AKP'li Başkan 'evet'çi muhtarlara böyle para teklif etmiş

AKP'li Başkan 'evet'çi muhtarlara böyle para teklif etmiş
AKP''nin Ordu Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, Başkanlık referandumunda “Evet” çıkması için muhtarlara vaat ettiği parayı itiraf ettiği görüntüler ortaya çıktı.

Oda TV'den Fethi Yılmaz'ın haberine göre; Ordu’nun AKP’li Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, Başkanlık referandumunda “Evet” çıkması için muhtarlara vaat ettiği parayı itiraf etti. Belediye Başkanı İsa Gül, referandumda en çok “Evet” oyunu veren köye ve mahalleye 50 bin, ikinciye 40 bin, üçüncüye 30 bin, dördüncüye 20 bin, beşinciye ise 10 bin Türk Lirası verdi.

İsa Gül muhtarlara mahallelerinde yatırım yapmak üzere paraları dağıtırken şöyle konuştu:

“Mesudiye ilçesinde Cumhurbaşkanlığı halk oylaması referandumunda, muhtarlarımızla ve halkımızla yapmış olduğumuz seçim sırasında biz muhtarlarımıza şu sözü vermiştik; Mahallemizde en fazla çalışan, emek sarf eden muhtarımızın mahallesine köyüne yatırım sözü vermiştik. Birinci gelene 50 bin TL, ikinci gelene 40 bin TL, üçüncü gelene 30 bin TL, dördüncü gelene 20 bin TL beşinci gelene de 10 bin TL yatırım sözünü vermiştik. Bugün de muhtarlarımızı 2017 yılı içerisinde muhtarlarımızın kendi istekleri doğrultusunda mahallelerinde eksik olan bir hizmette kullanılmak üzere kendilerine bu belgeleri vermiş olduk.”

En yüksek “Evet” oyunu veren mahallelere teşekkür eden Başkan İsa Gül, “Mesudiye’de 69 mahallemiz var. 69’u da bu konuda gayret sarf ettiler. Tabi ipi göğüsleyen bu arkadaşlarımız oldu. Hem memleket için vatan için ‘Evet’ noktasında büyük çaba sar ettiler. Bu da bizim çamsakızı çoban armağanı, teşvik anlamında bir projemiz olmuş oldu.” ifadelerini kullandı.

  • Yorumlar 22
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş