Acı Türkiye gerçeklerini avucuna yazıp ölüme gitti. Samsun'da 45 yaşındaki gencin kahreden ölümü

Acı Türkiye gerçeklerini avucuna yazıp ölüme gitti. Samsun'da 45 yaşındaki gencin kahreden ölümü
Türkiye'nin en büyük sorunlarından biri olan işsizlik ve geçim sıkıntısı, Samsun'da can aldı. Canik ilçesinde eline iş-aş yazan bir kişi, İMKB Anadolu Lisesi önünde boynuna bağladığı iple yaşamına son verdi. 

Samsunkenthaber ve Samsun55'in haberine göre, Türkiye'nin en önemli sorunlarının başında gelen işsizlik, özellikle genç neslin korkulu rüyası haline geldi. En verimli yaşlarında iş bulmak için çalmadık kapı bırakmayan ama tüm kapılar suratlarına kapanan gençler kör talihlerine isyan ediyor. İş olmadığı için maddi sıkıntı da çeken gençler, her fırsatta isyan ediyor.

Samsun'un Canik İlçesi'nde iddialara göre, yolda gitmekte olan bir vatandaş, okulun demir parmaklarına bir iple asılı vaziyette duran kişiyi görence cep telefonundan polis ekiplerine bildirdi.

Olay yerine gelen polisler, şahsın kimliğini tespit etti. 45 yaşında olduğu öğrenilen Metin I. adlı vatandaşın, bir eline 'iş' ve 'aş' ve diğer eline ise 14 Nisan 2020'de hayatını kaybeden Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı 'Haydar Baş'n adını yazdığı görüldü. 

Diğer yandan şahsın üzerinde bir de intihar notu çıktı. Şahıs, olay yerine gelen 112 Acil Servis ekiplerince, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. 

Adli Tıp Kurumu'nda yapılacak otopsi sonucu Metin I.'nın kesin ölüm nedeni belli olacak. 

intihar2.jpg

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58