şerif Alex Villanueva mahkumların virüsü bilerek yaydığını belirtti. Şerif Alex Villanueva "Onları tahliye etmek zorunda kalmamız için böyle bir şey yaptıkları ortada.Normalde her mahkumun kimseyle paylaşmadığı özel bir bardağı olur. Bu görüntülerden sonra 21 kişinin Covid-19 pozitif çıktı. Hastalığın kimden yayıldığını ve olayın detaylarını araştırıyoruz” dedi.

HER ALTERNATİFİ DENEDİLER

Pitches Hapishanesi’nin yayınladığı güvenlik kamera kaydında çok sayıda mahkumun aynı bardaktan su içtiği, bazı maskeleri kokladıkları görülüyor.
Ayrıca, ateş ölçümü öncesinde sıcak su içerek ağız bölgesindeki ölçümü yanıltmaya çalıştıkları belirtildi. Mahkumların sosyal mesafeye de uymadıkları o anlar güvenlik kameraları tarafından kaydedilirken, ABD medyasında da geniş yer buldu.
Los Angeles’ta salgının başladığı günden bu yana 357 mahkumda Covid-19 tespit edildiği belirtiliyor.
Koronavirüsün merkez üssü haline gelen ve 1.3 milyon kişiye bulaşıp 80 binden fazla insanın da hayatını kaybettiği ABD’de salgının bilançosu ağırlaşmaya devam ediyor.

 

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58