Anadolu'da Türk oranı!

A+A-
Arslan BULUT

Necati Doğru, soyadı gibi doğru yazıları ile tanınmış bir gazetecidir. Yalnız 7 Aralık 2009 tarihli Vatan gazetesinde çıkan  “Anadolu yapıştırıcısı”  başlıklı yazısında Anadolu’da yerleşik Türk halkının kökenleri ile ilgili uydurma verileri gerçekmiş gibi sundu. Doğru, şair Ahmed Arif’in anılarına dayanarak  “İmparator Augustus zamanında, Fırat’ın doğusundan Ege’ye kadar uzanan Anadolu topraklarında bir nüfus sayımı yapılmış. 60 milyon kişi yaşıyormuş. Orta Asya’dan gelen Türk boyları toplam 250 bin ile 500 bin arasında olduğuna göre ne diyeceğiz? Hepimiz karıştık. Oğuz dili ve kültürü egemen oldu bir dönem. Emperyalizmin tuzağına düşersek, yüzümüze tükürür”  diye yazdı.
Gaziantep’den Soner Özer  “Doğru’ya gerekli cevabı verdiğimde, bilgiyi Ermeni ve Süryani kaynaklarından edindiğini bildirdi. Özdemir İnce de Anadolu’ya 250-500 bin Türk geldiğini, o dönemde Anadolu’da, 5-6 milyon insanın yaşamakta olduğunu yazmıştı. Ancak, her ikisinin de cevap veremediği, 250-500 bin Türk’ün, yüz yıllar sonra geldikleri halde, nasıl olup da, 5-6 milyon, hatta, 60 milyon insana, kendi dilini ve kültürünü hakim kıldığı sorusu idi!”  diyor.

* * *

Bu tezler, Anadolu’yu Hıristiyanlaştırmak isteyen Amerikan misyoner kuruluşlarının ürettiği sahte verilerdir..
Bu safsataları gündeme getiren The Wall Street Journal gazetesinin 28 Kasım 2006 tarihli sayısında Huge Pope olmuştu. Anadolu’da Türk geninin yüzde 10 oranında etkili olduğunu iddia etmişti. Türkiye’de Türk deyince ifrit olanlar da bu iddiaya sarılmıştı.
Bütün bu iddiaların Ermeni meselesi ve Kürt meselesi olarak adlandırılan ve Türkleri Anadolu’dan atmayı hesaplayan Batı’nın projeleri ile doğrudan bağlantısı vardır. Yani emperyalizm, asıl bu iddialara inananların yüzüne tükürecektir!
Anadolu’nun etnik yapısı, bilimsel olarak Türk Tarih Kurumu eski Başkanı Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu tarafından aşiret aşiret ortaya konulmuştur. Herkesin aslı nesli bellidir!
Türkler en az 8 bin yıldır Anadolu’dadır. İskitler, Kimmerler, Peçenekler, Kumanlar Anadolu’da yerleşik hayata geçmişlerdir. Heredot, M. Ö. 700’de İskitlerin Anadolu’yu bir süre yönettiğini ve Mısır’a kadar indiklerini yazar. Bu veri, Oğuzname’deki bilgilerle aynıdır.
Batı ve onların etkisindeki gazeteciler, akademisyenler, Türklüğün genetik yapısı  veya DNA’sı ile niçin uğraşmaktadır? Yanlış verilerle, Anadolu’nun Türk vatanı olmadığını ispatlamaya çalışırken ırkçılık yapmaktadır.

* * *

Peki gerçek nedir? Dr. Mustafa Demir,  “Osmanlı Devleti’nin kuruluşunda Türk nüfusu” başlıklı bilimsel makalesinde,  “14’üncü yüzyıl başında Batı Anadolu’ya seyahat eden El Ömer’in eserindeki nüfus verilerine bakacak olursak sadece Batı Anadolu’da teşekkül eden beyliklerin toplam olarak barındığı Türk aile sayısı 400.000 çadıra ulaşmaktadır”  demektedir. Yani sadece Batı Anadolu’daki Türklerin nüfusu, o dönemde çadır başına ortalama beş kişi esas alınırsa 2 milyondur. Doğu Anadolu, zaten Türk’tür!
Malazgirt savaşının kazanılması, Bizans ordusundaki Peçenekler’in Türk ordusuna katılması ile mümkün olmuştur. Yani Anadolu, baştanbaşa Türklerin yerleşim alanıydı. Türkler, Ortodoks olan yüzbinlerce Karaman Türkünün bile dinine karışmamış, fakat onları mübadelede Yunanistan’a göndermiştir. Bugünkü azınlıklar hariç, Anadolu’da kalan son Hıristiyanlar onlardı. Türkler isteseydi, kendi soydaşlarının dinini değiştirirdi!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları