AKP’li vekil “Türkiye’de ev ve araba sahibi olmak hiç zor değil” dedi. İYİ Parti’den çok konuşulacak cevap gecikmedi

AKP’li vekil “Türkiye’de ev ve araba sahibi olmak hiç zor değil” dedi. İYİ Parti’den çok konuşulacak cevap gecikmedi
AKP Kayseri Milletvekili Hülya Nergis’in, "Şehirdeki standart çok yükseldi. Artık ev sahibi olmak, araba sahibi olmak hiç zor değil” şeklindeki ifadelerine İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman’dan flaş bir cevap geldi. Ataman, “Kendi şehrinde navigasyonla gezen vekil göç edenlerin, nerelerde ve ne şartlarda yaşadığını nereden bilecek? dedi.

Sözcü’den Müslüm Evci’nin haberine göre AKP Kayseri Milletvekili Hülya Nergis’in 21 Ocak 2021 tarihinde katıldığı bir programda yaptığı açıklamalar başta Kayseri olmak üzere siyaset sahnesinde en çok tartışılan konulardan biri oldu. Nergis, katıldığı programda, “Türkiye gerçekten çok değişti çok gelişti. Yani kırsal kesimden şehre göç gerçekleşti. Şehirdeki standart çok yükseldi. Artık ev sahibi olmak araba sahibi olmak hiç zor değil. Aile içerisinde geçmişte bir kişi çalışırdı, şimdi bakıyorsunuz birkaç kişi birden çalışıyor. Eskiden aileye baba bakardı, erkek evlat çalışırdı. Öyleydi koşullar, ama bugün baktığınızda kız erkek ayrımı olmadan herkes çalışabiliyor. Evin hanımı da erkekte çalışabiliyor. Hayat standardı çok değişti. Bunu köyde de görüyorsunuz, şehirde de görüyorsunuz. Zaten köyler mahalle oldu. Köy kavramı zaten Büyükşehirler'de kalmadı, ama bu sosyolojiyi de iyi okumak lazım” ifadelerini kullanmıştı.

İYİ PARTİLİ ATAMAN’DAN FLAŞ CEVAP GELDİ

AKP’li Nergis’in sözlerine İYİ Parti cephesinden de yanıt gecikmedi. İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman, “Kendi şehrinde navigosyonla gezen vekil” diye nitelediği Nergis’e şunları söyledi:

"AKP Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, ‘Türkiye gerçekten çok değişti çok gelişti. Yani kırsal kesimden şehre göç gerçekleşti. Şehirdeki standart çok yükseldi. Artık ev, araba sahibi olmak hiç zor değil' demiş. Kendi şehrinde navigasyonla gezen vekil göç edenlerin, nerelerde ve ne şartlarda yaşadığını nereden bilecek? Ayrıca, Asgari ücret 2825.90TL iken en ucuz. araba 164.000 TL. Yani asgari ücretin 58 katı !” 

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58