Ali Poyrazoğlu’ndan tiyatro dünyasını karıştıracak açıklama, Dümbüllü’nün kavuğu en son Şevket Çoruh’a verilmişti

Ali Poyrazoğlu’ndan tiyatro dünyasını karıştıracak açıklama, Dümbüllü’nün kavuğu en son Şevket Çoruh’a verilmişti
Son olarak Rasim Öztekin tarafından Şevket Çoruh’a verilen kavukla ilgili konuşan Ali Poyrazoğlu tartışma yaratacak ifadeler kullandı. O kavuk Dümbüllü’nün değil alan da veren de bunu biliyor diyen Poyrazoğlu, “Bu işin artık soytarılığa dönüştüğünü düşünüyorum” dedi.

Hürriyet’ten Cenker Tezel’in haberine göre, Ali Poyrazoğlu önceki gün Nişantaşı’nda görüntülendi. Usta tiyatrocuya Rasim Öztekin’in İsmail Dümbüllü’nün kavuğunu Şevket Çoruh’a devretmesi hakkında ne düşündüğü soruldu. Önce cevap vermek istemeyen sanatçı, “Tam bir karmaşa” dedi. Ardından tiyatro dünyasında tartışma yaratacak açıklamalar yaptı:

5f88c1677152d821c4964b38.jpg

ARTIK SOYTARILIĞA DÖNDÜ

“Bu işin artık soytarılığa dönüştüğünü düşünüyorum. Bunun habire ısıtılıp ısıtılıp magazin malzemesi yapılması hoş değil. O kavuk Dümbüllü’nün kavuğu değil, o bir takke. Veren de biliyor onun Dümbüllü’nün olmadığını, alan da. Ama bu kameralar azdırıyor insanları. Kamuoyunu yanılttılar diyemem, konuyu magazinleştirdiler demek daha doğru olur.”

5f88c1587152d821c4964b30.jpg

KARAGÖZ’ÜN TAKKESİNİ DE BANA VERDİLER 

Poyrazoğlu, kendisinde de bir ‘takke’ olduğunu söyledi: “Ben bu konudan hiç söz etmiyorum ama; en iyi oyuncuya ‘İsmail Dümbüllü Ödülü’ veriliyor. O ödülü ben aldım. Karagöz’ün takkesi var, adı ‘Işkırlak’, onu da bana verdiler birkaç sene önce.”

5f88c1587152d821c4964b2e.jpg

Usta tiyatrocu açıklamalarına şu sözlerle devam etti: “Şöyle bir gelenek var; ‘Işkırlak’ı sana veriyorlar, ertesi sene birine devretmek zorundasın ama hak edene. 1 yıl bende durdu, sonra Zihni Göktay’a verdim. Zihni kime verdi, onu takip etmedim.”

 

  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58