Aliyev’in kızları Londra’da 403 milyon TL’ye ev aldı

Aliyev’in kızları Londra’da 403 milyon TL’ye ev aldı
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in iki kızı Londra'da ev almank istedi. Ancak 403 milyon TL değerinde olan eve mahkemeden izin çıkmadı. Gerekçe olarak da “kara para aklama riski” taşıdığı gösterildi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in iki kızı Leyla ve Arzu Aliyeva'nın, İngiltere'nin başkenti Londra'da 60 milyon sterlin (yaklaşık 403 milyon TL) değerinde konut satın almaya çalıştığı ortaya çıktı.

Leyla ve Arzu Aliyeva'nın, 2015'te Londra'nın en pahalı semtlerinden sayılan Knightsbridge'de 59.5 milyon sterline iki lüks daire satın alıp 3 milyon sterlin harcayarak daireleri birleştirmeyi planladıkları açıklandı.

Guardian Gazetesi'nde yer alan habere göre, bu satın alma işlemi ile Aliyev ailesinin İngiltere'deki milyonlarca sterlin değerindeki emlaklarına bir yenisi eklenecekti.

Olay, ailenin satın alma işlemi için görevlendirdiği avukat Khalid Sharif'e açılan davada ortaya çıktı. Sharif, kara para aklama ile ilgili gerekli kontrolleri yapmadığını itiraf etti.Mahkeme Sharif'e 85 bin sterlin ceza kesti.

Satın alma işlemine “ciddi ölçüde kara para aklama riski” taşıdığı gerekçesiyle izin verilmedi.

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58