Açık sürek avı zamanı

A+A-
Altemur KILIÇ

Üç eski Kuvvet Komutanı Orgeneral Aytaç Yalman, Orgeneral İbrahim Fırtına ve Oramiral Özden Örnek, Ergenekon Savcıları tarafından “on saat” sorgulandılar... Ve “şimdilik”, serbest bırakıldılar! Bir hukuk devletinde, hiç kimsenin, dokunulmazlığı olmamak gerekir! Ama altını çizelim; “hiç kimsenin”!
“Mâlum” yandaşlar, yalakalar, şimdi bayram ediyorlar. Hasan Cemal, “Duvar yıkılıyor” diyor... Mümtaz’er Türköne, “TSK, illegal suç örgütü” diyor... Bayramoğlu “Bu bir milattır, başlangıçtır” diyor... Yani arkası gelecek; Genelkurmay Başkanına kadar yolu var!


Sürek avı
Açık avlanma mevsimi, Türk Ordusuna karşı, sürek (süreç) avı başladı... Borular ötüyor, yeni avlar peşindeler! Yeni şikârların, avların kokusu alındıkça, borular ötüyor ve mahşerin süvarileri, “avcılar”, dörtnala!
Sorgulama olayı, bir hukukun, yasal, normal gereği olsaydı söyleyecek bir şey olmazdı. Ama aslında iş öyle değil...
Ordunun en küçük rütbeli mensubu, sanık olunca, yargılanınca, benim içim cız eder ve aklanmasını isterim... Bu duygusallık. Ancak “Komutanlar” konusunda durum, duygusallıktan öte. Bu bir sürek avı. Öteden beri Türk Ordusuna karşı sürdürülen “asimetrik” savaşın son perdesi. Nihai amaç Türk Ordusunu, bugünkü anlamı ve gücüyle, köpeklere parçalatmak! Türk Ordusundan korkuyorlar! Dış düşmanlar karşılarındaki en büyük savunma gücü olduğu için, içeridekiler ise, Atatürk’ün, laik ve üniter ulus devleti Cumhuriyetini muhafaza ve müdafaaya ant içmiş, irticaya ve bölücüğe karşı eylemlerin karşısında, en büyük engeli teşkil ettiği için!
Bu Ordunun yerine, nasıl bir Ordu istedikleri de malûm! Şeriat ordusu, Hilafet ordusu ve bunlarla, nasıl telif edilebilecekse “Avrupa Birliği Ordusu”... Ve de ABD çıkarları için ateşe sürülecek bir ordu!
Yüksek Askeri Şûra toplantısında, Orgeneral Başbuğ TSK’ya karşı asimetrik bir savaş açıldığını söylemiş... CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, bu savaşın tam adını koydu ve komutanlarını işaret etti. “AKP Hükümeti TSK’ya karşı, yürütülen bu asimetrik psikolojik savaşın” bir parçasıdır. Böyle bir kampanya iktidarın himayesi olmadan hiçbir şekilde götürülemez. Bunu düşünmemek safdilliğin ötesinde aptallıktır. Aynen öyle!


Mâlûmdan mâlûm
Erdoğan’ın AKP’nin, ordudan rahatsız oldukları öteden beri, “mâlûmdan mâlûm”! Kontrol edemedikleri güç, kendileri için güç değil, zaaf... Böyle bir Ordu olmasaydı, “kendi Türkiyeleri”ne âlâ memleket olacaktı! Varken bile, bu hallere geldi. Artık siz bakın olacaklara!


Deliller
Türk Ordusuna karşı açık savaşın AKP tarafından sürdürüldüğüne, delil mi istersiniz; emirlerindeki yandaş medyanın manşetlerine, yalakalarının yazdıklarına bakın... Ve hele şu sırada, “Komutanlar sorgulandı, bir tabu yıkıldı” diye zafer naraları atan yalakaların yazdıklarına bakın... Ve tabii bunlarla ortak yayın organlarına ve kalemşorlarının, yazdıklarına bakın!
Bazı yazarlar doğruları yazıyorlar diye öfke saçan, mangalda kül bırakmayan Başbakan Erdoğan emrindeki, uçağındaki adamlarına hiç söz ediyor mu? Kendi ordusuna karşı yapılan bu hayâsız hücumları, yalancıktan da olsa, kınıyor mu?
Evet, Ordumuza karşı açık sürek avı devam ediyor ama ne zamana kadar? Türk milletinin bir geleneği vardır... Susarlar susarlar da, sonra “çıldırırlar”! Tavsiye ederim sabırlarımızı taşırmasınlar. Türk milletinin değerleriyle, fazla oynamasınlar; ellerinde patlar!
Ava çıkan avlanır. Sonunda “Av sofrasına” kimin oturacağı da belli olmaz!


Ve açılım
Erdoğan, önceki gün gene kükredi, etrafa öfke saçtı ve adı, nasıl değiştirilirse değiştirilsin, “Kürt açılımının” devam edeceğini söyledi... Bu “açılımın” şimdi ne hallerde olduğu sokaklardan belli. APO’nun “odasının” ebadından belli. DTP’li Emine Ayna, sevinçten dört köşe, daha doğrusu yusyuvarlak; kıkır kıkır, gülüyor: “Açılım bitti, bitti işte” diye...
Hangisine inanmalı? Söyleyene mi, yoksa “söyletenlere” mi?

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları