AKP, kümbetçi mi yoksa piramitçi mi?

A+A-
Arslan BULUT

Sanlıurfa’daki İnsani Yardım Platformu ile bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri, inşaatı devam eden otoparkın havalandırma sisteminin piramit şeklinde yapıldığını belirterek protesto gösterisi yaptı. Grup adına açıklama yapan Ahmet Sevim, toplandıkları eski valilik meydanına, “Rabia” isminin verilmesi için belediye yetkilileriyle görüştüklerini söyledi! 
Anadolu Ajansı muhabiri Mehmet Akif Parlak’ın haberine göre Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın, bu konuda sosyal medya üzerinden ’hayırlı olsun’dediğini hatırlatan Sevim “Fakıbaba sözünde durmadığı gibi giderayak küfrün sembolü olan Mısır piramitlerinin benzerini memleketimizin en merkezi yerine yapılması kabul edilemez. Belediye Başkanını aklıselime davet ediyoruz. Zulmün sembolü olan bu piramitler derhal ortadan kaldırılmalıdır. Buraya yapılacaksa şehrimizin sembolü olan Harran kümbetleri yapılmalıdır” dedi. 
Piramide itiraz doğru, kümbet önerisi yerinde ama Rabia nereden çıktı? 

***

Rabia miti, Mısır’daki iç savaş sırasında ortaya çıktı. Piramit de Mısır kökenlidir! Doların üzerindeki piramit ve onun üzerindeki göz, eski Mısır’a kadar dayanır. O göz, Mısır tanrısı Osiris’i temsil eder. 
Cihangir Gener’in tespitlerine göre bağımsızlık savaşı sonrası Amerika Birleşik Devletleri üç ezoterik örgüt üzerine kurulmuş görünmektedir. Bunlar, başta Masonluk olmak üzere, İlluminati ve Rose Croix’dır. Devletin kuruluşunu ilan eden ’Bağımsızlık Bildirgesi’ne imza atan 40 kişiden 28’inin Mason olduğu bilinmektedir. Başta yeni devletin anayasası olmak üzere, pek çok kurum ve kuruluş, Masonik kurallara göre düzenlenmiştir. Denilebilir ki, ABD bir Mason cumhuriyetidir. 
Bir Dolarlık banknotun üzerinde, üstünde üçgen içinde bir göz bulunan, tamamlanmamış bir piramit vardır. Üçgen içinde göz sembolü, her şeyi gören “Evrenin Ulu Mimarı” nın en eski sembollerindendir. Masonluğun yanı sıra İlluminati de aynı sembolü benimsemiştir. Piramidin hemen altında Latince, “Novos Ordo Seclorum” yazmaktadır. Anlamı, Yeni Seküler Düzen’dir. Bu söylem, İlluminati’nin hedefidir. Böylece ABD, kendi ulusal politikasının ve dini kurallarının bu yeni seküler düzen çerçevesinde uygulandığını açıklamıştır. 
Bu sembollerin altında yine Latince, “Annuit Coeptis” yazmaktadır. Türkçe’ye, “Plan mutlaka başarılacak” şeklinde çevrilebilir. Plan, İlluminati’nin “Yeni Dünya Düzeni” kurulması hedefidir. Paranın üzerindeki bir diğer Latince cümle, “E Pluribus Umum” dur. Bu ifade de, “pek çoklarının arasında tek” şeklinde çevrilebilir. ABD, o günkü dünya üzerinde İlluminati hedefleri doğrultusunda kurulmuş ilk ve tek devlettir. Tüm bu sembol ve cümleler birleştirildiğinde, mutlaka başarılması gereken büyük bir planın bulunduğu ve bu planın sadece ABD için olmadığı anlamı çıkmaktadır. “Yeni Seküler Dünya Düzeni” bu uluslararası planın 
adıdır.

***

Bugün siyonizmin sembolü haline gelen piramit, birbirine geçmeli iki üçgen şeklinde İsrail bayrağında da bulunmaktadır. Yukarı doğru olan üçgen göğü, aşağı doğru olan ise yeri temsil eder. Göksel bilgilerin insanda ortaya çıkmasını sergiler. 
Aslında, Hristiyanların kullandığı birçok sembol de eski Mısır’dan kalmadır.  Mesela, Fener Rum Patriği Bartholomeos’un elinde tuttuğu asanın üzerinde “Çift başlı yılan” heykelciği vardır. Zeus’un oğlu Hermes’in elinde de aynı asa vardı. Diğer taraftan Herodot, Yunanlıların bütün tanrılarını Mısır’dan isim değiştirerek aldıklarını yazar... 
Peki AKP iktidarında, Türkiye’de piramit sembolü niçin yaygınlaşıyor acaba? Kümbetçi midirler, yoksa piramitçi mi?

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları