18 Eylül 2021 Cumartesi
İstanbul Hava durumu İstanbul 27°C
Doviz verileri
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN

Akşener: "Bir ülke feda ediliyor"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Konya'da vatandaşlarla bir araya geldi. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Akşener, "Bir ülke feda ediliyor" diyerek hükümeti eleştirdi.

Haber Giriş: 24 Mayıs 2018 Perşembe - 15:14
Son Güncelleme: 24 Mayıs 2018 Perşembe - 16:15
Takip Et
Akşener:
+
Aa
-

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda yurt gezilerine devam eden Akşener, Konya'da vatandaşlarla bir araya geldi.

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sahneye gelen Akşener, “Cumhurbaşkanı Akşener” sloganlarıyla karşılandı.

Akşener’in açıklamaları şöyle:

"Bu meydanda 'Cumhurbaşkanı' diye bağıranların çoğu kadınlar. Kadın bir şeye karar vermişse gereğini yapar. İstiklal mücadelesinde de böyle oldu. Kadınlarımız böyle yüksek bir ses veriyorsa bu iş olmuş demektir.

Dediniz ki çık öne yürü arkanızdan geliyoruz. Önce kadınlarım sonra gençler. İYİ Parti millete güvenerek kuruldu. Henüz 7 aylık bir partiyiz ve bugün itibariyle 66 ili gezmiş olacağız. Demem o ki çalış dediniz çalıştık. Bugün 24 Haziran için şehir şehir gezmeye başladık. Diğer adaylara başarılar diliyorum.

DOLARIN YÜKSELMESİ

Bakınız dolar buraya gelirken baktık 4.70’ti. Faiz artırıldı. Diyorlar ki ‘Üst akıl sebep oldu’ tamam ama tedbirlerini açıkla kardeşim. Ne yapacaksın biz de yanında duralım. Biz 2 basın toplantısı yaptık, uyarılarda bulunduk nelerin yapılması gerektiğini anlattık. Hatta Durmuş Yılmaz Bey uzun uzun anlattı. Bizi saymadıkları için muhalefete önem verilmediği için sonuç itibari ile gelinen durum budur.

Doların yükselmesi Türkiye’nin borçlarını artırır. Ekonomide bir tercih yaptı Sayın Erdoğan. İnşaat sektörünü öne koydu. İnşaat sektörü yanıyor. Demir arttı, giderler arttı.

Dolar gidiyor bir şey dikkatimi çekti. Hepsi elini ovuşturuyor. Demek ki paraları dolarda ama size dönüp diyorlar ki “Bizim dolarla işimiz yok” nasıl yok?

"AZ HARCA BE KARDEŞİM"

Doların yükselmesi sonucu ayağınızdaki ayakkabıdan başınızdaki şapkaya kadar her şeye zam geldiğinde ne olacak. Türk ekonomisinin içine tükürdünüz. 24 Haziran’dan sonra ekonomiyi düzeltecekmiş. Elini tutan mı var kardeşim bugünden düzeltsene.

Konya’da organize sanayi bölgesine ekonomik sorun sebebiyle 935 işçinin işten çıkarıldığını duydum. Konya sanayinin merkezi. Şeker fabrikalarını sattılar biliyorsunuz. Buradan satın alanları uyarıyorum 25’inde bu satışları iptal edeceğim sakın ola ki el sürmeyin. Kurumların için berhava ettiniz. Şimdi şeker fabrikaları gitti. Konya’da da bir şeker fabrikası var. Dünya markası haline gelen bir fabrika. Satılan şeker fabrikalarının sebebi şu, diyorlar ki zarar ediyormuş. Az ye be kardeşim, az harca be kardeşim. 1100 odalı sarayda oturuyorsun. İtibardan tasarruf olmazmış.

DAYANIŞMA FONU

Mavi Marmara’yı hatırlayan var mı? Orada şehit olanları, kanını sattılar onların kanını. Dedi ya “giderken bana mı sordunuz?”

Türkiye Dayanışma Fonu’nu kurup bir kereye mahsus tüketici kredilerini affedeceğiz. Hani şu onların bindiği lüks arabalar var ya. Fahiş fiyatlarla yandaşlardan kiraladığı arabaların paralarına denk geliyor. Vatan çocukları eziyet görürken, bakan çocuklarının devletin kiraladığı lüks arabalarla gezdiği günleri ortadan kaldıracağız.

Gençlerimize, işsiz gençlerimize vatandaşlık maaşı bağlayacağız. İş bulana kadar istihdam yaratana kadar vereceğiz bu parayı.

“BİR ÜLKE FEDA EDİLİYOR”

Sadece Ankara şehir hastanesinin bize maliyeti 1 milyon 800 bin TL sizlerin cebinden çıkıyor. Aynı o köprüler gibi garanti verdiler hepsine. Yeteri kadar araba geçmediği zaman parasını Konyalıdan alıyorlar ne güzel iş. Onların müteahhidine bir şey olmuyor ama. Bir adamın gönlü hoş olsun diye bir ülke feda diliyor. İnşallah milletimiz sandıkta gerekeni yapacak ve bu arkadaşlarımızı tatile gönderecek.

Cenabı Hakk'a sözüm olsun, bu ülkede adaleti, hukuku sağlayacağız. BU devletin açını doyurmasını görev bileceğimiz. Rüşveti tok edeceğimiz uyuşturucu kaçakçıları ile savaşacağımı. Allah’ın izni ile Suriyeli kardeşlerimizi evlerine güvenli bir şekilde göndermeyi görev bileceğim.

Bu ülkeyi 5 yıl içinde üreten mutlu bir ülke haline getirmeyi Allah’ın huzurunda sizlere söz veriyorum."

KARAMAN

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Konya'nın ardından Karaman'da 15 Temmuz Aktekke Kent Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka seslendi. Akşener, dolardaki yükselişe değinerek şunları söyledi:

'Dolar aldı başını gitti. İş başındaki arkadaşlar bunun sebebini üst akla bağladılar. Buradan bir soru sormak isterim. Üst akıl madem doları uçuruyor, önlem almak, tedbir almak için bu üst aklın elini ve belini kırmak için elini tutan mı var kardeşim? Al tedbirini, millet senin yanında olsun, biz senin yanında olalım. Buradan bizi yönetenlere seslenmek istiyorum; ekonomi tercihiniz yanlıştı. Ekonomi tercihiniz fabrika satmak üzerine kuruldu. İstihdam yaratmak yerine, tam tersine betonu tercih ettiniz. Vatan çocuklarının cebinden 5 lira çıkmıyor. Dolayısıyla yanlış tercihiniz bugün ekonomiyi en kötü duruma getirdi. Milletin parasıyla yapılmış fabrikaları sattınız. En son şeker fabrikasını sattınız, pancarı ve çiftçiyi bitirtiniz. Gıda sanayinin merkezi olan bu bölgede, tarlasıyla çiftçi küstü. Bu bölgenin buğdayı ortadan kalktı, Rusya'dan buğday ithalatı var. Şeker fabrikaları kapatıldı, buna karşılık Amerika’dan mısır şurubu, mısır ithalatı var. Amerikan çiftçisi kazanıyor, Türk çiftçisi ise tarlasıyla küs.'

Akşener, yatırım yapanların önünü açacaklarını belirterek, 'Biz beton yapmak yerine, fabrika yapanların önünü açacağız' dedi.

Yatırımcıya ek teşvikler vereceklerini vurgulayan Akşener, yatırım sırasında aradaki bürokrasiyi de ortadan kaldıracaklarını söyledi. 4 yıllık üniversite mezunlarının işsiz olduğunu ifade eden Akşener, 'Üniversite binaları yaptılar, içlerinde hocalar yok. Adliye sarayı yaptılar, içinde adalet yok. Onun için bu genç kardeşlerime devletin iş verme mecburiyeti var. O çocukların anasının, babasının önünde ezilmesinin önüne geçeceğiz. İş buluncaya kadar da her gence vatandaşlık maaşı bağlayacağız' diye konuştu.

 

 

 

 

 

Etiketler

 

 

Dünyaca ünlü müzisyenden acı haber
Dünyaca ünlü müzisyenden acı haber
Dünyaca ünlü müzisyenden acı haber
Edirne'de sağanak yağış!
Edirne'de sağanak yağış!
Edirne'de sağanak yağış!
Bingöl'de 284 kilo 200 gram esrar ele geçirildi
Bingöl'de 284 kilo 200 gram esrar ele geçirildi
Bingöl'de 284 kilo 200 gram esrar ele geçirildi
TRT'den Rıdvan Dilmen açıklaması
TRT'den Rıdvan Dilmen açıklaması
TRT'den Rıdvan Dilmen açıklaması
Türkiye, Davis Cup’ta ilk güne iki galibiyetle başladı
Türkiye, Davis Cup’ta ilk güne iki galibiyetle başladı
Türkiye, Davis Cup’ta ilk güne iki galibiyetle başladı
Memleket Partisi genel başkanlığına Muharrem İnce seçildi
Memleket Partisi genel başkanlığına Muharrem İnce seçildi
Memleket Partisi genel başkanlığına Muharrem İnce seçildi
Meclis Başkanı Şentop İspanya'ya gidiyor
Meclis Başkanı Şentop  İspanya'ya gidiyor
Meclis Başkanı Şentop İspanya'ya gidiyor