Adolf Hitler Türk müydü?

A+A-
Hasan DEMİR

Hitler elbette Türk değildi, amma, göreceksiniz, bir gün, birileri, “Hitler Türk’tü” diyecek ve Hitler Almanya’sının gerçekleştirdiği Yahudi katliamını Türk milletine fatura etmek için yollar arayacak. Ve Türkiye’den birileri de çıkacak, “Evet, doğru. Hitler Türk’tü, bıyığı Türk bıyığı, boyu orta boy, yani boyu Türk boyu” diyecek ve ardından, “Tarihimizle yüzleşelim” diye imza kampanyaları açacak..
Gidişat onu gösteriyor.
Yahu böyle şey olur mu, Osmanlı İspanya’dan, Cumhuriyet Türkiye’si de Hitler Almanya’sından kaçan Yahudilere kucak açmadı mı, gerçekler de bu kadar çarpıtılamaz ki, diyenleriniz vardır ve onlar haklı da olabilir.
Amma biz de büsbütün haksız değiliz.
Çünkü gerçekten çok tuhaf şeyler oluyor.
İkinci Dünya Savaşı’nda Hitler’i durduran en büyük güç SSCB Rusya’sı değil miydi? Ve “General Kış” değil miydi saldırdığı tanklarının paletleri altında önüne geleni ezip geçen Hitler ordusunu durduran ve perişan eden?
Öyleydi! Öyleydi de, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) düğün değil bayram değil, ne diye Nazilerle Sovyetleri insanlık suçuna ortak tutan bir kararın altına imza attı?
Avrupa’nın gözünde artık Yahudi katliamının tek sorumlusu Almanya ve Hitler değil, evet, artık Yahudi soykırımında Hitler’in ortağı Stalin, Almanya’nın ortağı da Rusya..
Şimdi sıra Rusya içerisinde, “Tarihimizle yüzleşelim” diyecek Ruslar bulmaya geldi, bakalım bu konuda Rusya da Türkiye kadar verimli mi?
Sakın ola ki, aydınlarımızı fazla hırpalıyorsun falan demeyiniz, o zaman size Kıbrıs’ta olan bitenleri ve o günlerden bugünlere gelişimizi hikaye etmek zorunda kalırız ki, kafanız şişer. Biliyorsunuz Kıbrıs’ta ayaklanan Rumlar “Adada tek bir Türk bırakmamak” için silaha sarılmış ve Türklerin yaşadığı köy ve kasabaları kuşatarak katliamlara başlamıştı. Türkiye de anlaşmalardan doğan hakkını kullanarak Kıbrıs’a çıkmış, bir soykırımı önlemiş, bedelini de ambargolar ve uluslararası platformlarda itilip kakılmalarla ağır bir şekilde ödemişti.
O gün Mehmetçiği gözyaşları içersinde karşılayanların içersinden bugün, “Türk askeri adada istilacıdır” diyenleri ürettiler, türettiler..
“Hepimiz Ermeni’yiz” diyenler de bizim içimizden çıktı. Bu gidişle Hitler’in Türklüğü de ileri sürülebilir ve ispat etmekte hiç de zorlanmazlar..
Biliyorsunuz, Türkler Viyana’yı iki kere kuşattı. Bu kuşatmada esir düşenler arasında Türk kızları da vardı. Mesela Gothe’nin annesinin kökeninin de Selim soyundan geldiği artık ispatlandı gibi bir şey. Esir düşen Türk erkek ve kızları din değiştirmiş gibi göründüler amma aslında dinlerini de milli kimliklerini de muhafaza ettiler.
İşte buradan hareketle bir gün birileri çıkar, “Hitler’in annesi de Türk’tü” diyebilir. Ve şöyle devam edebilir: “Müslüman Türk anne Hitler’i tam bir Yahudi düşmanı olarak yetiştirdi. Çünkü Kur’an’da Yahudiler aleyhine pek çok ayet var, üstelik Hitler’in annesinin Yahudi komşusu vardı, araları da iyi değildi!” 
Böylece bir taşla iki kuş.. Türkler ve Kur’an! Yani İslâm.. Şaka gibi değil mi?
Olsun.. AGİT Parlamenter Asamblesinin Hitler’in yaptıklarına Rusları ortak etmesi de şaka gibi amma, oldu işte.. Yapmadığı bir soykırımı SSCB’ye yükleyen Avrupa her nedense Stalin’in yaptığı Türk soykırımını, meselâ, Kırım Türklerine uyguladığı jenositi hiç gündemine almıyor, önemli değil, çünkü onlar Türk ve Müslüman..
Kıbrıs’ta Türk askerine işgalci ve “Ermenileri kestik, tarihimizle yüzleşelim” diyenlerimiz de, Rus’un yaptığı Türk katliamını hiç gündem etmiyorlar, etmezler.. Onlara göre, “Türk’se hak etmiştir!”
Bir gün birileri “Hitler’in annesi Türk’tür” dediğinde, göreceksiniz, Türkiye’den onlarca Soros evladı önce “Olabilir” diyecek, ardından, “Evet öyleymiş” diye belgeler üretecek ve bir sabah uyandığınızda gazete sayfaları ve televizyon ekranlarında, “Tarihimizle yüzleşelim” diyenlerle burun buruna geleceksiniz.. Şimdiden söyleyelim ki..
O gün geldiğinde şaşırmayasınız..

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları