Adil Öksüz'le ilgli flaş gelişme!

Adil Öksüz'le ilgli flaş gelişme!
FETÖ'nün hava kuvvetleri imamı Adil Öksüz'ün 64 yaşındaki kayınvalidesi Hatice Yıldırım, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında tutuklandı.

FETÖ'nün hava kuvvetleri imamı Adil Öksüz'ün 64 yaşındaki kayınvalidesi Hatice Yıldırım, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında tutuklandı.

ÖKSÜZ'ÜN YAKALANMASI AN MESELESİ

Ankara’da darbecilerin merkez olarak kullandıkları Akıncı Üssü’nde 15 Temmuz’da gözaltına alınan ve serbest bırakılan FETÖ’nün ‘hava kuvvetleri imamı’ olan Adil Öksüz Sakarya sınırları içinde olduğu iddia edildi. FETÖ'nün darbe girişiminin 1 numarası olarak bilinen Adil Öksüz'ün yakalanmasının an meselesi olduğu da iddialar arasında yer alıyor. 

10 GÜN ÖNCE CEP TELEFONUNDAN SİNYAL ALINDI İDDİASI VARDI

Darbenin planlayıcısı olduğu iddia edilen Öksüz'ün yakalanması için Ankara Emniyet Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan özel ekip, çalışmalarını çok yönlü sürdürüyordü. Öksüz'ün cep telefonu sinyalinin Sakarya'nın Akyazı ilçesindeki Acelle Yaylası'ndan alındığı iddiaları üzerine yaylada İl Jandarma Komutanlığı tarafından kontrol noktası oluşturulmuştu. Yaylaya giriş ve çıkış yapan araçları kontrol eden ekipler, özel eğitimli köpekleriyle arama çalışmalarını genişletecek. Yaylada yüksek kesimlerde nöbetini sürdüren jandarma ekipleri, Öksüz'ün gidebileceği her adresi tespit etmeye çalışmış ancak sonuç alınamamıştı.

DARBENİN PLANLAYICISI OLARAK BİLİNİYOR

FETÖ mensuplarının 15 Temmuz'da yaptığı darbe girişiminin 1 numarası olarak Adil Öksüz gösterildi. Ankara’da darbecilerin merkez olarak kullandıkları Akıncı Üssü’nde 15 Temmuz’da gözaltına alınan ve serbest bırakılan FETÖ’nün ‘hava kuvvetleri imamı’ olan Adil Öksüz'ün farklı noktalarda görüntüleri çıkmıştı. Adil Öksüz'ü arama çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

 

 

 

 

Etiketler: , ,
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58