30 IŞİD'çiyi kim gönderdi?

A+A-
Arslan BULUT

Türk Hava Yolları'nın İnternet sitesinde, mil durumumla ilgili sayfada, 2007 yılından beri kaydettiğim 195 uçuş görünüyor. Tabii bunların yarısı gidiş ise yarısı da geliştir. Son 10 yıl içinde diğer hava yolları ile uçuşlarım da en az bu kadardır.

Uçuşlarımın çoğunda İstanbul Atatürk Havalimanı'na taksiyle gittim. Ve hiçbirinde, havaalanı girişinde, içinde bulunduğum taksi aranmadı. Gerçi çoğu zaman girişin sağında, polisin, özel araçları ve yolcularını aradığını gördüm. Son uçuşlarda ise girişteki aramaların da yapılmadığını gördüm. İstanbul dışındaki hava alanları girişlerinde zaten genel bir arama yok..

Peki, terör örgütü IŞİD bu durumu nereden biliyordu da canlı bombalarını, havaalanına taksiyle gönderdi? Bunun için yıllardan beri İstanbul'da yaşayan bir ajanının rapor vermesi gerekir değil mi?

***

Peki o ajan, "devlet dışı bir aktör" müdür yoksa devlet içi mi?

"Bu da nereden çıktı?" diyenler olabilir. Söz, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'ye ait.

Kerry, Atatürk Havalimanı'ndaki saldırı hakkında Twitter'dan şöyle bir mesaj verdi:

"Henüz bilgi topluyoruz ve ne olduğunu ve kimin gerçekleştirdiğini öğrenmeye çalışıyoruz. Bunun günlük bir dehşet eylemi olduğunu söylemek dışında bir yorum yapmayacağım. Bu sebeple ilk amacımızın 'devlet dışı şiddet aktörlerini' engellemek olduğunu söylüyorum."

Anlaşılan bir de "devlet içi şiddet aktörleri" var? Yani devletlerin beslemesi olan teröristler!

O halde IŞİD, kimin beslemesi? ABD'nin beslemesi olduğu defalarca ispatlanmadı mı?

***

Bu arada Amerikan televizyonu NBC, CIA Başkanı John Brennan'ın "30 IŞİD militanı Türkiye'ye gönderildi" dediğini bildirdi! Brennan, IŞİD'in militan sayısının El Kaide'nin en güçlü olduğu dönemden bile fazla olduğunu söyledi!

Brennan'ın bu bilgiyi, geçen hafta, yani saldırıdan önce, ABD senatosundaki istihbarat komisyonunda verdiği anlaşılıyor...

Zaten ABD, olaydan bir gün önce de Türkiye'deki vatandaşlarını Güneydoğu'daki 14 ile gitmemeleri konusunda uyarmıştı.

Yine CNN Türk'ten Hande Fırat'ın iddiasına göre "Türk istihbarat birimleri, 20 gün önce Atatürk Havalimanı'na IŞİD saldırısı olabileceğine dair bilgileri devletin tepesine ve tüm kurumlarına birer uyarı yazısı ile gönderdi" ise CIA'nın bu bilgiden haberi yok muydu? Kendi vatandaşlarını neden bu yönde uyarmadılar? Olay, kendi üstlerine kalmasın diye mi?

***

Binali Yıldırım, "Ülkemizin bölücü terörle amansız bir mücadele verdiği ve önemli ölçüde başarı sağladığı bir dönemde, ayrıca komşularımızla normalleşme sürecinin başladığı bir anda böylesine alçakça bir terör olayının gerçekleştirilmesi manidardır" diyerek saldırıyı doğru algıladığını gösterdi ama nereden geldiğini söyleyemedi!

Saldırı, Türkiye ile Rusya'nın barışmasına karşı bir uyarıdır! Gerçi saldırı, Putin-Erdoğan görüşmesini önleyemedi ama Türkiye ile Rusya'nın barışmasını istemeyenler, bellidir!

Attila İlhan, 1997 yılında yaptığımız sohbette şöyle demişti:

"19. asır öncesinde sanıyorum... Lord Palmerston bir bakıyor ki İngiltere, hatta Avrupa ciddi şekilde tehdit edilmektedir; bu tehdit Türkler ve Ruslardan gelmektedir. Bunları kesinlikle Avrupalı saymıyorlar ve hatta ikisini büyük ölçüde birbirine karışmış sayıyorlar ki, bu da gerçeği yansıtıyor; Rusların içinde çok Türk vardır, Türk orijinli insan çoktur.. Şimdi bunun çaresini nasıl buluyorlar? İkisini birbirine kırdırmakla.. İkisini birbirine kırdırırlarsa, Avrupa rahat eder."

Amerika da rahat eder elbette..

Bir Rusya uçağının Türkiye tarafından düşürülmesini kim sağladı ise Atatürk Havalimanı saldırısını da o devlet yaptırmıştır!

  • Yorumlar 14
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları