Alman ekibi Hertha Berlin'de teknik adam Bruno Labbadia ile yollar ayrıldı

Alman ekibi Hertha Berlin'de teknik adam  Bruno Labbadia ile yollar ayrıldı
Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Hertha Berlin'de teknik direktör Bruno Labbadia ile yolların ayrıldığı açıklandı.

Alman ekibi Hertha Berlin'de kötü gidişatın faturası, teknik direktör Labbadia ile sportif direktör Michael Preetz'e kesildi. 

Başkent kulübünden yapılan resmi açıklamada, teknik direktör Labbadia ile sportif direktör Michael Preetz’in görevine son verildiği belirtildi .

Kulübün üst yöneticisi Carsten Schmidt, teknik direktör ve ekibinin takımın gelişmesi için çaba harcadığını aktararak, "Ancak 18 maçtan 17 puan toplanmasıyla çok ciddi bir durumla karşı karşıya kaldığımızı belirtmek zorundayız" ifadelerini kullandı. 

MICHAEL PREETZ'İN AYRILIĞI SÜRPRİZ OLDU 

Schmidt, bundan dolayı teknik direktör değişikliğine giderek takıma yeni bir ivme kazandırmak istediklerini kaydetti.

Michael Preetz’in görevine son verilmesine ilişkin açıklama yapan Hertha Berlin Başkanı Werner Gegenbauer, Preetz’in yaklaşık 25 yıldır hem futbolcu hem sportif alandaki sorumluluklarıyla kulüple bir bağı olduğunu, ancak son dönemde elde edilen sonuçlardan dolayı Preetz’in pozisyonuna yeni bir isimi getirmeye karar verdiklerini belirtti. 

Bundesliga’nın 18. haftasında dün Werder Bremen’e sahasında 4-1 yenilen ve son 6 maçta sadece 4 puan toplayan Hertha Berlin, 17 puanla 14. sırada yer alıyor.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş