Şiddet mağduru kadınlar için sergi açtılar

Şiddet mağduru kadınlar için sergi açtılar
Adana’da Çocuk ve Kadın Hakları Derneği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel kadınların yaptıkları el işçiliğiyle hazırlanan ürünlerin yer aldığı sergi düzenledi. Etkinlik süresi boyunca satışlardan elde edilen gelirin ise şiddet mağduru ailelere ve çocuklara bağışlanacağı öğrenildi.

DHA’nın haberine göre, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Adana Çocuk ve Kadın Hakları Derneği, 75’inci Yıl Sanat Galerisi'nde kermes düzenledi.

3 gün sürecek olan etkinlikte 10 farklı stantta el emeği ahşap, rölyef seramik ürünlerin yanı sıra kolye, bileklik, el örgüsü ürünler de sergilendi.

Etkinlik süresi boyunca satışlardan elde edilen gelirin ise şiddet mağduru ailelere ve çocuklara bağışlanacağı öğrenildi.

Adana Çocuk ve Kadın Hakları Derneği Başkanı Çiğdem Akça, kadınların özgürlüğünün herkes tarafından kabul edildiğinde cinayetlerin biteceğini vurguladı.

Şiddet mağduru kadınlara seslenen Akça, "Bizler sivil toplum örgütleri olarak onların yanında olmaya hazırız. Kadınlar mutlaka telefonlarına KADES uygulamasını yüklesin. Kadınlarımız yeter ki şiddetten kurtulmak istesinler. Kurtuluş var. Kimseye boyun eğmesinler’’ diye konuştu.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58