Akşener: "İktidarın kulağını çekin"

Akşener: "İktidarın kulağını çekin"
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yerel seçim çalışmaları kapsamında gittiği Manisa'da vatandaşlara seslendi. Akşener, projelerin ve hizmet anlayışının yaraştığı bir seçim olsun isteriz. Böyle dönemde, iktidarın kulakçığını bir çekin" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yerel seçim kapsamında gittiği Manisa'nın Demirci ilçesinde vatandaşlara seslendi. Akşener, Türkiye’nin her tarafında genellikle belediye başkanlarının kapısı vatandaşa kapalı. O zaman ‘ceketimi assam kazanırım’ hikayesi bitecek. O zaman 4,5 sene sonra tartıya çıkacak. Ben sizin gözünüze, arkadaşlarıma oy isterken bakıyorum. Bunun anlamı nedir? Seçmen velinimettir." ifadelerini kullandı.

Akşener'in konuşmasından satır başları şöyle:

"Cenabı Hakk’a yaslanacaksın, milletin içine gireceksin… Karada ölüm yok… Yağmurda, soğukta beklediniz Allah hepinizden ayrı ayrı razı olsun. Bu yerel seçimde ne ben ne Tayyip Bey ne Devlet Bey, Ne Kemal Bey ne de Temel Bey tartılmıyoruz. Herkesin koltuğu garanti. Bu seçimler maalesef çok sert bir dille yürütülüyor. Elbette bu arkadaşlarımıza oy istemek için geldik. Beğenirseniz oy vereceksiniz. Ama sakın ola dostlarınızla, tanıdıklarınızla seçim tartışmaları nedeniyle ters düşmeyin. Bir belediye başkanı seçeceksiniz; beğenmezseniz 5 sene sonra değiştireceksiniz. Demokrasinin güzelliği bu. Seçimlerin düğün gibi olması gerekir."

“Çiftçinin, esnafın, işsiz gençlerin neşesi kaçtı. Siz ne dediklerine bakmayın. Kardeşçe yaşamaya, aynı fırından ekmek almaya devam edeceksiniz. Elbette biz sizlerden oy istemek için geliyoruz. İkna edebilirsek helal oylarınızı istiyoruz.”

“Cumhur İttifakı diye bir ittifak var. AKP’ye de MHP’ye de oy veren seçmenlerin hepsi benim can kardeşimdir, kan kardeşimdir. “

Manisa Demirci Başkan Adayı, Haluk Şenyurt’u seçmenlere takdim eden Akşener, “Ben onun çalmayacağına, çaldırmayacağına da inanıyorum. Yanımda da genç bir kardeşim Orkun Şıktaşlı var. Bu kardeşim de benim DYP Genel Başkan Yardımcısı olduğum dönemde Manisa Gençlik Kolları Başkanımdı. Onun da çok güzel projeleri var. Tarım A.Ş. diye bir belediye şirketi kuracak. Ürettiğiniz ne varsa, sizden bunu doğru dürüst alacak. Batakçıların eline düşmenizi engelleyecek” dedi.

"CEKETİMİ ASSAM KAZANIRIM HİKAYESİ BİTECEK"

"Projelerin, hizmet anlayışının yaraştığı bir seçim olsun isteriz. Böyle dönemde, iktidarın kulakçığını bir çekin. Yani seçmenin bugün kıymeti harbiyesi yok. Türkiye’nin her tarafında genellikle belediye başkanlarının kapısı vatandaşa kapalı. O zaman ‘ceketimi assam kazanırım’ hikayesi bitecek. O zaman 4,5 sene sonra tartıya çıkacak. Ben sizin gözünüze, arkadaşlarıma oy isterken bakıyorum. Bunun anlamı nedir? Seçmen velinimettir. Bunun için, işsiz gençlerin istihdamı, EYT’ler, emeklilerin hakkı için bu kulağı çekeceksiniz."

“4 milyon 302 bin işsizimiz var. Fabrikalar satıldı yerine yenisi yapılmadı. Tencerenin kaynayabilmesi için, KPSS’den 78 puan alan elenirken, 55 alanın tanıdığı aracıyla atandığı Türkiye istemiyorsanız bu kulağı çekeceksiniz. “

“1995 yılında milletvekili seçildiğimde, bir rekabet vardı; bu rekabet seçmenin işine yarayan bir sistemdi. Şimdi milletvekilinin bir kıymeti yok. Onun için bu seçimde uyarınızı yaptınız yaptınız. Kulağı çektiğinizde, (alandan bir kız) Meryem’in derdiyle ilgilenecekler. Yok kardeşim öyle ceketini asınca seçilmek.”

Bu seçimin ülkemiz, gençlerimiz, kadınlarımız, işçilerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. İYİ Parti kurulmasaydı bugün seçim nasıl olacaktı? Umarım çekeceğiniz kulak ile Haluk Başkanım ve Orkun Başkanım kazanacak. İkisini de size emanet ediyorum. İkisi de çalmayacaklar, çaldırmayacaklar, israf etmeyecekler, hizmet edecekler.

  • Yorumlar 2
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.