AKP'li Mehmet Özhaseki'den güldüren AKP savunması

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, ekonomide başarılı olduklarını ifade ederek "AK Parti gidince ne olacak” diye sordu.

AKP'li Mehmet Özhaseki'den güldüren AKP savunması

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Balıkesir Edremit''teki bir otelde, 201 belediye başkanının katılımıyla düzenlenen “Yerel Yönetimler Bölge Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, bilgi paylaşımında bulunmak için bu toplantıları yaptıklarını söyledi. Özhaseki "Ekonomide başarılı mıyız? Evet. Bitmiş bir ekonominin üzerine geldik, başarılıyız çok şükür" dedi.

Özhaseki, “Karşıdaki ana muhalefet ne yapıyor? Genelde ve yerelde iki tane stratejileri var. Çok net, her baktığınızda bunu rahatlıkla görebilirsiniz. Birisi Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti karşıtlığı. Recep Tayyip Erdoğan gitsin de ne olursa olsun. AK Parti gidince ne olacak?” diye sordu.

Özhaseki, AKP’nin 19 yıllık iktidarında başarılı bir tablo çizdiğini vurguladı ve şöyle konuştu:

''EKONOMİDE BAŞARILIYIZ''

"Bu konuda zaten tartışma bile yapılmıyor. Ekonomide başarılı mıyız? Evet. Bitmiş bir ekonominin üzerine geldik, başarılıyız çok şükür. Ulaştırmada başarılı mıyız? Başarılıyız, rakamları söylememe gerek yok. Sağlıkta, çok şükür. Pandemi döneminde bile birçok ülkenin, Avrupa’da ‘Güçlüyüm’ diyen ülkelerin sınıfta kaldığı bir ortamda yüzümüzün akıyla bu işleri yaptık ve pandemi döneminde bile 30’a yakın sağlık tesisi açılışı yaptık. Enerjide başarılıyız. Hükümete geldiğimizde 33-34 bin megavatlık gücümüz varken neredeyse 100 bin megavata yakın yüzde 60’ı da yenilenebilir enerjiden olmak üzere bir enerji kaynağına sahip olduk. Savunma sanayinde başarılıyız. Yani hükümet etme noktasında aklınıza hangi bir alan geliyorsa Allah’a çok şükür hepsinde başarılıyız. İstediğiniz geçmiş iktidarlarla kıyaslayın hepsinde başarılıyız. Bu konuda AK Partili arkadaşlarımız başlarını dik tutabilirler. Evet eksikliklerimiz olabilir. Ufak tefek bilmeden de olsa yanlışlık yapabiliriz, insanız ama o hatalarımızdan çabucak dönüp ders alıp en iyisini yapma yolunda da elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.

ALGI PEŞİNDE DEĞİLİZ

Neden genelde ve yerelde hala birinci partiyiz? Her girdiğimiz seçimden hâlâ birinci olarak çıkıyoruz. İşte bunu cevabının verilmesi önemli. Çünkü bizler çok şükür bu milletin dilini konuşuyoruz. Eser ve hizmet siyaseti yürütüyoruz. Algı peşinde değiliz. Çünkü algılar uçucu, eserler kalıcı. Biz eser bırakmaya çalışıyoruz, hizmet etmeye gayret ediyoruz. Aynı zamanda ekip olarak tarihe karşı misyonumuzun olduğuna inanıyoruz. Medeniyetimize karşı bir misyonumuzun ve borcumuzun olduğuna inanıyoruz. İnsanımıza karşı bir borcumuzun olduğuna inanıyoruz. Çok şükür çok çalışıyoruz, gayret ediyoruz, şehirlerimizi imar ediyoruz ve insanlarımızın da duasını almaya devam ediyoruz. Birileri de algı peşinde koşmaya devam etsinler. Çünkü o algılar uçacak, hizmetler ve yapılan eserler ortada kalacaktır. Bunu hiç kimse unutmasın.

İDEOLOJİK, TAKINTILI BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI VARDI

Aslında biz sadece bu dönemde bu hizmetlere değil Türkiye’de yerel yönetimlerde adeta bir devrime, bir milada vesile olduğumuz için de sevinmeliyiz. Çünkü 1994 öncesinde bir belediyecilik anlayışı vardı. Genelde sola, hakim olduğu yerlere dikkat edin. Herkes o günleri hatırlayacaktır, ideolojik, takıntılı bir belediyecilik anlayışı vardı. Hizmeti hiç düşünmezlerdi. Milletin beklentilerini göz ardı ederlerdi. Kafalarında sapkın bir ideoloji var, ona gitmek için belediyeleri bir vesile olarak görürlerdi. İşçileri adeta eylemden eyleme götürdükleri bir figüran olarak görürlerdi. Bunların hepsini yaşadık.

AK PARTİ GİDİNCE NE OLACAK?

Biz kendi kendimizle yarışıyoruz. Zamanın ruhuna uygun olarak yapılması gerekenleri yapıyoruz. Çok şükür bu konuda da başarılıyız. Karşıdaki ana muhalefet ne yapıyor? Genelde ve yerelde iki tane stratejileri var. Çok net, her baktığınızda bunu rahatlıkla görebilirsiniz. Birisi Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti karşıtlığı. Recep Tayyip Erdoğan gitsin de ne olursa olsun. AK Parti gidince ne olacak? Siz ne yapacaksınız? Milet sizi seviyor mu? Hayır. Oyunuz artırıyor mu? Hayır. Onlarca yıldır muhalefettesiniz her gün bir yalanla ortaya çıkıyorsunuz hala size itibar eden kimse yok. Arkanıza düşen kimse yok. Ne yapacağınız da belirsiz.

KİM O DOSTLARINIZ?

‘Dostlarımızla birlikte iktidar olacağız inşallah.’ Kim o dostlarınız? Onu da söyleyemiyorlar. İYİ Parti’yi söylüyorlar, HDP’den utanıyorlar, arkada saklamaya çalışıyorlar. HDP’liler de kızıyor buna. ‘Bizden niye utanıyorsunuz kardeşim? Ankara, İstanbul’u yoksa nasıl alacaktınız? Bizi de söylesenize’ diyorlar. Biz olmasak siz mahvolursunuz zaten, diyorlar. Susun, neyse idare edin. Rahatsız olanlar var demeye çalışıyorlar. Sosyal politikalarınız ne olacak? Kültürel, gençlik, ekonomik politikalarınız nedir? Şu dostlarınızla yapacağınız iktidar için iki cümle söylesenize. Hayır, yok. Yıkım ekibi gibiler. Hele bir gidin siz. Bakarız canım Allah kerim.

Onlarla beraber Allah korusun iktidara gelirseniz HDP’ye hangi bakanlıkları vereceksiniz? İçişleri iyi mi? Milli Savunma mı, Gençlik mi, Milli Eğitim mi? Bunların hiçbirisine cevap yok. Medeniyet inşa etmek zor bir iş. Muhaliflerin geldiği, beş benzemezlerin, on benzemezlerin bir araya geldiği yerden medeniyet inşası çıkmaz ama ne yazık ki böyle bir politika izlemeye devam ediyorlar.

ÜÇ YILDA TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYAN BİR CHP''Lİ BELEDİYE GÖRMEDİK

Bütün dünyaları algı üzerine kurulu. Algı ne demek? Yalan demek. Yüz kızartıcı bir iş, utanılacak bir iş. Düzgün, onurlu insanda olmaması gereken bir iş. Çünkü yapılmayanı yapılmış gibi, olmayanı olmuş gibi göstermek. İnsanları kandırmak için numara çekmek. CHP’den avukatlar istifa etti. 650 milyon lira civarında ajanslara sırf algı için para döküldüğünü söyleyerek istifa etti. Birinci işleri bunların bu ne yazık ki. Bütün dünyaları bunların üzerine kurulu.

ÖNLERİNE FALAN ÇIKTIĞIMIZ YOK

Herhangi bir iş yapma niyetleri de becerileri de yok. Hiçbiri yok bunların. Müthiş bir şekilde algı operasyonu çekmeye devam ediyorlar. Allah var inkar etmeyelim, heykel açıyorlar arada bir. İstanbul Büyükşehir Meclisine 3 bin 37 tane teklif getirmişler. Arkadaşlarımız ret oyu verdiği 73 tane. 3000 bin tanesine evet demişiz. Nasıl karşı çıkıyoruz. Önlerine falan çıktığımız yok."

Toplantıya 21 ilden belediye başkanları, il başkanları, il yerel yönetimler başkanları, il kadın kolları başkanları, il gençlik kolları başkanları, büyükşehir meclis başkan vekilleri, il genel meclis başkanları katıldı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar