Irkçı ABD polisi gösterici yerine FBI ajanını gözaltına aldı

Irkçı ABD polisi gösterici yerine FBI ajanını gözaltına aldı
ABD’de George Floyd adlı bir siyah vatandaşın bir polis tarafından öldürülmesinin yankıları sürerken, ortaya çıkan bir video ülkedeki ırk ayrımcılığının geldiği boyutu gösteriyor. İki polis memuru, bir kişiyi sadece siyah olduğu için gözaltına almaya çalışırken, söz konusu vatandaşın FBI ajanı çıkması sonrası neye uğradığını şaşırdı.

ABD’de bir beyaz polis memurunun siyah vatandaş George Floyd’u gözaltına alırken öldürmesi sonrası ırk ayrımcılığı tartışmaları bir kez daha gündemin üst sıralarına otururken, sosyal medyada paylaşılan bir video ülkede siyahlara yönelik ayrımcılığın boyutlarını gözler önüne serdi.

Söz konusu videoda iki beyaz polisin bir siyah vatandaşı ters kelepçe takarak gözaltına almaya çalıştığı görülüyor. Siyah vatandaş sadece ten renginden dolayı gözaltına alındığını vurgularken, polislere büyük hata yaptıklarını söylüyor.

Polisler siyah vatandaşın üstünü ararken, cüzdanından çıkan kimliği görünce büyük şok yaşadı. Siyah vatandaşın Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ajanı olduğu ortaya çıktı. Polisler, gözaltına aldıkları kişinin FBI ajanı olduğunu anlayınca büyük şok yaşadı. Gözaltına alınan kişi ise bunun üzerine “Siz hayatımda gördüğüm en salak insanlarsınız. Hemen kelepçemi çözün” dedi. FBI ajanı sonrasında ise polislerin amirlerinin gelmesini istedi ve iki polisle amirlerin kartlarını isteyerek şikayet edeceğini söyledi. İki polis ve amiri olay karşısında ne yapacağını şaşırdı.

  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş