Algılarla oynayıp bir milleti kontrol etmek!

A+A-
Arslan BULUT

Hulki Cevizoğlu’nun son kitabı  “Türkiye Sürgünleri” nde, daha önce Ceviz Kabuğu programına çıkan Aydın Türkgücü’nün sözlerini günümüz açısından önemli buldum. Bu programı izlememiştim.
“İnanmak için yeni sebepler”  kitabının yazarı olan Türkgücü şöyle diyor:
“Gerçeğin içinde bir paralel evren dediğimiz sanal dünya var. Sanal, var gibi görünen ama var olmayan bir dünya.. Meselâ bizim için bir simülasyon ortamı olarak yaratılmış olabilir bu dünya! Rüyalar da bir simülasyon ortamıdır. Kişi uykuya daldığında yaşamaya devam eder. Uyku ve rüya ile ileriye hazırlanır. İnsanın bütün hayatı kaydedilmektedir. İnsanların bütün hayatını kaydedeceksiniz. O zaman bundan milyonlarca yıl önce kaydetmeye başlamış olmanız lâzım. Bu, insanüstü bir teknoloji gerektirir. Uzay, burada üç boyutlu bir kayıt cihazı olarak işliyor.
’Çünkü biz yapmakta olduklarınızı kaydediyorduk’diyor Casiye suresi 29’da..
Milyonlarca yıldır kayıt yapan bir hard disk uzay..
Uzayda nereye giderseniz gidin dünyanın geçmişini görüyorsunuz..”
***
İnsanların bütün yaptıklarının kaydedildiği, Kur’an’da pek çok surede geçiyor: 
“Şüphesiz biz, ölüleri mutlaka diriltiriz. Onların yaptıklarını ve bıraktıkları eserlerini yazarız. Biz her şeyi apaçık bir kitapta (Levh-i Mahfuz’da) bir bir kaydetmişizdir.”  (Yasin 12)
“Üstelik, biri insanın sağ tarafında, biri sol tarafında oturmuş iki alıcı melek de (onun yaptıklarını) alıp kaydetmektedir.” (Kaf 17)
“O, geceleyin sizi ölü gibi kendinizden geçirip alan (uyutan) ve gündüzün kazandıklarınızı bilen, sonra da belirlenmiş eceliniz tamamlanıncaya kadar gündüzleri sizi tekrar diriltendir. (uyandırandır). Sonra dönüşünüz yalnız O’nadır. Sonra O, işlemekte olduklarınızı size haber verecektir.”  (Enam 60)
“De ki: ’Sizin kendisinden kaçıp durduğunuz ölüm var ya, o mutlaka size ulaşacaktır. Sonra gaybı da görünen âlemi de bilen Allah’a döndürüleceksiniz de, o size yapmakta olduklarınızı haber verecektir.’” (Cuma 8)
“İnsan hiçbir söz söylemez ki onun yanında yaptıklarını gözetleyen ve kaydeden hazır bir melek bulunmasın.”  (Kâf, 18)
***
Özellikle annemde, babamda, yakınlarımda, ilkokul öğretmenlerimde ve sonra bu yaşa kadar tanıdığım vatandaşlarımızın çoğunluğunda insanın bütün davranışlarının kaydedildiğine dair tam bir inanç bulunduğunu söyleyebilirim. Üstelik bizim çocukluğumuzda teknoloji bu kadar gelişmiş değildi. Şimdi bırakın gizli kameraları, uzaydan veya evinizin yakınlarından, siz evinizin içindeyken görüntünüz alınabiliyor. Amerikalılar bu teknolojiyi kullanıyor.
Bütün insanların, bütün davranışlarını kaydedecek bir hard disk insanlar tarafından hiç yapılamayacak ama 1431 yıl önce Kur’an’da bildirilen bir bilgiyi bilimsel gelişmelerin teyit etmesi önemlidir.
***
Aydın Türkgücü, insanların algılarıyla
oynayarak onları kontrol edebilme
gücünün de milletler için tehlikeli sonu
getirebileceğini söylüyor:
 “İnsanların algılarıyla oynanarak beyinlerine istenilen fikirler sokulabilir. Mesela gözleri görmeyen bir insana göz gibi bir alet takılarak görmesi sağlanabiliyor. O aletin, gözün arka tarafında görüntü oluşturması sağlanıyor. Bu örnekle yola çıkılırsa, insanlara buna benzer bir çip yerleştirip istediğiniz her bilgiyi yükleyebilirsiniz..”
Türkgücü’nün bahsettiği yüklemeyi, bugün için medya üzerinden yapıyorlar ve insanlara istedikleri algıyı yüklüyorlar zaten.
Sahi nereden biliyoruz, aslında çip yüklenmiş robotlar olup olmadığımızı?
Belki beynimizde bir çip yok ama medyanın yükledikleri, bir çipin kapasitesinden daha geniş değil mi?

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları