Akşener, son anketi açıkladı!

Akşener, son anketi açıkladı!
Referandum çalışmalarına ara vermeden sürdüren MHP Genel Başkan adayı Akşener, Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Adayı Meral Akşener, Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde vatandaşlarla buluştu.

16 Nisan'da yapılacak olan başkanlık sistemini öngören yeni Anayasa değişikliği referandumuna neden 'Hayır' verilmesi gerektiğini anlatan Akşener'i coşkulu bir kalabalık dinledi.

aksener-c1-001.jpg

Akşener'in Çerkezköy'deki konuşmasından satırbaşları şöyle:

YANINDAKİ AHMAKLARA DİKKAT ET

"Ben sayın Cumhurbaşkanı’nın yanındaki ahmak dostlarına dikkat etmesini tavsiye ederim. 16 Nisan’da Allah’ın izniyle ‘Hayır’ çıkacak. Ne olacak? Sayın Cumhurbaşkanı sınırlarına çekilecek, suç işlemekten vazgeçecek mi? Bir açıklama yapacak mı? Bakıp, hep birlikte göreceğiz.

KOLTUĞUN BEKASIYMIŞ

Türkiye’nin beka sorunu varmış. Açılım saçılım süreci olduğunda beka sorunumuz yok muydu? Haber’da davul ile zurna ile teröristler karşılandığında, Oslo’da beka sorunu yok muydu? Peşmerge bu topraklardan 3 gün 3 gece eğlenerek geçerken beka sorunu yok muydu? Türkiye teröristlerle pazarlığa oturduğunda beka sorunu yok muydu? Süleyman Şah atamızın türbesi apar topar kaçırılıp, getirildiğinde beka sorunu yok muydu? Cumhurbaşkanı, Başbakanı ve Sayın Bahçeli’nin bu beka sorununu açıklaması lazım. Sayın Yıldırım hariç diğerlerinin beka sorunu koltuk sorunuymuş.

aksener2-002.jpg

KAPILARI ÜZERİMİZE KİLİTLEDİLER

Dün buradaydık, küçücük salon vardı. İçeri sığmadık. Dışarısı hınca hınç doluydu. Salonumuzun demir kapıları üzerimize kilitlendi. Biz kimseyi yuhlamıyoruz. 16 Nisan’da hayır diyerek, daha yaşanılır bir Türkiye için çabalıyoruz. Gençlerimize, insanlarımıza umut olmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla bu yaşadıklarımızı kimseye yaşatmayacağız.

İŞSİZLİĞE ÇARE Mİ?

Bu Anayasa’nın içinde Gayri Safi Milli Hasıla’yı kişi başına 30 bin liraya çıkaracak bir madde var mı ?Yok. İşsiz kardeşlerimize iş vermeye dair bir madde var mı? Yüzde 13,5’a çıktı işsizlik. İş bulmaya yol açacak, istihdam yaratacak bir madde var mı? Yok. Sıfır sorun diye geldiler, sıfır komşu kaldı. Eşit, itibarlı, Türkiye’nin dünya milletler ailesinde sayılan ve sevilen bir ülke olması için bir madde var mı? Yok.

aksener3-001.jpg

GEÇMİŞE GERİ DÖNDÜLER

Bu Anayasa’nın içinde neler var? Bir partili cumhurbaşkanlığı var. Bizim gibi ülkelerde Cumhurbaşkanı bir partinin değil, tüm toplumun partisi olmalıdır. 1947’de terk ettiğimiz partili cumhurbaşkanlığı yeniden önümüze geldi. Madem o döneme dönecektiniz, niye bu kadar o dönemi kötülediniz? Tarihte kapanmış bütün meseleleri kaşıya kaşıya bir hal oldunuz.

TEK ADAMLIĞA HADİ ORDAN

Gelelim Atatürk dönemine… Atatürk ve arkadaşları cumhuriyeti kimsesizlerin kimsesi haline getiren insanlar… Bizim de saygı duyduğumuz, sevdiğimiz, kalbimizin unutmayacak insanlar… Rahmetli Atatürk, her türlü gücü elinde toplamak imkanına sahipken, tercih etmedi, böyle bir şey düşünmedi. Başkomutanlığını bile Meclis verdi. Askeri elbisesini çıkardı. Sivil Cumhurbaşkanı oldu. Atatürk’ün kurduğu denge unsurunu kaldırdığı ve tek adamlığın getirilmek istendiği bir durumla karşı karşıyayız. İnsan öyle bir varlıktır ki insanı dalkavuklar çevirir, Allah’ın sıfatları haiz diyecek insanla vardır. Peygamber efendimiz kibirlendi, biz kibirlenmedi diye içişleri bakanı gördük. Peygamber efendimizden üstün gördüler, haşa diyen olmadı. Meclis var, Başbakan var, Cumhurbaşkanı var. Çerkezköy’deki atama yetkisini bile atama yetkisi veriliyor. Her türlü gücü bir kişinin iki dudağının arasından çıkacak söze bırak. Ondan sonra bunun adı demokrasi olsun. Hadi ordan.

71 ŞEHİDİN SEBEBİNİ SÖYLEYİN

Hatırlayın Suriye’de Esad kardeşi ile arası bozuldu. Şam’da namaz kılınacaktı. El Bab’tan geri çekildik, 71 şehidin sebebini söyleyecek bir kişi yok. İkincisi köy açma, köy kurma, ilçe açma ilçe kapatma veriliyor. Yani canı isterse, öyle uygun gördü. Eyalet sistemini getirdi, ne siyasi ne hukuki engelleyici bir şey yok.

%55 HAYIR %45 EVET

İmece usulü ile bu salonlar dolduruluyor, bu garibanın programları böyle düzenleniyor. Neyse bugünlere geldik. Aylık anketler yaptırıyorum. %55’e 45 Hayır önde… Meclis’in işlevseli azalacak. Askerlik  yan gelip yatma yeri değildir diyordunuz. Meclis yan gelip yatma yeri mi? Ne gerek var 600 milletvekiline? 400 milyon zarar edecek. O yüzden parlamenter sistem kalmalıdır.

HAKİMLER MESAJ ATIYOR

Bir referandum kararı alındı, o karar nedeniyle tercihlerimizi bildiriyoruz. Hakimler mesaj atıyor, ‘Sonra görüşürüz haa’, görüşsek ne olacak Elinden geleni ardına koyma. Savcılar mesaj atıyor ‘küsmece yok’. Hakim ve savcının, camide imamın, politika yaptığı, tercihleri için insanları tercih ettiği benim vergimle maaş alan imam efendim, benim gibiler için ‘kafir’ diyor. Allah sizi ıslah etsin. Allah milletimi bunların şerrinden korusun.

ÖNCE AYNAYA SONRA ÇEVRENİZE BAKIN

Her yerde soruyorum, burada da soruyorum size; aranızda PKK’lılarla aynı masaya oturan var mı? Devlet Oslo’da iki paralık edilirken o bürokratları oraya gönderen var mı? Habur’da teröristler davulla zurnayla karşılanırken, içinden Atatürk posterleri ve Türk bayrağı teröristler rahatsız olmasın diye çıkarılırken orada olan var mı? Barzani geldi. Barzani’nin bölgesel yönetiminin paçavrasını hem Ankara’da hem İstanbul’da göndere çekti. Ve biz Türkiye olarak Barzani’nin bölgesel yönetimini tanımış oldu. Türkçe olimpiyatları için para bastıranınız var mı? Pul bastıran var mı? Özledim gel hasret bitsin diye ağlayan var mı? Bunun sebebine baktığımızda ‘evet’ çalışması olduğunu gördük ve Kerkük’ü verdik. Bunu yapanlar arasında burada olan biri var mı? Yok. Bizim aramızda terörist yok duyun Başbakan. Siz önce kendi çevrenize bakın. 

BEKİR BOZDAĞ, GÜLEN'İ MECLİS'TE SAVUNDU

Bekir Bozdağ, Meclis’te FETÖ’nün aleyhine konuşunca çıkar siz nasıl Muhterem Hocaefendi hakkında böyle konuşursunuz, ayıptır ayıp diye savunurdu. Kimse burada FETÖ’yü savunmadı Başbakan ama yanınızdakiler yere göğe sığdıramadı.

MHP YÖNETİCİSİ ÇIKTI

Bir avukat gözaltına alınmış benim danışmanım diye haber yapıldı. Havuz Medyası’nda… MHP İstanbul İl Başkanlığı Disiplin Kurulu Üyesi ve Yöneticisi çıktı. Benimle hiçbir ilgisi yok. Bana bir yerden tutturmaya çalışıyorlar ama yemezler. Bir sağınıza bir de solunuza bir de aynaya bakın FETÖ’cüleri göreceksiniz.   

2010'DA O ŞEREFSİZLERİN ÖNÜNÜ AÇTINIZ

2010’da Anayasa değişikliği ile ele geçirmeye çalışıyorsunuz ama geçiremeyeceksiniz dedim, sen merak etme her şey bizim kontrolümüz altında dediler. Çıkıp, tekzip eden var mı? Yok. Bugün 15 Temmuz’da o şerefsizliği yapanların önlerini açmazlardı. Bugün 15 Temmuz’da iş planlayan ekipler iş başında olmaz, emekli olmuş olurlardı."


aksener-c1.jpg

AKŞENER TEKİRDAĞ'DA

Çerkezköy'ün ardından Tekirdağ merkeze geçen Akşener, burada vatandaşlara neden 'hayır' dediğini anlattı.

Akşener'in konuşmasından öne çıkanlar:

1947'YE DÖNMEYELİM

1947 yılında Demokrat Partililer CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı İsmet İnönü için, “bir cumhurbaşkanı bir partinin genel başkanı olamaz” der. Türkiye Cumhuriyeti’nde herkesin Cumhurbaşkanı olmalıdır. Herkesin sorunlarını çözmelidir. Bunun üzerine CHP’nin tüzüğü değişir. İnönü partinin genel başkanlığından ayrılır, Cumhurbaşkanı olarak kalır. 1947'ye dönmeyelim.

CAMİ ÜZERİNDEN MAĞDURİYET SAĞLAMAK İSTEDİLER

Fırat Kalkanı Operasyonu’na katıldık. Hepimiz arkasında durduk. Çünkü şöyle bir şey vardı; ‘Suriye’den gelmiş 3 buçuk milyon Suriyeli’yi geri göndereceğiz’ dediler. Genel olarak öcüyü CHP üzerinden çağırıyorlardı ama CHP’liler artık bu oyuna düşmüyor. Hollanda ve Almanya üzerinden öcü çağırdılar. CHP’lilerin tepkisini çekeceklerini zannedip ‘Taksim’de cami yapacağız’ dediler. CHP’liler ‘birlikte temelini atalım’ deyince cami mami yapılmadı.

İlgili Haberler
Tezcan canlı yayında son anket sonuçlarını açıklandı!Mart ayı anketleri açıklandı!Akşener Edirne'den seslenecekAkşener: "Evet" emperyalizmin işine gelir!
  • Yorumlar 33
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş