AKP, Türkiye’nin bütün temellerine dinamit yerleştirdi!

A+A-
Arslan BULUT

İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın  “Türkiye, Irak ve Amerika üçlü mekanizması, hazırladığımız  eylem planı çerçevesinde çalışacak” sözlerini,  “AKP gerçekten büyük oynuyor”  başlığı altında ve  “Amerika’nın hedefi Mezopotamya Projesi adı altında Erzurum’dan Bağdat’a kadar uzanan topraklarda yeni bir devlet kurdurmaktır. Bu devlet üzerinden Asya’yı kontrol etmek istemektedir. ABD’nin eylem planı ile hareket edilir mi?” diye yorumlamıştık.
İspanya’nın Ankara Büyükelçisi Joan Clos ise 14 Mart 2010 tarihli El Periodico gazetesinde “Türkiye’nin temelleri yerinden oynuyor” başlıklı bir makale yayınladı.
Clos şu yorumu yaptı:
 “Büyük gerginliklerin yanı sıra ordu, yargı, Kürt kimliği, Alevi azınlığı veya Ermeni meselesi gibi şimdiye kadar anılmamış tabulara dokunan demokratik ilerlemeler de oluyor. Başlarını başka yere çevirip bu zor sorunların zamanla kaybolacağını düşünenler yanılıyordu. Bu tür konulara dokunuldukça devletin temelleri hareket ediyor ve herkes yavaş yavaş inşa edilen binanın çökmemesini umuyor.”
***
Aslında AKP, öncelikle Türkiye’nin ekonomik temellerini havaya uçurdu. Zaten, bir ülkede köklü bir değişiklik yapmak, ekonomik yapıyı değiştirmekle başlar. AKP’nin yaptığı en büyük değişim, ülke ekonomisini yabancıların eline teslim etmektir. Ülke yönetimini doğrudan etkileyecek stratejik kuruluşlar artık ya yabancıların ya da yabancılarla evlilik yapmış şirketlerin elindedir.
Son olarak elde kalan elektrik santrallerini de yabancılara  satacaklar. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal,  “Elde avuçta ne kadar hidrolik ve termik santral olarak enerji üretim tesisi varsa, onların 3’de birinin, yani 45 tanesinin satılması için 9 paket halinde hazırlıkların yapıldığını ve önümüzdeki günlerde bu doğrultuda harekete geçileceğini görüyoruz” dedi.
***
AKP bir taraftan milli ekonomiyi yabancılaştırırken, diğer taraftan milli kimliği yıprattı. Türk kimliği yerine Türkiye kimliği yerleştirme çabası içine girdi, iddia ettiği gibi vatandaşlık temelinde değil, açılım adı altında etnik karakterli sosyal politikalar uygulamaya başladı. Bu politikalara direnecek olanlara da Baykal’ın deyimiyle  “Emevi hukuku”  veya  “Muaviye hukuku”  uygulamaya başladı:
 “Bir gizli tanık skandalıdır gidiyor. Böyle bir tablo olabilir mi? İddianamelere bakıyoruz acı ızdırap verici. Türkiye Cumhuriyeti’nde Cumhuriyetin hukuku işleyecektir, Emevi hukuku, Muaviye Hukuku işlemeyecektir. Şimdi moda iddianame ve infaz. Anayasa Mahkemesi Başkanı isyan ediyor. AKP’li ve ona yandaş medya ve aydınlar hariç bu yargılama tatbikatının adaletsiz olduğunu görmeyen kimse kalmamıştır. Türkiye bu günlere Nemrut Mustafa Paşa mahkemelerinden geçip geldi. Türkiye’yi, bir daha o mahkemelere kimse mahkûm edemez.”
***
Biz  “AKP gerçekten büyük oynuyor”  derken, Türkiye’nin ekonomik, siyasi ve kültürel temellerinin yok edilmesini kastediyoruz. AKP, bütün bu adımları çok bilinçli atıyor. Türkiye’yi Türkiye olmaktan çıkarmak için ne gerekiyorsa yaptılar. İktidarları süresince başlattıkları her uygulama,  Anayasal rejimi yok etmeye dönüktür. Şimdi  “Liseyi yurt dışında okuyana sınavsız üniversite”  diyerek dünyanın dört bir tarafında yetiştirdikleri Amerikan gönüllülerini Türkiye’de yükseltmek istiyorlar.
AKP,  Türkiye’nin bütün temellerine dinamit yerleştirmiştir.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları