AKP eski milletvekilinden iktidara çok sert çıkış!

AKP eski milletvekilinden iktidara çok sert çıkış!
AKP eski milletvekili ve Karar yazarı Mehmet Ocaktan, bugün yazısında iktidara zor sorular yöneltirken, "Vicdanlarınız rahatsa durmak yok yola devam!" dedi.

Eski AKP Milletvekili Mehmet Ocaktan, son dönemde yaşananlarının, “ihanet ya da vatanseverlik parantezine alınmadan, vicdanlarda muhasebe edilmesinin şart olduğunu” savundu.

Ocaktan, “Şu soruları açık yüreklilikle kendimize soralım” dedi ve ekledi “Bu sorular konusunda vicdanlarımız rahatsa durmak yok yola devam.”

İşte Ocaktan’ın AKP’ye zor soruları:

“Belediyelerin salgın mağdurlarına yardım yapmasını, “paralel devlet” olarak tanımlamayı hangi ahlaki kriterlerle izah edeceğiz?

Atatürk Hava Limanı’nda hazır binalar varken, korona hastanesi yapmak için milyarlık pistleri kazıp beton yığınlarıyla doldurmanın ‘vatanseverlik’ olduğuna insanları nasıl inandıracağız?

Salgın başladığı ilk günden buyana henüz içeride maske dağıtımını bile başaramamışken, ABD’ye gönderdiğimiz maske ve sağlık malzemeleri için teşekkür etmesini Sam Amca’nın Türkiye karşısında ‘diz çökmesi’ olarak değerlendirmenin akıl ve mantıkla bir izahı var mıdır?”

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58