Abdurrahman Dilipak hükümete salladı

Abdurrahman Dilipak hükümete salladı
AKP'ye yakınlığıyla bilinen Akit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, "pişman oldum" cümlesinin geçerli bir bahane olmadığının altını çizerek “Aklınızı kiraya vermeyin, bilmediğiniz şeyin peşine düşmeyin, mezheplerinizi din edinmeyin” dedi.

Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak isim vermeden AKP’ye ve Cemaat operasyonlarına ilişkin eleştirilerde bulundu. Dilipak’ın Eba Müslim Horasani’nin “Herkes düşman safında birleşince yıkılmaları mukadder oldu” sözüne atıf yapması ise dikkat çekti.

Abdurrahman Dilipak iki gün önce köşesinden "Öncelikle AK Parti’nin kendi içini temizlemesi lazım" diye yazarak AKP’yi uyarmış, Cemaat temizliğini yapacak olanların da temiz olması gerektiğini ve araştırılması gerektiğini ifade etmişti. Dilipak yazısının devamında ise, Gülen Cemaati'ne daha önce destek olan ve Cemaat'in içinde yer alanlar için "'Pişman oldum' deyip sıyırmak yok" şeklinde yazmıştı.

“İŞİ EHLİNE VERECEĞİZ”

Abdurrahman Dilipak bugünkü yazısında ise, Cemaatlere üye olanları “Aklınızı kiraya vermeyin, bilmediğiniz şeyin peşine düşmeyin. Mezheplerinizi din edinmeyin” ifadeleriyle uyardı. Dilipak yazısının devamında isim vermeden hükümeti de eleştirdi.

Cemaat’in devlete yerleştirilmesi tartışmalarında “liyakat ve ehliyet” sahibi insanların göreve getirilmemesi tartışılmıştı. Bu konuya da göndermede bulunan Dilipak, “İşi ehline vereceğiz. Ehliyet ve liyakat imandan önce gelecek.. Bunu başarabilecek miyiz? Torpil ve rüşvete kapı aralamayacağız. Haksızlık kimden gelirse gelsin, kime yönelik olursa olsun, mazlumdan yana, zalime karşı olacağız.” diye yazdı.

“KİMSE KENDİ İÇİNDEKİNDEN, YANINDAKİNDEN, ÇEVRESİNDEKİLERDEN BAŞLAMIYOR TEMİZLİĞE”

Dilipak iki gün önceki yazısında Cemaat operasyonları için, “Öncelikle AK Parti’nin kendi içini temizlemesi lazım” diye yazmıştı. Dilipak bugünkü yazısında ise, benzer bir göndermeyi yaparak, “Kimse kendi içindekinden, yanındakinden, çevresindekilerden başlamıyor temizliğe. Kendi saflarına sızanları hatırlatırsanız kurumsal bir ‘milliyetçilik’ duygusu ile hareket ediyor” şeklinde ifadeler kullandı.

 

  • Yorumlar 15
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş