Anaokulu müdürü okulda intihar etti

Anaokulu müdürü okulda intihar etti
Kayseri’deki merkez Kocasinan Barbaros Anaokulu Müdürü 42 yaşındaki Ali Derebaşı, yeni eğitim sezonunun ilk gününde okulda intihar etti.

Barbaros Anaokuluna bugün saat 06.30 sıralarında gelen Okul Müdürü Ali Derebaşı, 3 derslikli ve 5 öğretmenin görev yaptığı okulda, iddiaya göre müdür yardımcısı odasında tavana bağladığı iplekendini asarak yaşamına son verdi. Derebaşı’nın cesedini, odaya temizlik yapmak için giren görevli buldu. İhbar üzerine sevk edilen Argıncık Polis Merkezi, Olay yeri İnceleme ekipleri ve cinayet masası dedektifleri yaptıkları araştırmada, anaokulu müdürünün intihardan önce, "Ölüm kapıdadır. Ölümün ne zaman geleceği belli değildir" yazılı notunu buldu. Müdürün cesedi otopsi için Kayseri eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırılırken, okula çocuklarını getiren veliler, "Okulumuz bugün kapalı" denilerek geri gönderildi. Kocasinan ilçe  Milli Eğitim  Müdürü Ercan Duran başkanlığında bir heyet de okulda idari yönden inceleme yaptı.Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinde lisans, Erciyes Üniversinde Yüksek Lisans Eğitimlerini tamamladıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığında 1998 yılında göreve başlayan Ali Derebaşı’nın değişik tür ve kademelerdeki okullarda Rehberlik Uzmanı olarak görev yaptığı belirtildi.

Evli ve 3 çocuk babası Ali Derebaşı’nın, öğretmen eşi Fatma Derebaşı’nın da FETÖ/PDY soruşturması sonucu açığa alındığı öğrenildi.

GURURUNA YEDİREMEDİ

Öte yandan Fatma Derebaşı da yaptığı açıklamada eşinin bazı yayın organlarında iddia edildiği gibi bir psikolojik rahatsızlığı bulunmadığını belirtip, "Benim durumuma çok üzüldü. Okuldaki  bazı meslekdaşlarının kendisinden uzak durup selam bile vermekten kaçınmalarına kahroldu. 'Bize hain gözüyle bakıyorlar. Biz hain değiliz' deyip durdu. bu durumu hazmedemedi, gururuna yediremeyip canına kıydı" diye konuştu.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58