Adil Gür: "Jubilemi yaptım, bir daha anket yapmam"

Adil Gür: "Jubilemi yaptım, bir daha anket yapmam"
A&G Kamuoyu Araştırma Şirketi’nin sahibi Adil Gür, 1 Kasım seçimlerinde AKP’nin oy oranını tahmin edemeyince “Jübilemi yaptım, bir daha anket yayınlamayacağım” demişti.

Hükümete yakınlığıyla bilinen A&G Kamuoyu Araştırma Şirketi sahibi Adil Gür, her seçim öncesi olduğu gibi bu referandumda da açıkladığı sonuçlarla tartışılmaya devam ediyor. 

BİR DAHA SEÇİM DÖNEMİ ANKET YAYINLAMAM

1 Kasım 2015 seçimlerinde AKP’nin %47,2 oy alacağını tahmin eden Gür,  sonuçlar %49,5 çıkınca, “Ben bir daha asla bir seçim döneminde anket yayınlamayacağım. Jübilemi yaptım yani. Hiçbir araştırmacı seçime üç gün kala yayınladığı rakamla yanılmak istemez çünkü onun önümüzdeki seçime kadar iş potansiyelini etkiler. Araştırmalar bağımsız etik kurulun denetimine tabii olsun” demişti.

SARAY’DAN PARA ALDI İDDİASI

CHP PM üyesi Ali Öztunç, referandumda yüzde 60 ‘evet' çıkacağını açıklayan AG araştırma şirketi sahibi Adil Gür'ün AKP'den para alarak bu sonucu ortaya attığını öne sürdü. Öztunç, "Adil Gür, Ankara’da Çukurambar'daki Pelit Pastanesi’nin üst katındaki binanın 2. katında AKP’den aldığı para karşılığı bu sahte anketi açıkladı" dedi.

SEÇMEN YANILTILIYOR     

Öztunç sözlerine şöyle devam etti: "AKP’lilerle yaptığı görüşmenin detaylarını açıklamak zorundadır. Anketlerle hayır diyenleri umutsuzluğa sürüklemek istiyorlar. Sandıkta hile yapmak için sahtekarlara yalan anketler yayınlatıyorlar. Kimse inanmasın. Adil Gür para içi yapıyor bu işi. Seçim zamanların bazı anket firmaları siyasi partilerin kapısını çalar. Para karşılığı sonuç satarlar. Geçtiğimiz seçimlerde yapılan birçok ankette bunu yaşadık. İktidar da evet eğilimi olan tabanını konsolide etmek için anket yalanına başvuruyor. Memleket meselesi para karşılığı göz boyayan anket sonucu çıkaran kişisel çıkarlarının önünü kesecektir "


YÜZDE 55 HAYIR DEMİŞTİ
CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş da Adil Gür’e ateş püskürdü. Yarkadaş şunları söyledi:”Adil Gür, kamuoyu araştırmacısı değil, kamuoyu oluşturmacısıdır. Gür, Başbakan Binali Yıldırım’ın isteği üzerine, tam üç aydır İzmir’e kamp kurmuş ve AKP-saray-evet için çalışma yapmıştır. Adil Gür’ün yaptığı hiçbir açıklama ciddiye alınmamalıdır. CHP’li başkanlara telefonda “Evet 45, Hayır 55” diyen Gür, Evet’in yüzde 60’a çıktığını uydurmaktadır. Gür, AKP ve AKP’nin yönettiği kurumlarla olan ticari ilişkilerinin dökümünü internet sitesinde yayınlamak zorundadır.

İlgili Haberler
Adil Gür ekranları terk etti!CHP’li Öztunç: "Adil Gür anket haberi için para aldı"Sosyal medya CHP'li Çıray'ın tweet'lerini konuşuyor
  • Yorumlar 22
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş