Ağla sevgili yurdum ağla. Bu fotoğraf İstanbul’da çekildi. Bu hale düşürenler utansın

Ağla sevgili yurdum ağla. Bu fotoğraf İstanbul’da çekildi. Bu hale düşürenler utansın
Korona virüs salgınıyla birlikte ekonomik gidişat olumsuz yönde etkilenirken birçok vatandaşın hayatı daha da zorlaştı. Soğuk havaların etkisini sürdürdüğü İstanbul’da çekilen bir görüntüde simit aracında uyuyan bir kişinin görüntüsü gerçek Türkiye’nin içler acısı durumunu gözler önüne serdi.

AYTUNÇ AKIN / ÖZEL HABER

Herkes kendi evlerinde sokağa çıkama yasağının uygulanmasıyla birlikte televizyon karşısında sıcak evinde sıcacık çaylarını yudumlarken, İstanbul’da çekilen bir görüntü yürekleri dağladı. Milyonlarca kişi kendi sıcak evinde yaşarken, ekonomik şartlar nedeniyle sokakta kaldırım taşlarının üzerinde hayatı eve sığdıramayan vatandaşlarımızın durumu içleri sızlatıyor.

Yoksulluk Türkiye’de sorun olmaktan çıktı söylemine karşın İstanbul’un Bayrampaşa ilçesinde çekilen görüntü insanlığın ayıbını bir kez daha gözler önüne serdi.

Bayrampaşa Maltepe metrobüs çıkışı çekilen görüntülerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) ait olan ve elektrik direğine bağlı olan simit aracında uyuyakalan vatandaşın görüntüsü bir Türkiye gerçeğini daha gözler önüne serdi.

İşte o fotoğraf:

 

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş