Adil Öksüz gözaltındayken telefonla görüşmüş

Adil Öksüz gözaltındayken telefonla görüşmüş
16 Temmuz'da Akıncı Üssü civarında yakalanıp iki gün gözaltında tutulduktan sonra serbest bırakılan ve Cemaat'in Hava Kuvvetleri imamı olduğu iddia edilen firari ilahiyatçı Prof. Adil Öksüz gözaltındayken cep telefonundan üç ayrı görüşme yapmış.

Türker Karapınar'ın Milliyet'teki haberine göre, Öksüz’ün gözaltındayken cep telefonundan saat 15.15, 15.20 ve 15.25’te üç ayrı görüşme yapıldığı ortaya çıktı.

Öksüz’ün cep telefonundan aranan Atatürk Araştırma Merkezi İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Müdürü Hasan Balcı gözaltına alınarak tutuklandı. Balcı’nın ifadesinde, Adil Öksüz’ü tanımadığını iddia ederken, “Oğlum Konya’da görev yapan bir astsubaydır. 15 Temmuz’dan birkaç gün önce İzmir’e kursiyer olarak gönderilmişti. 15 Temmuz gecesi görev var denilerek Akıncılar’a götürülmüş. Oğlum gözaltında bulunduğu sırada tanımadığım bir numaradan beni aradı. Bu numaradan oğlumla görüştüm. Yaptığımız görüşmede oğlum, gözaltında bulunduğu için kendisine avukat ayarlamamı istedi. Ben o numaranın Adil Öksüz’e ait olduğunu bilmiyordum. Adil Öksüz de tanımam” dediği bildirildi.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş