Vatandaşın maske isyanı: 'Elim kırılsaydı da oy vermeseydim, ülkeyi bitirdiler'

Vatandaşın maske isyanı: 'Elim kırılsaydı da oy vermeseydim, ülkeyi bitirdiler'
AKP’li bir vatandaşın maske isyanı sosyal medyada gündem oldu. Vatandaş; 'Maske bedava dediler, şimdi İsrail’e Amerika’ya gönderiliyor. Ben 2 ayda 5 maske alabildim. İki dönem ben de AKP'ye oy verdim. Pişmanım. Elim kırılsaydı da vermeseydim. ' ifadelerini kullandı.

İstanbul’da sokağa çıkma yasağı öncesi Yurttaş TV muhabiri halka mikrofon uzattı.

MASKE İSYANI

AKP üyesi olduğunu belirten bir yurttaş AKP yönetimine isyan etti. “Ben yine iyiyim. Komşularımı görüyorum. Canım gidiyor” diyen yurttaş, maske dağıtımında yaşananlara dair de, “Maske bedava dedi, şimdi İsrail’e Amerika’ya gönderiliyor. Ben 2 ayda 5 maske alabildim” dedi.

'AKP'YE OY VERDİM, PİŞMANIM'

Halen AKP üyesi olduğunun söyleyen yurttaş, “2 dönem ben de oy verdim. Pişmanım. Elim kırılsaydı da vermeseydim. Türkiye batıyor. İsrail ve Amerika’ya teslim oldu. Türkiye diye bir şey kalmadı. Herkes hırsızlığın peşinde” diyerek AKP iktidarına tepki gösterdi.

NE OLMUŞTU?

Koronavirüs salgınıyla beraber kullanılması zorunlu hale gelen maskelerin satışı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yasaklanmıştı. E-devlet üzerinden maske başvurusu yapan yurttaşların kendilerine gelen kodla eczaneden maske temin edebilecekleri söylendi. Fakat birçok yurttaşa kod gönderilmedi, halk maskeye ulaşamadı.

Dağıtımdaki bu aksaklığın ardından Erdoğan maske satışını yeniden başlattıklarını duyurdu. Tavan fiyatı 1 TL olan maskeler eczanelerde 50’li paketler halinde satışa sunuldu.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58