ABD'nin kutlama mesajına Ankara sessiz kalınca Ardan Zentürk yazıklar olsun diyerek isyan etti

ABD'nin kutlama mesajına Ankara sessiz kalınca Ardan Zentürk yazıklar olsun diyerek isyan etti
ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı, sosyal medya hesaplarından 'Kobani Kurtuluş günü' kutlamasında bulundu. Gazeteci Ardan Zentürk, ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı'nın paylaşımına Ankara'nın tepki göstermemesine isyan etti. Zentürk, "Ne bir ses... Ne bir nefes... Yazıklar olsun..." ifadelerini kullandı.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı, önceki gün Twitter'dan tartışma yaratan bir mesaj paylaşmıştı. Mesajda, "Kobani Kurtuluş günü" kutlamasında bulunulmuştu. Gazeteci Ardan Zentürk ise dün söz konusu mesajı alıntılayarak, Türk-ABD ilişkilerinin seyrine dair bir değerlendirmede bulunmuştu. 

Zentürk, şunları yazmıştı:
"Amerikan Merkez Komutanlığı'nın Kobani üzerinden PKK ile ittifakının kalıcılığını ve ileri dönük yüzünü gösteren bu mesajından sonra 1.Türk-ABD orduları arasındaki tüm tatbikatlar askıya alınmalı 2. İncirlik başta, topraklarımızdaki Amerikan askeri faaliyeti durdurulmalıdır NOKTA"

"YAZIKLAR OLSUN"
Zentürk, son paylaşımında ise Türkiye tarafından, ABD'nin bu mesajına hiçbir tepkinin gelmemesine sitem etti. Zentürk, "Yazıklar olsun" dedi...

Zentürk, paylaşımında, "Bu saate kadar bekledim..." derken, "Amerikan Merkez Komutanlığı'nın YPJ teröristlerinin fotoğrafını kullanarak PKK'yı güvenilir ve güçlü müttefik ilan ettiği -sözde- KOBANİ KURTULUŞ GÜNÜ mesajına bir tepki gelir mi diye, Ankara'dan... Ne bir ses... Ne bir nefes... Yazıklar olsun..." ifadelerini kullandı.

O paylaşımları şöyle:

1-221.png2-200.pnga1-001.png

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş