AKP’li Özhaseki’den Ankara adaylığı açıklaması

AKP’li Özhaseki’den Ankara adaylığı açıklaması
AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Ankara adaylığı için isminin geçtiğini doğrulayarak “Takdir benim üzerimde olursa bismillah der yola çıkarız" şeklinde konuştu.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı adaylığı ile ilgili konuştu. NTV canlı yayınında soruları yanıtlayan Özhaseki, adaylık için isminin ön plana çıktığını belirterek, “Benim hazırlamış olduğum adaylar Cumhurbaşkanımızın takdirinde, herkesin lehine aleyhine her şeyi söyledim. Takdir benim üzerimde olursa bismillah der yola çıkarız" ifadelerini kullandı.

"Yıllardır her yerde anket çalışması yapıyoruz. Başkan’ın performansını, giyim kuşamını, vatandaşla ilişkisini de soruyoruz. Teşkilat görüşleri de alınıyor. Birkaç aydır da arazi de vatandaş birebir dinlendi ve bir kanaat oluştu. Değişecekse ne tür özellikler aranacak gibi. Yeni bir arkadaşla yola çıkacaksak birinci olay ehliyet ve liyakat olacak. Bazı arkadaşlar sadece halkla ilişkilerle işi yürütüyor ama şehre hiçbir şey katmıyor, arkası gelmiyor. Sürpriz isimler de var, bazı illerde yeni anketler yapılacak.

Yerel seçim adaylarını birçok il ve ilçede netleştirdiklerini belirten Özhaseki "Birçok ili ilçelerine kadar netleştirdik, dosyaları Cumhurbaşkanına arz edecek şekilde tutuyoruz. İl ilçe düzeyinde bizde raporlar hazır, nasıl bir takvim işlenir ve sunum olur bilmem. Cumhurbaşkanımızın bileceği bir konu..." şeklinde konuştu.

“TAKDİR BENİM OLSA…”

İstanbul ve Ankara adayları ile ilgili konuşan Özhaseki "İstanbul milyonlarca insanı ilgilendiriyor. Tüm dünyanın gözü önünde olan bir il. Orası bizim için çok önemli, yıllardır bizde. Ufak tefek şikayetler olabilir. Ehliyetli ve liyakatlı birini koyacağız. Başka partiler gibi pazarlıkla belirlemeyeceğiz. Şöhretli bir iki kişiyi koymak çok kolay bizim açımızdan. Ankara içinde aynı şeyler geçerli. Çevreden göç alan, 5 milyonu aşmış bir şehir. Ankara'yı ileriye taşıyacak bir isim olması lazım." İfadelerini kullandı.

Ankara için isminin geçtiğini doğrulayan Özhaseki şu ifadeleri kullandı:

"Partinin usulleri içerisinde müracaatları alıyoruz ama bizim gibi kamuya mal olmuş insanların adayım demesi kadar garip bir şey olamaz. Ben Kayseri'de birçok şey yaparak helalleşerek ayrıldım. Genel merkezde ve teşkilatlarda ismim öne çıktı, inkar edemem. Benim hazırlamış olduğum adaylar Cumhurbaşkanımızın takdirinde, herkesin lehine aleyhine her şeyi söyledim. Takdir benim üzerimde olursa bismillah der yola çıkarız."

İlgili Haberler
AKP'den İstanbul, Ankara ve İzmir için anketKulislerde İzmir için Süleyman Soylu, Ankara için Özhaseki iddiasıÖzhaseki: "Bazı adaylara şaşıracaksınız"
  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş