Adalet Bakanlığı 406 personel alımı ne zaman? Adalet Bakanlığı personel alımı

Adalet Bakanlığı Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri müdürlüklerinde çalıştırılmak üzere personel alacağını duyurmuştu. Adalet Bakanlığı 406 personel alımına ilişkin başvuru detaylar merak ediliyor. Resmi Gazetede yayınlanan Adalet Bakanlığı 406 personel alımı ilanı detayları arama motorlarında araştırılıyor. Peki, Adalet Bakanlığı 406 personel alımı ne zaman? Adalet Bakanlığı personel alımı

Adalet Bakanlığı 406 personel alımı ne zaman? Adalet Bakanlığı personel alımı

Adalet Bakanlığına 406 personel alımına ilişkin ilan Resmi Gazete''de yayımlandı. Adalet Bakanlığı tarafından 406 personel alımı detayları arama motorlarında araştırılıyor. Adalet Bakanlığının 406 personel alımı ne zaman yapılacağı merak ediliyor. Peki, Adalet Bakanlığı 406 personel alımı ne zaman? Adalet Bakanlığı personel alımı

Adalet Bakanlığına 406 personel alımına ilişkin ilan Resmi Gazete''de yayımlandı. Adalet Bakanlığına başvurular 5-16 Aralık tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek.

Adalet Bakanlığının Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri müdürlüklerinde çalıştırılmak üzere 132 psikolog, 52 pedagog ve 222 sosyal çalışmacı kadrosuna sözlü sınav sonucuna göre toplam 406 personel alımı yapılacak.

Resmi Gazete''de yayımlanan ilana göre, başvurular 5-16 Aralık tarihleri arasında "https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr" adresi üzerinden gerçekleştirilecek.

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Adayların 2022 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı''nın KPSSP3 puan türünden 70 ve üzeri puan alması, psikolog kadrosuna atanabilmek için psikoloji lisans bölümünden, pedagog kadrosuna atanabilmek için rehberlik ve psikolojik danışmanlık veya eğitim programları ve öğretim lisans bölümünden, sosyal çalışmacı kadrosuna atanabilmek için de sosyal hizmet veya sosyal hizmetler lisans bölümlerinden mezun olması şartı aranıyor.

Sözlü sınava katılmaya hak kazananlar ile sözlü sınav yeri ve tarihi "www.adalet.gov.tr" internet adresinden ilan edilecek.

Öne Çıkanlar