ABD'de 18 aylık bebek katil oldu. Silah çılgınlığı bir ölüme daha neden oldu

ABD'de 18 aylık bebek katil oldu. Silah çılgınlığı bir ölüme daha neden oldu
ABD'nin Michigan eyaletine bağlı Detroit'te 18 aylık bir bebek, tabancayla 5 yaşındaki kuzenini silahla öldürdü. ABD'de hemen hemen her evde bulunan silahlar kazara meydana gelen olaylarda çok sayıda can kaybı yaşandığını açıkladı. Silah karşıtları, pek çok ölümün doğru kanunlarla engellenebileceğini ifade ediyor. 

Independent Türkçe'nin haberine göre, ABD'de silah çılgınlığı bir ölüme daha neden oldu. The Detroit Free Press'in haberine göre, çarşamba günü sabah 09.30 sularında bir çocuğun vurulduğu ihbarı üzerine polis harekete geçti. 

Michigan eyaletine bağlı Detroit'teki eve ulaşan polis memurları, 5 yaşındaki çocuğun boynundan vurulduğunu gördü. Aceleyle hastaneye götürülen ufaklık kurtarılamadı. 

Polis, 18 aylık bir erkek çocuğunun evde başıboş bir silah bularak yanlışlıkla kuzenini vurduğunu söyledi. Olay anında kurbanın 27 yaşındaki babası, çocukların büyükannesi ve bir yaşındaki bir kız çocuğunun daha evde olduğu bildirildi. Silaha sahip olduğu düşünülen baba gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Polis Şefi Tiffany Stewart, düzenlediği basın toplantısında şu ifadeleri kullandı:

"Bugün kentimiz için üzücü bir gün. Detroit kentinde silah güvenliği sağlanmadığı için bir çocuğu daha kaybettik. Bunun önüne geçmek kesinlikle mümkündü."

Diğer yandan ABD'de Joe Biden yönetimi göreve başlamadan önce silah kontrolü konusunda daha sıkı önlemler alacağını belirtmiş, bu da ateşli silah satışlarını alevlendirmişti.

Glock marka tabancalar ve yarı otomatik silahlar raflardan kapış kapış alındı. 

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş