Anavatan Türkiye’ye dil uzatan şerefsizdir...

A+A-
Hüseyin Macit YUSUF

KKTC’de bir kısım kendini bilmez soysuz son dönemde  “işçinin-emekçinin-memurun sendikal haklarını aramak ve savunmak” amacıyla kurulan Sendikal Platform’a sızarak emperyalizmin taşeronluğunu yapmaktadır. Emperyalizm bilindiği gibi Anavatan Türkiye’yi adadan çıkarmak, KKTC’yi yıkmak, Kıbrıs Türkünü de Ruma yamayarak ortadan kaldırmayı hedeflemektedir.
Anavatan Türkiye’deki AKP iktidarının KKTC ekonomisine sözde çeki düzen vermek amacıyla KKTC hükümetinden uygulamaya koymasını istediği önlemler paketine tepkilerini ortaya koymak amacıyla Sendikal Platform bir süreden beri mitingler organize etmektedir. Mitinglerin ilki 28 Ocak tarihinde, ikincisi ise 2 Mart tarihinde gerçekleşmiştir. Mitinglerde katılımcı sendika ve bazı siyasi partiler arasına sızan emperyalizm uşağı-Rum işbirlikçisi birkaç sendika ağasının önderliğinde Anavatan Türkiye’ye çirkin saldırılarda bulunulmuştur. Anavatan Türkiye’yi adada işgalci görebilecek kadar ileri giden bu 3-5 kendini bilmez geçen hafta, 7 Nisan tarihinde, düzenlenen mitingde bir kez daha işbaşında idi. Bu mitingde de hedef Anavatan Türkiye ve kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz oldu. Sendikal Platform’un düzenlediği mitingde, emperyalist uşakların tahrik eylemleri yine ön plana çıktı. Mitingde, bu marjinal grup tarafından açılan  “İşgalci TC Kıbrıs’tan defol”  yazılı pankarta polis müdahale etmek zorunda kaldı.Daha önceki mitinglerde açılan ve tepki çeken bazı pankartlar ve sözde “Kıbrıs Cumhuriyeti”  bayrakları bu eylemde de açıldı.  “Yaseminler”  olarak bilinen gruptan bir şerefsiz, elinde salladığı Rum bayrağını Türkiye Büyükelçiliği bahçesinin tellerine asmaya kalkıştı.
Anavatan Türkiye’nin Kıbrıs Türkünü mutlak bir soykırımdan kurtardığı ne çabuk unutuldu? 1974’te Türkiye gelmeseydi halimiz ne olurdu diye düşünmek gerekmiyor mudur? Anavatan Türkiyesiz Kıbrıs Türkünün adada varlığını sürdürmesi mümkün müdür? Devletimiz KKTC’nin kalkınması ve gelişmesi Anavatansız gerçekleşebilir midir?Egemen topraklarımız,malımız mülkümüz, güvenliğimiz Türk Silahlı Kuvvetler olmadan korunabilir mi?
Milli Davamız dün,bugün ve yarın Anadolu’muzun vefakâr insanlarının desteği ile kutsiyetini korumuş ve koruyacaktır.
3-5 kendini bilmez şerefsiz, vicdansız,vefasız,Türklük düşmanı emperyalist işbirlikçinin Anavatan Türkiye’ye dil uzatmasına ve herhangi bir eylem içerisine girmesine müsaade edilmemelidir. Türkiye’deki AKP iktidarına tepki, yasalar ve demokratik haklar çerçevesinde gösterilebilir. Ancak adada varlığımızın teminatı olan Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve Türk Silahlı Kuvvetlerine asla ama asla dil uzatılamaz...Anadolu’daki kardeşlerimiz Mukavemetçi Kıbrıs Türk halkının, varoluş mücadelemizde her zaman yanımızda olan Anavatanımız Türkiye’ye karşı girişilen bu çirkin eylem ve söylemlere itibar etmediğimizi bilmelidir. Bu eylemler ve eylemleri yapanlar lanetlenmektedir. Haddini bilmeyen, demokrasimizden yararlanarak Kıbrıs Türküne, devletimiz KKTC’ye ve Anavatan Türkiye’ye zarar vermeye çalışan bu satılmış emperyalist uşaklara hadleri bildirilecektir.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları