AKP’liler de isyan etti: “Modern köleye çevirmek istiyorlar”

AKP’liler de isyan etti: “Modern köleye çevirmek istiyorlar”
İktidarın korona virüs salgınına karışı yaptığı hamleler AKP’li isimleri de isyan ettirdi. Akyazı Gençlik Kolları Başkanı Kemal Akyüz kısa çalışma ödeneğinin geç ödenmesine tepki gösterirken, Gazipaşa eski İlçe Başkanı Sait Yılmaz ise yaptığı paylaşımda oldukça sert ifadeler kullandı.

AKP iktidarının korona virüsle mücadelesine AKP’li isimler de isyan etti. AKP Akyazı Gençlik Kolları Başkanı Kemal Akyüz kısa çalışma ödeneğinin geç ödenmesine tepki gösterirken, Gazipaşa eski İlçe Başkanı Sait Yılmaz ise “İnsanoğlunun üzerinde bir korku imparatorluğu kurup insanları modern kölelere çevirmek istiyorlar” ifadelerini kullandı

AKP’Lİ GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI İSYAN ETTİ

Türkiye'de korona virüsle mücadelede yaşanan aksaklıklar AKP'lilerin de tepkisini çekti. Sakarya Akyazı AKP Gençlik Kolları Başkanı Kemal Akyüz, sosyal medya hesabından kısa çalışma ödeneğiyle ilgili yaptığı paylaşımda iktidarı eleştirdi.

Akyüz paylaşımında, “Benim gibi şartlar uymadığından kısa çalışma ödeneği çıkmayan binlerce çalışan var. Hangi şartlar yahu, bu zamanda şart mı aranır Allah aşkına? Bunların kirası, faturaları vb. ne olacak? Hani ‘Biz bize yeteriz?… Devletimizin bu ‘şartlar' kelimesini kaldırmasını arz ediyorum” ifadelerini kullandı.

baskan-sozcu2.jpeg

‘MODERN KÖLE İSTİYORLAR'

Bir diğer dikkat çeken paylaşım ise Antalya Gazipaşa AKP eski İlçe Başkanı Sait Yılmaz'dan geldi.

Yılmaz, kısa sürede beğeni ve yorum alan paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Değerli dostlarım, dünyanın içinden geçtiği süreci hep beraber takip ediyoruz. İnsanoğlunun üzerinde bir korku imparatorluğu kurup insanları modern kölelere çevirmek istiyorlar. Yahudinin havrasını, Hıristiyan'ın kilisesini, Müslüman'ın Kabe'sini yıktık diyorlar. Ama biz o Kabe'nin kaç defa yıkılıp yapıldığını bilen bir ümmetiz. Biz Nemrut'un, firavunun başına neler geldi çok iyi biliyoruz.”

‘KORKMUYORUZ, İNANIYORUZ'

“Rabbim insanoğlunu modern firavunların şerrinden korusun. Rabbim devletimize güç, kudret ve basiret versin ki her zaman yanımızda olabilsin. Biliyoruz yine Musa yine İbrahim olanlar kazanacak. Üstünüz, korkmuyoruz çünkü inanıyoruz. “Bu milletin aklıyla oynayıp, kim firavunlarla beraber iş tutuyorsa, Rabbim bildiği gibi yapsın. Bizim de kandırıldık dememize ramak kaldı.”

yilmazz.jpg

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58