225 ve 247,5'ten batı kerteden fırtına esecek. Meteorolojiden büyük fırtına uyarısı. Çatılar uçacak soba zehirlenmelerine dikkat

225 ve 247,5'ten batı kerteden fırtına esecek. Meteorolojiden büyük fırtına uyarısı. Çatılar uçacak soba zehirlenmelerine dikkat
Meteoroloji, ülkenin kuzey ve batı bölgeleri için kuvvetli rüzgar uyarısında bulundu. Rüzgarın, Karadeniz'de kuvvetli, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Yetkililer, "225 ve 247,5'ten batı kerteden fırtına esecek. Lodosun ile gün batısı lodusuna zaman zaman da kıble lodosu eşlik edecek. Soba zehirlenmelerine ve çatı uçmalarına dikkat" dedi. 

AA'nın haberine göre, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ülkenin kuzey ve batı bölgeleri için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısında bulundu.

Genel Müdürlükten yapılan duyuruya göre, rüzgarın, sabah saatlerinden itibaren güneyli yönlerden Karadeniz'de kuvvetli, öğle saatlerinden başlayarak Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de kuvvetli ve yer yer fırtına (saatte 50-80 kilometre) şeklinde esmesi bekleniyor.

Ayrıca Kuzey Ege’de rüzgarın; bugün öğle saatlerinde güney ve güneybatıdan, akşam saatlerinde güneyinde güneydoğudan, gece saatlerinde kuzeyi kuzeydoğudan, güneyi kuzeybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına, akşam saatlerinden itibaren 9 kuvvetinde (90 km/sa) kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın; yarın (Çarşamba günü) sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Güney Ege’de rüzgarın; bugün akşam saatlerinde güney ve güneydoğudan, gece saatlerinde güneybatıdan, yarın (Çarşamba) günü sabah saatlerinde kuzeybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına, yer yer 9 (90 km/sa) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın; yarın (Çarşamba günü) öğle saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

Yetkililer,  "225 ve 247,5'ten batı kerteden fırtına esecek. Lodosun ile gün batısı lodosuna zaman zaman da kıble lodosu eşlik edecek. Çatı uçmalarına ve soba zehirlenmelerine dikkat" dedi.

Fırtınanın oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

nnnnnnnnnnn.jpg

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş