AKP’li Çorum Belediye Başkanı Aşgın'dan gazetecilere hakaret

AKP’li Çorum Belediye Başkanı Aşgın'dan gazetecilere hakaret
Çorum’un AKP’li Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle yaptığı açıklamada kendisini eleştiren gazeteciler için “ahlaksızlar” dedi.

Servet Seyfettin Mete / YENİÇAĞ

Çorum Valiliği ve Çorum Belediye Başkanlığı’nca 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle medya temsilcileriyle kahvaltıda buluştu.

Kentte yaptığı icraatlarla tartışmalara neden olan Aşgın, kendisiyle ilgili eleştirilerde bulunan gazetecileri "ahlaksız"  olarak nitelendirdi. 

 Aşgın burada yaptığı konuşmada, Çorum’da basının tamamı olmasa da büyük bölümünün meslek ilke ve ahlakına riayet etmesinin son derece sevindirici bir gelişme olduğunu belirterek “Yasama, yürütme ve yargı ne kadar hak ve hukuk içinde hareket ederse memleketin önü açılır. Aynı şekilde medya da meslek etiği, kamu yararı ve basın ahlakına göre hareket ederse memleket düzelir. Siyasette, yürütmede ahlaksızlık olursa, yargıda adaletsizlikler yaşanırsa, medyada ahlaksızlıklar olursa işler iyi gitmez. Çorum’da medyanın tamamı diyemiyorum ama ekseriyeti meslek etiğine göre ahlaklı yayın yapıyor. Hayra çalışan medya olduğu zaman her şey güzel oluyor. Medya tarihe not düşüyor. Bir şekilde geleceğe de yön veriyor. Yapılan her haberde toplam faydayı, memleketin hayrını, iyiliği düşünmeliyiz. Çünkü bu işin bir vebali ve sorumluluğu var. Çorum’da iktidarın tüm kademeleri güzel bir birliktelik ve uyum yakaladı. Medyanın desteğine ihtiyaç var. Yoksa şehrin önünü açamayız. Medya gücünü hayra kullanmalı”dedi.

Havuzbaşı Kafe’de gerçekleştirilen programa Vali Mustafa Çiftçi, Belediye Başkanı Halil İbrahim Agşın, Başkan Yardımcıları Lemzi Çöplü ve Zübeyir Tuncel, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Çelik, Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Bülent Özkaleli, Hitit Gazeteciler Derneği Başkanı Birkan Demirci ile yerel ve yaygın basının temsilcileri katıldı.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş