ABD’nin yeni TSK ve özerklik projesi

A+A-
Arslan BULUT

Milli Çözüm dergisinde Ahmet
Akgül soruyor:     
1- Hasdal’da hapsedilen general sayısı 50’yi geçen, Harp Akademileri Komutanlığında görevli her yedi komutandan biri zindana tıkılan bir ordu, nasıl yurt savunması yapacak ve hangi moralle düşmanla
savaşacak?
2- Bu tutuklamalar dış tertipli bir tezgâh ve tuzaksa; ehli iz’an ne zaman karşı çıkacak ve milli vicdan ne zaman uyanacak?
3- Yok bu komutanlar gerçekten suçluysa ve Müslüman milletin inancına ve iktidarına sataşmak için komplolar kuruluyorsa, Peygamber ocağımızı bu hale sokan Mason İttihat ve Terakki kafasından ve NATO tahribatından bu kutsal kurum ne zaman kurtulacak?
4- Mevcut iktidar, TSK’yı karalama ve kolunu kanadını kırma operasyonlarına taşeronluk yapıyor ve bununla siyasi rant topluyorsa, bu güdümlü demokrasiyle ülkemiz nereye varacak?

***


Akgül, AKP Ankara Milletvekili Haluk Özdalga’nın “Silahlı Kuvvetler Reformu” başlıklı yazısında TSK ile ilgili dönüşüm planlarını deşifre edildiğini ve Amerikan sisteminin esas alındığını belirtiyor.
Özdalga, yazısında, Amerikan ordusunun yapılanmasında, komuta zinciri içinde, Genelkurmay başkanı ve kuvvet komutanları bulunmadığını, bütün kuvvetlerin dokuz muharip komutanın emrine tahsis edildiğini ve burada görev yapanların, kendi kuvvet komutanından değil, sadece muharip komutandan emir aldığını, askerî istihbaratın ülkenin iç işleriyle ilgili olmadığını anlattıktan sonra TSK’nın da bu yapıya uyum sağlamasını istiyor!
Akgül, AKP’li Haluk Özdalga’nın yazdıklarından şu sonuçları çıkarıyor:
1- TSK’nın komuta yapısını bozup, “muharip komutan”lar zinciri oluşturmak ve bunları doğrudan Başbakana bağlamak
2- Böylece işbirlikçi iktidarlar eliyle TSK’yı Amerika’nın güdümüne ve kontrolüne sokmak
3- Askeri istihbaratı zayıflatmak, yani tabiri caizce Orduyu kör ve sağır konumuna taşımak
4- Türk Ordusunda, NATO’nun müdahil olmadığı hiçbir alan ve komutan bırakmamak.
5- Bütün bu şeytani girişimlerin asıl anlamı ve amacı: NATO’ya bağlı tüm orduların ve iktidarların yularını ABD’li Siyonist Yahudi odakların avucuna tutuşturmak.

***


Akgül’in bir hatırlatması da ABD Ankara Büyükelçiliği Siyasi Müsteşarı Berna Keen’in kriptosundan yeni Meclis’in yol haritası olarak TSK’ya operasyon ve özerklik planlarının çıkması:
12 Haziran genel seçimlerinden tam on gün önce, ABD Ankara Büyükelçiliği Siyasi Müsteşarı Berna Keen, merkeze “acil” ve “çok gizli” bir kripto çekti. Bu kripto, ABD’nin seçimlerden sonra Türkiye’de işleteceği takvimin şifrelerini veriyordu.
İşte kriptodaki TSK’ya yapılacak operasyonun satır başları:
 “Türk Silahlı Kuvvetleri muvazzaf personeli ile ilgili plan uygulamaları beklenen gelişmeler doğrultusunda oluşmaktadır. İnisiyatifleri nötrdür. Aksi gelişmeler hususunda herhangi bir emare bulunmamaktadır. Genelkurmay eski başkanlarının yargılanmaları hususunda hukuki alt yapı hazırlıkları tamamlanmak üzeredir. Yargılamalar hızlanacaktır. (LS plan) Profesyonel ordu çalışmaları tamamlamak üzeredir.”
Kripto, ABD’nin Kürt plânı ve “Özerlik” ilanı için işletilecek takvimle ilgili önemli bilgiler de içeriyordu:
 “Bağımsız Kürt milletvekilleri çok sert muhalefet yaparak bölgesel özerklik konusunda etkili bir konumda tartışmalı; yerel özerklik, mahalli idareler planlarına işlerlik kazandırılmalı. Ülkedeki Kürt ofislerinin sayısı çoğaltılmalı. Avrupa Birliği Genel Sekreterliği’nde ‘Kürt Temsilci Masası’ mutlaka gündeme getirilmelidir. Var olan işlevsiz ofislere aktiflik kazandırılmalıdır.”

***


ABD’nin TSK planının ayrıntıları ise şöyleydi: 
- Asker sayısı 250 bine indirilip azaltılacak.
- Zorunlu askerlik daraltılacak.
- Genelkurmay Başkanı Savunma Bakanına bağlanacak.
- Milli duruşlu subayların bir kısmı davalarla saf dışı bırakılacak.
- Diğerleri yüksek ikramiyelerle özendirilip emekliye ayrılacak.
- Kalan subaylar sözleşmeli olacak.
- Bütün subayların terfi ve tayinini, performansa ve sadakate göre hükümet yapacak.
- Ordu iç güvenlikten uzaklaştırılacak.
- Jandarma İçişleri’ne bağlanacak.
ABD’nin yeni TSK ve özerklik projesi tıkır tıkır işliyor..

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları