AKP Genel Başkan Yardımcısı Hotar'dan tarihi itiraf

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hotar'dan tarihi itiraf
AKP Genel Başkan Yardımcısı Hotar, özel bir televizyon kanalında referanduma kısa süre kala AKP'lilerin de kafasının karışık ve kararsız olduğunu söyledi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nükhet Hotar, referandum sürecine ilişkin özel bir televizyon kanalında açıklamalarda bulundu.

Hotar, referanduma 12 gün kala AKP seçmeninin de kafasının karışık olduğunu söyledi.

İşte Hotar'ın açıklamaları:

“KAFASI KARIŞIKLIKTAN DOLAYI KARARSIZ OLAN BİR KESİM VAR”

“Kafası karışıklıktan dolayı kararsız olan bir kesim olduğunu biliyoruz. İçinde mutlaka partililerimiz de vardır. Oranı çok çok azdır ama olabilir. Bizim toplantılarda teşkilat mensuplarımız bize ‘vatandaş da şöyle diyor’ deyince onun da kafasında olduğunu anlıyoruz. Özellikle bizim kesin ‘sayın Tayyip Erdoğan’dan sonra ne olacak?’ diye fazla soruyorlar. Onlara da aynı şeyi söylüyoruz. Hepimiz faniyiz, bu zaten isme bağlı olmaktan çıkarılması için getirilen bir sistemdir. Halkımız kimi uygun görürse onu seçecektir diyoruz.”

“O KONUDA ŞEY DAVRANDIK… ORADA YANLIŞLIK OLDU…”

“Biz de belki biraz o konuda şey davrandık, böyle anlaşılmaz diye davrandık ve söylemlerimiz hep ‘Hayır’ diyen grupları işaret ederek başladı. Yani dedik ki, dağdaki eli kanlı terörist çekim yapıyor ‘Hayır’ diye. Bunlar ‘hayır’ verdiği için sizin ‘Hayır vermeniz ne derece doğru gibi başladık orada yanlışlık oldu ya da yanlış bir algı oluştu. Bunun doğrusu şu. Biz ona dikkat çekmek zorundayız. ‘Maddeleri okudum, içime sinmedi ‘hayır’ vereceğim’ diyen herkesin kararına saygı duyacağız ne yapabiliriz başka. Ama o kişiye maddeleri değerlendirmeden önce eksiksiz hiçbir şey olmaz, dört dörtlük bir model dünyada yok zaten. Ama ufak tefek şeylerden ‘hayır’ vereceksen ‘hayır’ veren kimler var bak bakalım ya. Dağda eli kanlı terörist ‘Hayır’ ver diye kampanya başlatmış. Bunlara dikkat çekmek zorundayız. Ama asla ‘Hayır’ vermeyi düşünen vatandaşımız da bunlar aynı safta olamazlar. Ama uyarısını yapmak zorundayız.”

  • Yorumlar 3
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş